Crash Bandicoot 4 – najwyższy czas!

Tradycyjnie miała być niespodzianka i tradycyjnie pojawił się przeciek, który wszystko zepsuł, mówiąc o bliskiej premierze gry z maskotką PlayStation w głównej roli. Całe szczęście Activision szybko zareagowało i ucięło wszystkie domysły oraz spekulacje, potwierdzając oficjalnie, że Crash Bandicoot 4 trafi do nas jeszcze jesienią tego roku. Dziś, 22 czerwca, zobaczymy prezentację!

Grało się w Crasha, oj grało…

Crash dla posiadaczy pierwszej konsoli PlayStation, czyli popularnego szaraka, był grą kultową. Była to platformówka, w którą zagrywali się wszyscy, dzieci i dorośli. Lata 1996-1999 to okres dominacji jamraja pasiastego (tak, na tym ssaku jest wzorowana postać Crasha). Przez te 3 lata, otrzymaliśmy 3 części gry platformowej oraz wersję wyścigową osadzoną w uniwersum, czyli Crash Team Racing.

Swego czasu, popularny bohater stał się nawet maskotką PlayStation i był kojarzony z konsolą. Nie tak dawno otrzymaliśmy remastery klasycznych pierwszych części oraz CTR, a przychylne opinie dziennikarzy oraz dobre wyniki sprzedaży sprawiły, że po wielu latach otrzymamy pełnoprawną kontynuację serii (pojawiło się w międzyczasie sporo wersji gry na różne platformy, ale przyjmijmy, że te ważne i dobre, to te stworzone w latach 96-99).

Crash Bandicoot 4: It’s about time

Kilka dni temu w sieci pojawiły się screeny wycięte ze zwiastuna prezentującego nową odsłonę Crasha. Tego typu przecieki zawsze generują masę plotek i domysłów, a najlepszym rozwiązaniem, żeby uciąć spekulacje, jest oficjalna informacja – taką też zdecydowali się nam przekazać twórcy za pośrednictwem organizatorów Summer Game Fest.

Otrzymaliśmy teaser gry oraz Tweeta, którego zamieścił popularny dziennikarz i gospodarz wszystkich ważnych wydarzeń gamignowych, Geoff Keighley, bo o nim mowa, wrzucił zdjęcie z wielkim Crashem i zaprosił na prezentację, którą obejrzymy już dziś o godzinie 17 czasu polskiego. Trzymamy kciuki, żeby oprócz zwiastuna pokazano elementy rozgrywki. Za grę będzie odpowiadało studio Toys for Bob, które przygotowywało niedawne remastery, więc możemy się spodziewać kontynuacji godnej klasycznej serii.

crash bandicoot 4 prezentacja