IKEA docenia klientów z daleka. W zamian za podróż do sklepu oferuje specjalne zniżki

Na chwilę obecną zniżki za podróż do sklepów IKEA będą funkcjonowały wyłącznie w Dubaju. Ich wysokość jest warunkowana odległością, jaka zostanie pokonana przez Klienta, aby dostać się do sklepu. Ta z kolei, będzie weryfikowana poprzez dane zaczerpnięte z Google Maps. Pomysłowe, prawda? Poznajcie szczegóły tego innowacyjnego rozwiązania.

Dubajska IKEA wprowadza Buy With Your Time

Jak powszechnie wiadomo, supermarkety IKEA znajdują się zazwyczaj na obrzeżach miast, a do tego – tych większych. W związku z tym podróż do sklepu dla Klientów, którzy mieszkają w innych miejscowościach, wiąże się bardzo często z organizacją całodziennej wycieczki.

Wygląda na to, że akcja Buy With Your Time to próba docenienia klientów, którzy mieszkają daleko od sieciówki, a mimo wszystko nie rezygnują z zakupów w jednym z najpopularniejszych marketów, który oferuje wyposażenie do domu.

Jak IKEA sprawdzi trasę? Ile oferuje za godzinę podroży?

Usługa wprowadzana przez dubajski oddział IKEI oparta jest na danych lokalizacyjnych zaczerpniętych z Google Maps. To właśnie dzięki nim, pracownicy marketu mogą zobaczyć, jaką drogę przebył Klient, aby dostać się do sklepu i na podstawie czasu jej trwania przyznać odpowiednią zniżkę. Co ciekawe,  jedna godzina podróży jest wyceniona na 105 AED, co jest równowartością około 110 złotych. Zniżkę można będzie wykorzystać na zakupy lub w lokalach gastronomicznych na terenie całego obiektu.

Ikea zniżki dubaj podróżowanie google maps
źródło: android.com.pl

Czy Buy With Your Time będzie dostępne w Polsce?

Póki co nie wiadomo, czy IKEA planuje wprowadzenie tej usługi poza Dubajem, w tym w Polsce. Za oryginalny pomysł nagradzania przebytego do sklepu dystansu odpowiada agencja marketingowa Memac Ogilvy Dubai, Zjednoczone Emiraty Arabskie dla IKEA.

Myślicie, że taka forma gratyfikacji czasu poświęconego na dojazd do sklepu sprawi, że klienci rzeczywiście zaczną się do niego częściej wybierać? A gdyby usługę tę wprowadzono do Polski, bylibyście częstszymi gośćmi sklepów IKEA?

Źródło: android.com.pl, www.adsoftheworld.com, youtube.com, nowymarketing.pl