Premiera nowych gamingowych laptopów Dell już niedługo. Jest na co czekać?

Tegoroczna oferta gamingowych laptopów od firmy Dell prezentuje się naprawdę okazale. Póki co jedynie na papierze, wszak sprzęt ciągle czeka w blokach startowych sklepów, a sprzedaż rozpocznie się dopiero w przyszłym miesiącu. Jeżeli jednak testy potwierdzą to, co obiecuje „papier”, możemy spodziewać się bardzo mocnych jednostek z efektywnym chłodzeniem. Czego natomiast jesteśmy pewni już dzisiaj, to że… tanio nie będzie.

Seria Dell Alienware

Na sam początek Dell Alienware x16. Laptop, o którym Dell mówi, że w swoim segmencie jest to „najbardziej premium” sprzętem w historii firmy. Już pierwszy rzut oka sugeruje, że faktycznie są powody, żeby tak sądzić. Konfiguracje dostępne w przedsprzedaży w x-komie prezentują się przepotężnie.


Spójrzmy na tę konkretną. Intel Core i9-13900HK, NVIDIA GeForce RTX 4080 z 12 GB pamięci GDDR6. Do tego 32 GB RAM-u (LPDDR5, 6000 MHz) oraz dwa 1-terabajtowe dyski SSD M.2 PCIe. 16-calowy ekran 2560 x 1600 (WQXGA) odświeżany z częstotliwością 165 Hz posiada matrycę z pokryciem barw 100% sRGB.

Robi wrażenie, a to ledwie początek wyliczania zalet tego gamingowego potwora.

Rzeczą, o której koniecznie warto wspomnieć, jest chłodzenie Cryo-tech. Oprócz czterech wentylatorów mamy tu również Jego komorę parową oraz zaawansowany i autorski materiał termoprzewodzący, galowo-silikonowy Element 31. Skąd ta nazwa? Na cześć 31. miejsca galu w układzie okresowym pierwiastków.

Dalej mamy animowane i konfiguralne oświetlenie AlienFX, dające spore możliwości personalizacji klawiatury według własnych potrzeb i upodobań. Mamy również Dolby Atmos i 6-głośnikowy dźwięk przestrzenny, choć tutaj, znając życie i laptopy gamingowe, o komforcie korzystanie z systemu audio będzie decydować przede wszystkim kultura pracy wentylatorów.

Wspomniana konfiguracja w tym momencie jest wyceniona na 23 399 zł

Dell Alienware X16

Ale seria laptopów Alienware to nie tylko model x16. Obok niego mamy również 16-calowego Dell Alienware m16 oraz 18-calowego Alienware m18, oba równie przepotężne i równie kosztowne. Warto wspomnieć, że niektóre z konfiguracji obu modeli posiadają zawrotną częstotliwością odświeżania ekranu na poziomie 480 Hz.


Wszystkie nadchodzące laptopy Dell Alienware dostępne w sklepie x-kom znajdziesz tutaj

Laptopy Dell „G-Series”: G15 i G16

Odświeżenia doczekały się również gamingowe laptopy z serii „G”, a więc Dell G15 oraz Dell G16. Przez moment kusiło mnie, żeby przekornie określić je mianem „budżetowych”, jednak Dell G15 w najtańszej konfiguracji kosztuje 7499 zł, Dell 16 natomiast – 9299 zł.


Tutaj również mamy połączenie procesorów Intel Core 13. generacji z kartami NVIDIA GeForce RTX z serii 40, szybkie matryce, innowacyjne chłodzenie (inspirowane tym z serii Alienware) i wiele, wiele innych usprawnień względem poprzedników. A wszystko w cenach zauważalnie przystępniejszych niż w przypadku najwydajniejszych kombajnów z serii Alienware.

Poznaj lepiej najnowsze laptopy Dell G15 i Dell G16

Nowe desktopy Alienware R15

Wymieniając nowości w portfolio gamingowym firmy Dell, trudno nie wspomnieć o najnowszych desktopach Alienware R15. One również bazują na procesorach Intel Core 13. generacji oraz grafice NVIDIA GeForce RTX z serii 40, choć oczywiście mają do zaoferowania znacznie więcej.

Posiadają całkiem sporo portów, chłodzenie wodne, przewodową mysz i klawiaturę w zestawie oraz wiele innych atutów przemawiających za ich zakupem. No i jak one wyglądają!


Dowiedz się więcej o desktopach Alienware R15

Kup gamingowego laptopa Dell w przedsprzedaży i odbierz gratis o wartości 499 zł

Konkretnie mowa o myszce dla graczy Alienware AW620M, która może być świetnym dodatkiem do Waszych gamingowych zestawów. Wartość myszy wynosi 499 zł, ale Wy macie szansę otrzymać ją za darmo. 

Aby to zrobić, wystarczy kupić w przedsprzedaży któregoś z nowych laptopów gamingowych firmy Dell (mowa o tegorocznych laptopach z grafiką GeForce RTX serii 40) i opłacisz je do 30 kwietnia. To tyle. Resztą zajmą się pracownicy x-komu.