CDP Red potwierdza – Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje na konsolach Nintendo Switch

Stało się. Geralt z Rivii osiodłał Płotkę, spakował cały swój fabularny dobytek i ruszył przed siebie, hen, hen daleko, na nieodkryte dotąd obszary platformy Nintendo Switch. Wygląda na to, że mimo czterech lat od premiery Wiedźmin 3: Dziki Gon wciąż ma się dobrze. Na tyle, by ruszyć na podbój rynku azjatyckiego. Czy to ma szansę się udać?

Stało się to, o czym wieszczyły… chińskie sklepy

Nie minęło dużo czasu, odkąd pisałem o plotkach dotyczących przygotowywania portu Wiedźmina 3: Dziki Gon na Nintendo Switch. W chińskich sklepach internetowych miały pojawić się grafiki reklamujące przygody Wieśka na konsole od Big N, w tym także zdjęcia pudełkowego egzemplarza gry. Wczoraj, gdy gamingowa społeczność wciąż jeszcze żyła oficjalną zapowiedzią Cyberpunk 2077 na targach E3, CD Projekt RED potwierdził, że w końcu będziemy mogli pograć w Wiedźmina 3 w toalecie. I to w tym roku.

Witcher 3 Nintendo Switch
Źródło: ResetEra

Czy CDP RED porywa się z motyką na słońce?

Już na samym trailerze widać całe spektrum kompromisów graficznych, jakie trzeba było wypracować w odniesieniu do Nintendo Switcha, który, jak wiadomo, jest konsolą dość specyficzną, o stosunkowo niewielkiej wydajności. Na tyle niewielkiej, że już sam pomysł przeportowania Wiedźmina 3: Dziki Gon na Switcha wydawał się karkołomny.

A jednak CD Projekt RED się go podjął. Ciekaw jestem niezmiernie, jak będzie wyglądać droga od pomysłu do realizacji, bo wyzwanie wydaje się przeogromne. Niedawno udało mi się ukończyć trzeciego Wiedźmina na Xbox One S. I choć jest to konsola nieporównywalnie wydajniejsza od Switcha, niejednokrotnie czułem, jak rośnie mi zarost podczas przedłużających się w nieskończoność ekranów ładowania. Co więcej, w takim Novigradzie klatkaż potrafił polecieć na łeb, na szyję, a sam Xbox wył momentami jak opętany.

A teraz zamilczmy przez chwilę i spróbujmy wyobrazić sobie, jakby to mogło wyglądać na Switchu. Czujecie ten wewnętrzny niepokój? Ja tak, aczkolwiek wierzę, że gdyby rzecz była rzeczywiście tak beznadziejna, jak się wydaje, CD Projekt RED by się za nią nie zabierał.

Switcher, czyli co trzeba wiedzieć o Wiedźminie na Nintendo Switch?

Konkretnej daty premiery Wiedźmina 3: Dziki Gon na Switch nie znamy, choć CDP RED zapewnia, że Switcher pojawi się jeszcze w tym roku. No i można już zamawiać grę w preorderze.

O ile można mówić o kompromisach w zakresie oprawy wizualnej, tak pod względem zawartości Wiedźmin 3 ma zostać przeniesiony na Switcha jeden do jednego. Do tego z oboma świetnymi dodatkami („Krew i Wino” oraz „Serca z Kamienia) i wszystkimi dodatkowymi treściami, jakie gracze na pecetach, Xbox One i PlayStation 4 mogli konsumować po premierze gry w 2015 roku.

Wszystko to składa się na ponad 160 rozgrywki na poziomie… no właśnie, jakim? To już zależy od jakości samego portu i tego, czy uda się CDP RED pokonać opór materii związany z mocno ograniczonymi możliwościami Switcha. A zatem – poczekamy, zobaczymy.

Źródło: CD Projekt RED

Wiedźmin 3 Nintendo Switch

Przeczytaj też: