Co słychać na CES 2022? Wszystko o targach w Las Vegas

Consumer Electronics Show (w skrócie CES) to jedne z największych targów elektroniki oraz nowych technologii, odbywające się corocznie w Las Vegas. W tym roku targi odbywają się hybrydowo – część wystawców powróciła z fizycznymi stanowiskami, natomiast giganci pokroju AMD czy Intela zdecydowali się wyłącznie na formę online. Niezmiennie jednak zarówno najwięksi, jak i Ci mniejsi producenci sprzętów, przedstawią swoje najnowsze produkty. Sprawdź, kiedy odbędą się targi CES 2022 i na jakie konferencje warto czekać.

Największe na świecie targi elektroniki CES 2022

Tegoroczne targi CES 2022 odbędą się w dniach od 5 do 7 stycznia. Pierwotnie miały one potrwać do 8 stycznia, ale organizator zdecydował się skrócić czas ich trwania ze względu na szalejącą w Las Vegas pandemię koronawirusa. Wielu technologicznych gigantów w postaci: MSI, AMD, Intel, Meta, Google czy Amazon odwołało swój fizyczny udział w wydarzeniu. Zeszłoroczna edycja targów odbyła się całkowicie online i to właśnie na tę formę uczestnictwa zdecydowały się wymienione firmy.  

Oznacza to, że zobaczymy nowości od AMD, Intela czy MSI, ale tylko w formie prezentacji. Część z nich zostanie zaprezentowana jeszcze przed oficjalnym początkiem targów CES 2022, czyli 3 i 4 stycznia podczas dni dla mediów. Śledźcie ten wpis oraz nasz portal, aby dowiedzieć się o najważniejszych i najciekawszych nowinkach technologicznych zaprezentowanych podczas CES 2022.

Konferencje CES 2022, na które warto czekać

Wirtualny wymiar tegorocznych targów elektroniki użytkowej ma swoje zalety. Przede wszystkim nie musicie być w samym Las Vegas, by dotrzeć do najnowszych technologii, które będą tam zaprezentowane. Na jakie konferencje warto czekać podczas CES 2022 i kiedy się odbędą?

  • Samsung – 3:30, 4 stycznia
  • AMD – 16:00, 4 stycznia
  • NVIDIA – 17:00, 4 stycznia
  • LG – 17:00, 4 stycznia
  • Intel – 19:00, 4 stycznia
  • MSI – 22:00, 4 stycznia
  • Sony – 2:00, 5 stycznia

Większość z tych konferencji będzie można śledzić na kanałach YouTube lub oficjalnych newsroomach producentów. My natomiast podsumujemy wszystkie najważniejsze wydarzenia.

Jeśli już nie możecie doczekać się tego święta fanów elektroniki, spójrzcie na to, co w zeszłym roku działo się na CES 2021.