Combat Master usunięty ze sklepu Play

Całkiem popularny FPS na Androida został usunięty z bazy gier Google Play. Combat Master został pobrany ponad milion razy i zdążył zaskarbić sobie przychylność fanów mobilnego strzelania. Niestety największy walor tej gry stał się jej gwoździem do trumny. Podobieństwo do Modern Warfare stało się dla Combat Master… zabójcze. Dosłownie.

Dobry początek

Tytuł miał naprawdę udany start, a o samej grze już pisaliśmy. W niecały tydzień zagrało w nią ponad 500 000 osób, a całkiem udany gameplay oraz świetna optymalizacja dawały nadzieję na długie życie gry. Co prawda, obietnice deweloperów o tym, że będzie to gra na miarę mobilnego AAA były trochę przesadzone, to jednak rozgrywka dostarczała całkiem dużo frajdy.

combat master discord

Co się wydarzyło?

Zazdrosne Activision wniosło o zdjęcie Master Combat ze sklepu Play, ponieważ gra narusza prawa autorskie wydawcy. Szczegółów nie podano, ale jak sami twórcy zniesionej gry podają na Discrodzie: „jesteśmy w kontakcie ze stronami, więc mamy nadzieję, że wkrótce rozwiążemy wszelkie kontrowersje”.

Combat Master wciąż możliwy do ogrania

Pomimo tego, że od początku listopada słuch o grze zaginął, to ci, którzy grę posiadają, w dalszym ciągu mogą w nią grać. Niestety nie wiadomo kiedy, i czy w ogóle tytuł wróci do sklepu Google Play. Całkiem więc możliwe, że wydawca gry, Alfa Bravo Inc., zamknie grę na dobre. A wiele na to wskazuje.

combat master discord 2

Przyszłość Master Combat niepewna

Twórcy obiecują stałym graczom Combat Master dodatkowe bonusy do innego tytułu, który ma się za niedługo ukazać. Tym z kolei, którzy zakupili dodatkowe elementy wyposażenia za realne pieniądze, obiecuje identyczne przedmioty na premierę kolejnej gry.