Cyberpunk 2077 w usłudze Game Pass już 10 grudnia?

Wraz z udostępnieniem Xbox Cloud Gaming na konsolach Xbox Series X|S i Xbox One, przedstawiono wideo prezentujące usługę w akcji. Użytkownicy reddita dopatrzyli się tam czegoś ciekawego, a mianowicie dzieła CD Projektu RED – Cyberpunk 2077, którego przecież nie ma w Game Passie. A może wkrótce będzie?

Cyberpunk 2077 na Game Pass to duo (nie)spodziewane

Od teraz ci, którzy nie posiadają którejś z nowych konsol Xbox Series X|S, a pozostawili sobie tę poprzedniej generacji, nadal mogą zagrać w najnowsze tytuły z platformy Microsoftu. Wszystko dzięki chmurze Xbox Cloud Gaming. Nieco ponad 30-sekundowe wideo w tym temacie na oficjalnym kanale YouTube Xboksa zdradza coś wyjątkowego – listę gier z Game Passa, a wśród nich… Cyberpunk 2077.

Tego dopatrzyło się przede wszystkim kilkoro wybranych użytkowników serwisu reddit. Jest tam fragment rozgrywki, w którym gracz strzela do robotów. Jak się okazuje, ten sam fragment został wcześniej wykorzystany w oficjalnym zwiastunie rozgrywki Cyberpunk 2077 – to rzeczywiście ta sama gra. Ale wideo prezentujące Xbox Cloud Gaming dotyczy przecież gier z Game Passa, a gry CD Projektu RED tam nie ma. Jeszcze?

Czy to cyberpunkowy prezent na pierwszą rocznicę?

Cyberpunk 2077 miał (taką sobie) premierę 10 grudnia 2020 roku, a zatem już niedługo będzie świętować swój pierwszy roczek. Taka zapowiedź w wideo Xboksa rzeczywiście mogłaby zwiastować pojawienie się gry w usłudze Game Pass. Przecież nie trafiłaby do tego materiału przypadkiem czy bez powodu, prawda?

Cyberpunk 2077 Keanu Reeves

Szczególną ciekawostką w tych okolicznościach mogą być doniesienia z początku tego roku. W mediach bowiem pojawiały się nagłówki, że CD Projekt RED miałby zostać przejęty przez zagranicznego giganta. Czy chodzi o Microsoft? Ten w końcu ostatnimi czasy lubuje się w przejęciach. Weźmy na przykład przejęcie Bethesdy, przez co The Elder Scrolls 6 nie pojawi się na konsolach PlayStation.

Więcej o The Elder Scrolls 6 przeczytasz tutaj:

Cyberpunk 2077 nominowany do The Game Awards 2021, ale czy słusznie?

Miałem przyjemność grać w Cyberpunk 2077 jeszcze przed premierą – i Boże, co to była za katastrofa. I nie odczuwam, aby po roku dużo się zmieniło. Widzę jedynie, jak CD Projekt RED gubi się we własnych zapewnieniach, a my – gracze – jesteśmy świadkami kolejnych obsuw nowej zawartości i poprawek, jak i next-genowej aktualizacji.

the game awards 2021

Sprawdź, jak wyglądają tegoroczne nominacje The Game Awards 2021:

I chociaż nominację za najlepszą muzykę można jakoś uzasadnić, tak nominację do najlepszej gry RPG nie bardzo. Wszak nawet CD Projekt RED zmienił narrację i pozbył się kwestii, jakoby CP2077 było erpegiem. Dziś częściej podaje się, że jest to przygodowa gra akcji – tak figuruje w mediach społecznościowych gry i w opisie na Steam. Bo jako RPG nie wszystkim się spodobał.

[Aktualizacja] Wg pracownika CD Projektu RED gra nie pojawi się w Game Passie

Globalny dyrektor generalny ds. PR firmy CD Projekt RED poinformował za pośrednictwem Twittera, że obecnie nie ma żadnych planów, aby Cyberpunk 2077 ukazał się w Game Passie.

Źródło: Xbox, reddit, wgospodarce