Zestawiając ten model z RX 6700M wychodzi na to, że może on zaoferować jedynie 66% wydajności przez niego oferowanej. Dzieje się to m.in. przez zmniejszoną magistralę pamięci 128-bit, która proporcjonalnie zmniejsza przepustowość.
AMD Radeon RX 6000M – podsumowanie
Podsumowując według AMD zarówno najmocniejszy RX 6800M, jak i najsłabszy RX 6600M są już dostępne i niedługo może odbyć się przedsprzedaż laptopów z tymi kartami graficznymi. Jednym z nich będzie z pewnością ASUS ROG Strix G15, który posłużył za przysłowiowego królika doświadczalnego podczas konferencji na targach w Tajpej. RX 6700M z pewnością zadebiutuje jako ostatni, jednak prowadzący nie zdradzili nam kiedy dokładnie możemy się go spodziewać.
Jak to często ma miejsce podczas premier układów graficznych dla laptopów, podanie samych cen kart nie miałoby większego sensu, dlatego musimy poczekać na wyceny detaliczne laptopów, które będą posiadać te modele w swojej specyfikacji. Warto dodać, że AMD nie współpracuje przy wycenie urządzeń podobnie jak NVIDIA, która podaje oficjalnie sugerowane ceny. Dlatego producenci mają dużo swobody w samodzielnej wycenie, więc finalny koszt może nas zaskoczyć.
Laptopy z Radeon RX 6000
AMD opracowało własny standard o nazwie Advantage Design Framework, który ma na celu dostarczyć graczom jedynie te najbardziej dopracowane konstrukcje spełniające pewne kryteria. Jest to m.in. odświeżanie na poziomie co najmniej 144 Hz, jasność 300 nitów i procesor nie słabszy niż Razen 5000.