Będziemy na Pixel Heaven 2023

Weźmiemy udział w jedenastej już edycji festiwalu, który skupia się wokół gier wideo, branży growej i popkultury. Wydarzenie startuje 26 maja i odbędzie się w Warszawie. Co przygotowali dla odwiedzających organizatorzy i czego można się spodziewać?

Pixel Heaven – dla fanów retro i nie tylko

Wydarzenie łączy w sobie różne nurty gamingu i wszystko to, co tę branżę dotyka – gry wideo, planszówki, komiksy czy cosplay, ale najsilniej zdaje się być wyeksponowany nurt retro. Na Pixel Heaven właśnie spotkać można młodych fascynatów retro gamingu oraz dinozaurów, którzy pamiętają pierwsze komputery 8/16 bit.

Jeśli więc i Ty interesujesz się grami (również planszowymi) i popkulturą, to odwiedź Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych razem z nami. Nie przejmuj się jednak, jeśli nie dotrzesz. Po wydarzeniu ukaże się relacja, która przeniesie Cię w czasie i, dzięki której, poczujesz się, jakby to event przyszedł do Ciebie.

Co czeka na odwiedzających?

Z tego, co wiadomo – czeka niemało. Stoiska, panele dyskusyjne, konkurs cosplay, konkurs na najlepsze gry prezentowane podczas Festiwalu Gier (o czym dokładniej za chwilę), 8-bitowy game jam, wystawa fotografii w grach wideo, Mistrzostwa Polski w Tetrisie Klasycznym, turnieje w gry na różnych platformach, strefa automatów arcade i flipperów, strefa bez prądu, a także powiew świeżości – kącik VR.

Pixel Heaven to wydarzenie ogólnobranżowe, które nie skupia się na e-sporcie, czy kilku wybranych grach. To event, na którym można posłuchać weteranów branży (np. Mike’a Dailly’ego odpowiedzialnego za pierwszą odsłonę GTA czy Simona Butlera – twórcę ponad 200 tytułów), poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach, przybliżyć sobie historię gamingu, pograć i wziąć udział w przeróżnych panelach dyskusyjnych. Czeka więc spore expo wypełnione klimatem gier, komiksów i popkultury.

intel nominowani pixel heaven

Intel Pixel Awards Europe 2023

Intel Pixel Awards Europe to największy w Europie konkurs dla niezależnych gier wideo. W tym roku zgłoszono dokładnie 206 tytułów z całego świata. Z całej puli zgłoszonych produkcji 13 przeszło do finału. Szczęśliwa trzynastka zostanie zaprezentowana 27 maja o godzinie 19.00 na scenie głównej Festiwalu.

Nominowane studia i gry w poszczególnych kategoriach

Pixel Heaven startuje już 26 maja

Festiwal potrwa do 28 maja, odbędzie się w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie. Daj znać czy będziesz! Relacja z wydarzenia, w tym opinia o organizacji, klimacie i atrakcjach ukaże się niedługo po zakończeniu wydarzenia.