Contra: Rogue Corps jeszcze w tym roku na PC i konsolach

Pamiętacie klasyczną Contrę z 1987 roku? Konami właśnie ogłosiło przy okazji E3 2019 kolejną część. Contra: Rogue Corps przywróci tę kultową markę z niebytu, i to jeszcze w tym roku.

168 in 1

Chyba każdy, kto pamięta jeszcze czasy naszego polskiego Pegazusa, miał styczność z Contrą. Ta liniowa gra akcji wydana została przez Konami już w 1987 roku na automaty arcade, a rok później na konsolę Nintendo Entertaiment System. W Polsce znamy ją głównie dzięki Pegazusowi ­– naszej 8-bitowej kopii amerykańskiego NESa (chociaż z wyglądu przypominała bardziej japońskiego Famicoma), gdzie gościła między innymi na popularnych w latach 90-tych zbiorczych kartridżach, na przykład 9999999 in 1.

Contra powraca

Na Konferencji Nintendo Direct Konami Digital Entertainment pokazało krótki trailer Contra: Rogue Corps. Tytuł trafi na konsolę Nintendo Switch już 24 września. Na niespełna dwuminutowym filmie widzimy krótki fragment rozgrywki, który zdradza z jakiego typu grą mamy do czynienia. Dla fanów oryginału, może być to lekki zawód ­– nowa Contra w niczym nie przypomina oryginału. No może poza kosmitami, którzy stanowić będą główne zagrożenie, wylewając się na nas falami. Konami zrezygnowało z formuły gry platformowej 2d z przewijanym ekranem, na rzecz trzecio-osobowej strzelanki z kilkoma grywalnymi postaciami. Rogue Corps nastawiony jest na dynamiczną akcję i zasypywanie przeciwników gradem kul.

Grupowa demolka

Poza singlem, będziemy mogli grać w klasycznym sieciowym multi, a także w lokalnej kooperacji do czterech graczy. Według informacji ze strony producenta, Contra: Rogue Corps będzie dostępna również na PlayStation 4, Xbox One oraz na pecetach. Nie ma potwierdzenia, czy premiera na każdą z platform odbędzie się tego samego dnia.

Umiarkowany, ale jednak entuzjazm

Niewielkie obawy może budzić oprawa graficzna, która mówiąc najdelikatniej nie zachwyca. Faktycznie, drewniane ruchy postaci, średnio wyglądające efekty czy brak fizyki mogą w pierwszej chwili odstraszyć. Jednak gdy sama gra okaże się mięsistą, dynamiczną i grywalną strzelanką, szybko można o tych mankamentach zapomnieć, ciesząc się prostą, ale satysfakcjonującą rozwałką. No bo kto nie lubi strzelać do złych kosmitów grając przerośniętą pandą, w akompaniamencie Twisted Sister?

Warto również dodać, że od 11 czerwca, wszyscy posiadacze konsoli Nintendo Switch, będą mogli nabyć drogą elektroniczną zestaw Contra Anniversary Collection, w skład którego wchodzą klasyczne części, między innymi: Contra wersja arcade, Contra, Super C czy Contra III. Ponadto, kolekcja zawiera również bonusowy e-book z grafikami, zapiskami oraz szkicami koncepcyjnymi dotyczącymi serii.

Źródło: Konami