Casio GSW-H1000. Specyfikacja i tryby pracy

Firma Casio w zegarku GSW-H1000 postanowiła połączyć wszystkie najlepsze cechy G-SHOCKÓW z Wear OS od Google. Do tej pory wielbiciele sportów ekstremalnych mający na swoich nadgarstkach zegarki Casio musieli obejść się smakiem, jeśli idzie o korzystanie z dobrodziejstw inteligentnego zegarka i synchronizacji z Androidem. Casio nadrabia tą lukę i nowy G-SHOCK może być mocnym wejściem w rynek zegarków sportowych.

GSW-H1000 dla sportowych twardzieli z nutką analityka danych

Casio GSW-H1000 łączy w sobie wytrzymałą obudowę z systemem operacyjnym znanym z innych inteligentnych zegarków. Daje to możliwość wykonywania treningów nawet w najtrudniejszych warunkach i późniejszą analizy zebranych danych.

Gromadzenie informacji treningowych możliwe będzie dzięki zestawowi czujników wspomaganych przez układ GPS wspierający GLONASS i QZSS. Wszystko po to, byśmy mogli wspiąć się na kolejny poziom wydolności!

Sami możemy zdecydować jakie dane prezentować nam będzie zegarek. Obsługa odbywa się dotykowo oraz przy pomocy przycisku. Źródło: Casio

Dedykowane aplikacje sportowe GSW-H1000. Dla każdego coś miłego.

W sumie do swojej dyspozycji użytkownik będzie miał do wyboru 15 rodzajów aktywności oraz aż 24 tryby ćwiczeń w pomieszczeniach. Przyjrzyjmy się zatem kilku głównym grupom ćwiczeń.

Dla biegaczy

Dla uwielbiających bieganie Casio przygotowało funkcję mierzenia przebytego dystansu, uzyskanej prędkości, czasu i tempa, jakie udało nam się utrzymać. Dodatkowo będziemy mieli kontrolę nad poziomem naszego tętna, ustawimy zakres tętna, w jakim chcielibyśmy przepracować cały trening, a na końcu dowiemy się, ile kalorii spaliliśmy. Jakby tego było mało, dzięki mapom i systemowi GPS będziemy mieli kontrolę i wgląd w trasę, którą sobie wyznaczyliśmy.

Solidna obudowa G-SHOCK sprawia, że nie musimy się martwić o uszkodzenie naszego zegarka. Źródło: Casio

GSW-H1000 również dla wielbicieli siłowni

Jeśli niespecjalnie lubimy biegać, a wolimy klasyczne pumping iron, to Casio jest również dla nas. Zegarek policzy serie, powtórzenia i pozwoli zapisać ciężary jakie podrzucamy. Zmierzy również całkowity czas aktywności, tętno i spalone kalorie.

Rowerzyści też znajdą coś dla siebie

GSW-H1000 zmierzy przejechany dystans, pokaże prędkość, czas przejazdu oraz tempo, jakie osiągnęliśmy. Dzięki nadajnikowi GPS poznamy najwyższą wysokość, jaką osiągnęliśmy podczas jazdy oraz nachylenie podjazdów. Podobnie jak w przypadku innych aktywności poznamy też nasze aktualne tętno i spalone kalorie. Oczywiście cała trasa będzie zapisana, a jej podgląd uzyskamy dzięki mapie.

sporty wodne Casio GSW-H1000
Casio GSW-H1000 nie boi się również wody, nawet tej głębokiej. Źródło: Casio

Sporty wodne z GSW-H1000

Jeśli woda to nasz żywioł i surfowanie, żeglowanie, pływanie na kajaku czy też SUP (Stand up paddle) to ulubione sporty, Casio również wesprze nas i w tych ćwiczeniach. Zegarek zmierzy pokonany dystans, zapisze naszą prędkość oraz uzyskany czas. Do dyspozycji będziemy mieli również wykres pływów, a na koniec sprawdzimy, ile kalorii wciągnęła woda. Wszystko to oczywiście będziemy mogli obserwować, mając pod ręką mapę z zaplanowaną trasą.

Casio GSW-H1000 podwójny wyświetlacz
Podwójny wyświetlacz pozwoli zaoszczędzić energię baterii zegarka Casio GSW-H1000. Źródło: Casio

Co znajdziemy na pokładzie GSW-H1000?

Poza wspomnianym już modułem GPS zegarek wyposażony jest w czujnik optyczny mierzący tętno oraz klasyczny zestaw Casio, czyli kompas, barometr i wysokościomierz wspierane przez żyroskop.

Dane będą prezentowane na podwójnym wyświetlaczu 1,2 cala. Jeden z nich, monochromatyczny, będzie pokazywał godzinę i działał w trybie always-on. Natomiast drugi, kolorowy panel LCD o wysokiej rozdzielczości, pozwoli wyświetlać mapy i dane z czujników. Funkcje wyświetlane na wyświetlaczu będziemy mogli obsługiwać dotykiem lub przy pomocy przycisków, a to co i jak zegarek będzie pokazywał, ustawimy sobie samodzielnie w opcjach.

Dane na wyświetlaczu zegarka ustawimy sobie samodzielnie. Źródło: Casio

Jak na smartwatche przystało otrzymamy łączność Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g/n) i Bluetooth (V4.2 Low Energy). Poza pakietem Google zegarek będzie też współpracował z aplikacją G-SHOCK MOVE firmy Casio.

Wszystko to zamknięte będzie w wytrzymałej obudowie G-SHOCK obsługującej również wodoodporny mikrofon i port ładowania z możliwością zejścia na 200 metrów pod wodę.

W zależności od sposobu korzystania z zegarka litowa jonowa bateria powinna wystarczyć na 1,5 do 30 dni używania. Pełne naładowanie zegarka w temperaturze pokojowej trwa około 3 godziny.

Zegarek waży 103 gramy i posiada wymiary 65.6×56.3×19.5mm.