Co nowego w Firefox 68? Podsumowanie zmian wprowadzonych przez Mozillę

Firefox to bezapelacyjnie jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na całym świecie. Prosta, intuicyjna i z szeregiem zabezpieczeń dla użytkownika. Jej twórcy stale pracują nad rozwojem, podążają za wymaganiami użytkowników i systematycznie je ulepszają . W ostatnich dniach Firefox przeszedł kolejną metamorfozę. Jaki jest jej efekt? O tym przeczytacie poniżej.

Mozilla Firefox – przeglądarka inna niż wszystkie

Firefox to przeglądarka, która w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań pozwala na personalizację ustawień stricte „pod użytkownika”. Jest to bezapelacyjnie jej największą zaletą i sprawia, że od lat jest jednym z najchętniej wybieranych okien na wirtualny świat.

Program oferuje zarówno podstawowe funkcje, niezbędne do codziennego funkcjonowania w sieci, ale także funkcje dodatkowe, jak np. mechanizm sprawdzania pisowni, blokadę wyskakujących okien czy wbudowany menadżer pobierania plików, ułatwiający zarządzanie ściągniętymi z sieci zasobami. Trzeba również zaznaczyć, że twórcy aplikacji traktują bezpieczeństwo użytkownika jako priorytet, sukcesywnie wdrażając adekwatne narzędzia ochrony.

Nowe rozwiązania w Firefox 68 serii Quantum

Kolejna dawka ulepszeń od Mozilli to okazja na dopracowanie szczegółów. Trzeba bowiem zaznaczyć, że zmienia się nie tylko widoczny na pierwszy rzut oka interfejs, ale dopracowano również luki systemowe, które niestety do tej pory się jeszcze pojawiały.

mozilla firefox 68 quantum

Dopracowany ciemny motyw – panaceum dla oczu

Moda na ciemny motyw zagościła w wielu aplikacjach. I dobrze, bo nie ukrywajmy – oczy ma się tylko jedne. Przeglądanie stron wieczorową porą będzie od teraz przyjemne i lekkie również w Firefoxsie, bo ulepszony ciemny motyw zawitał do 68 odsłony aplikacji. Jak to wygląda w praktyce?

A no tak, że od teraz, po przełączeniu na ciemną opcję, mamy wyszarzone dosłownie wszystko, a nie tylko tło tekstu, tak jak miało to miejsce do tej pory. Po wybraniu tej opcji ciemny będzie również pasek nawigacyjny i cała belka u góry przeglądarki. Dzięki temu w wersji 68 żaden element nie będzie się wyróżniał i raził po oczach. Super sprawa, nie uważacie?

ciemny motyw firefox 68 quantum

Zmiany w Firefoxsie dla użytkowników iOS

Nowa wersja Firefox w przypadku iOS umożliwia każdorazowe korzystanie z niej w trybie przeglądarki komputerowej. Co więcej, pozwoli także np. na zmienianie kolejności zakładek, tytułów i wszelkich możliwych treści. Innymi słowy, daje możliwość pełnej personalizacji okna pod siebie.

Polecane dodatki i rozszerzenia w wersji 68

Odświeżony menadżer dodatków to kolejne ulepszenie nowego wydania aplikacji. Znajdziemy w nim listę dedykowanych rozszerzeń, które mają za zadanie ułatwić sprawne korzystanie z przeglądarki. Co więcej, każdy z użytkowników otrzyma możliwość prostego zgłaszania błędów w pobranych dodatkach. Warto zaznaczyć, że wszystkie wtyczki zostały solidnie zweryfikowane w trosce o bezpieczeństwo użytkowników.  

rekomendacje
Źródło: mozilla.org