Berek! OnePlus dołącza do lokalizatorowej gry z OnePlusTag?

Czy po AirTagu Apple oraz Galaxy SmartTagu Samsunga swój lokalizator przedstawi OnePlus? Póki co brak oficjalnego stanowiska w tej sprawie. W sieci jednak znalazły się pewne poszlaki, które pozwalają sądzić, że możemy spodziewać się wprowadzenia na rynek produktu o nazwie OnePlusTag.

Co wiemy o OnePlusTag?

W zasadzie to naprawdę niewiele. Poza tym, że coś takiego jest w planach firmy. Źródłem informacji jest wykaz nowych zarejestrowanych znaków towarowych. OnePlusTag, z numerem  56159145 oraz datą 18 maja 2021 roku, zgłoszony został przez macierzystą firmę OnePlusa – Beijing Intangible Technology Co., Ltd. Jak podejrzewa Abhishek Verma z DroidMaze, nowy lokalizator mógłby wejść na rynek jeszcze w bieżącym roku – możliwe, że w ciągu najbliższych miesięcy.

OnePlusTag
Źródło: DroidMaze

GSMArena.com wnioskuje z kolei, że OnePlusTag nie współpracowałby z obecnymi produktami OnePlusa. A to może sugerować, że następne urządzenia firmy będą obsługiwały radiokomunikację Ultra WideBand.

Co jeszcze poza OnePlusTag?

Jak pisaliśmy, niewiele tego. Jeśli coś, to raczej drobny sygnał, że temat lokalizatorów zdaje się przyjmować na rynku, a Samsung i Apple nie będą tutaj jedynymi graczami

Jeśli natomiast chodzi o inne produkty OnePlusa, to OnePlus Watch otrzymał aktualizację (nowe treningi oraz tarczę AI Outfit). Oficjalnie potwierdzono też premierę OnePlusa Nord CE 5G ze Snapdragonem 750G SoC, 8 GB RAM-u oraz potrójną kamerą. Smartfon ma wejść na rynek 10 czerwca.

OnePlus startuje też z nowym projektem związanym z Blockchainem. Sugeruje to kierowana do społeczności OnePlus ankieta, w której padają pytania o inwestycje, platformy oraz portfele kryptowalutowe.

Co sądzicie o tych doniesieniach? Na którą z nowości OnePlusa czekacie najbardziej – OnePlusTag czy coś innego?

Źródło: DroidMaze, GSMArena.com, Business Today