Wzmocnienie ekranu o 350%
Wskaźnik wzmocnienia ekranu odnosi się rzecz jasna do klasycznego szkła hartowanego. Wzrost o 350% jest zatem niebagatelny, w końcu to 3,5x lepiej, prawda? Tylko skąd aż taki skok jakościowy? Co takiego ma NeoGlass, czego nie było w żadnej generacji HardGlassu?
Otóż szkło NeoGlass nie jest czystym szkłem, ale produktem kompozytowym. Jego budowę przyrównam do struktury sklejki, gdzie poszczególne drobne warstwy łączą się i stanowią twardą całość. Z NeoGlassem jest podobnie.
Rozkładając szkło NeoGlass na czynniki pierwsze, uzyskacie:
- Warstwę klejącą – szkło musi być trwale przytwierdzone do wyświetlacza,
- Warstwę bazową (kompozyt właściwy), który dzieli się kolejno na:
- Szkło akrylowe (PMMA) o znakomitych wartościach optycznych (przeźroczystość i połysk) oraz zwiększonej wytrzymałości na uderzenia,
- Poliwęglanu (PC), czyli materiału stosowanego do produkcji szyb kuloodpornych.
- Warstwa ceramiczna, odpowiedzialna za odporność na zarysowania,
- Warstwa oleofobowa, dzięki niej brud nie przywiera do szkła ochronnego.
W tym miejscu wyjaśnię, dlaczego porównanie do sklejki uznałem za podobne, a nie za identyczne. Otóż wszystkie części składowe sklejki są tej samej grubości, to raz. Dwa, że wytrzymałość sklejki zależy od jej grubości.
Użytkuję to „szkło” od kilkunastu dni. Nie wiem jak z wytrzymałością na uderzenia młotkiem, ale wiem jedno, że na drobne ryski, płytkie jak i głębokie nie jest odporne. Nosząc telefon w kieszeni spodni, ta folia, bo ciężko to nazwać szkłem ma już tysiące rysek, Porysowało się nawet od szmatki, próbując wytrzeć jakieś uciążliwe zabrudzenie.
Największą zaletą tego „szkła” jest że pokrywa cały ekran, fajnie to wygląda.
Michał, testując szkło, nie spotkaliśmy się z taką sytuacją, dlatego polecamy Ci bezpośredni kontakt z producentem (3mk@3mk.pl) i dokładne opisanie usterek. Mamy nadzieję, że uda się wszystko wyjaśnić.
Założyłem żonie. Szkło neoglass porysowane już tego samego dnia. Po tygodniu to już same rysy. Ale większym problemem jest słaby dotyk. Jest wyraźnie mniej precyzyjny niż „trydycyjne” szkła. Po raz pierwszy będę zmieniał szkło nie dlatego, że pękło (bo faktycznie nie pęka), ale dlatego, że go się po prostu fatalnie używa. Żeby nie było, że jadę po 3mk – ogólnie polecam i kupię też od tego producenta… ale już nie neoglass.
Szkło porysowało się od szmatki? To jest absurdalny zarzut, nawet miękki plastik nie porysuje się od materiałowej szmatki przeznaczonej do wycierania przedmiotów.
Nie polecam tego dziadostwa. W Mi9T zakrywa chyba z 1mm po każdej stronie. Dziadostwo, poleciało do śmietnika ok 60zł -.-’
U mnie się nic nie działo ale najlepiej jest kupić etui dwustronne i żeby było bardzo cienkie lub grube ale nwm czy wtedy nie będziesz mógł/a założyć normalnego etui na tył telefonu
NIe polecam – w moim przypadku gdy telefon leży na blacie – dotyk przestaje praktycznie działać. Myślałem na początku, że może to jakiś czujnik wyłącza dotyk ale:
– po pierwsze przy standardowym szkle dotyk działał idelanie
– po drugie tutaj jak się bardzoooo mocno dociśnie to też działa
Dziwne bo trzymając w ręku działa dosyć dobrze (chociaż też czasem gubi litery przy wpisywaniu).
Generalnie NIE POLECAM – szczególnie za te pieniądze 60 PLN!!!
W jednym telefonie Xiaomi redmi note 8 pro neoglass pękło jakieś 5 mm od krawędzi. 3mk wymieniło na nową. W drugim takim samym tel też zauważyłem że mam pęknięcie 3mm ale nie od krawędzi tylko na środku. Już mam kilka grubszych rys a telefonu z kluczami nie noszę. 2 neoglassy używane 5 miesięcy.
Dla mnie ta szybka jest genialna wcześniej miałam dwustronne etui bo bałam się ze zbije telefon na który już bardzo długo zbierałam i miałam dość tych dwustronnych etui które by nie było przezroczyste bo mało firm takie produkuje i wtedy założyłam to szkło hartowane + mam bardzo grube etui na tył które wystaje i także chroni przed upadkiem
Mam NeoGlass do iPhone 11. Nie zauważyłem różnicy kolorach czy dotyku jednak ten produkt ma kilka wad:
– podczas wyciskania pęcherzyków powietrza spod folii porobiły się wgniecenia. ( wyciskanie palcem/ paznokciem- tekturka nie dała rady)
-folia/szkło jest mniejsze niż ekran w iPhone 11, nie jest idealnie dopasowana
– folia/szkło zakończone są dosyć ostro- przy wybudzeniu ip11 dotyka się krawędzi.
– czarne ramki na szkle…po co? Zakładając folie/ szkło na ekran najczęściej robi się to na wyłączonym ekranie. W przypadku iPhone 11 który sam w sobie ma czarne ramki, jest duża szansa że zrobi się to źle i ramki na szkle pomniejszą ekran z jednej strony o ile nie cały.
Ogólnie jest średnio zadowolony, czekam aż będę mógł wymienić na lepiej dopasowane szkło. Ciagle dotykanie krawędzi oraz wrażenie że ramka jest krzywo przyklejona i pomniejsza wyświetlacz jest irytujące. Całe szczęście że udało się kupić w cenie 60 zł z wysyłką, 30-40 zł to jest max za tą jakość.
Niestety, ale poważną wadą jest czarna ramka NeoGlass, która zasłania ok. 1 mm ekranu z każdej strony. Huawei p30 ma przez to grube ramki jak w iPhone X. Kiepsko to wygląda!
3 miesiące używania, 3-4 razy telefon przypadkiem pozostawiony w kieszeni razem z kluczami i w efekcie parę wyraźnych rys, niestety. Do tej pory zawsze korzystałem z Flexible Glass (Max) i ww. problemu nie doświadczyłem. Poza tym żadne szkło do tej pory mi nie pękało czy uszczerbiało się, więc ten parametr (wytrzymałość na pękanie) nie jest dla mnie najistotniejszy. Wolałbym, żeby się nie rysowało, dlatego widzę, że nie ma jednego dobrego szkła (miałem nadzieję, że Neo Glass to będzie złoty środek). Albo jest odporne na zarysowania, ale nie chroni tak mocno ekranu przed stłuczeniem (Flexible Glass), albo jest bardziej odporne na zarysowania i stanowi dobrą ochronę ekranu, ale wtedy samo pęka lub kruszy się na krawędziach (Hard Glass).
Faktycznie szybko się porysowalo, ale i tak jestem pod wrażeniem, bo dzięki szybce ekran przeżył bez najmniejszego uszczerbku spotkanie z psimi zębami.
Jak z etui typu plecki silikonowe przy tym szkle? Producent zapewnia kompatybilność jedynie ze swoim etui czy w przypadku tych od Apple nie będzie szkło podważane?
Tutaj najważniejszym czynnikiem będzie dopasowanie szkła do etui. Samo szkło nie jest integralną częścią ekranu, więc może się po nim mikroskopijnie przesuwać w miarę używania i nachodzić na etui. Jeśli szkło jest zbyt duże lub nachodzi na cały przedni panel to najlepiej wybrać cały zestaw od producenta. W wypadku mniejszego szkła ochronnego kompatybilność z etui ochronnymi będzie większa.
Szanowny Autorze! Szkło z pewnością jest nowatorskie, lecz w kategorii jak zobrzydliwić ekran iPhone oraz jak niekompatybilne jest z zachwalanym etui amor case.
Żeby nie było – obraz wyraża więcej niż 1000 słów…
Mimo równego założenia na ekranie i użytkowania z rekomendowanym etui wygląda jak wygląda – zachęcam do rzetelnego opiniowania!