Audio-Technica przesuwa granicę możliwości słuchawek TWS. Oto ATH-CKS50

Słuchawki TWS mają sporo ograniczeń. Z punktu widzenia autora tym najbardziej uprzykrzającym życie jest nieco zbyt krótki czas pracy i wynikająca z niego konieczność częstego ładowania zestawu. Na szczęście rozwiązanie tego problemu znalazła Audio-Technica. I jest ono banalnie proste. Japończycy wydłużyli czas pracy swoich nowych słuchawek – czyli ATH-CKS50 – do, uwaga, uwaga, aż 20 godzin na jednym ładowaniu. Z etui czas ten ma być dłuższy nawet o 30 godzin. Co jeszcze oferują nowe TWS od Audio-Techniki?

Design raczej standardowy, ale waga wciąż zaskakująco niska

Wyglądem ATH-CKS50TW wpasowują się w dotychczasowe dokonania japońskiej marki. Są to po prostu czarne słuchawki TWS bez sticków, ale za to z charakterystycznym logo na zewnętrznej ściance. Natomiast tym, co zwraca uwagę, jest niska waga. Każda słuchawka waży bowiem około 8 gramów. Przypomnę, że standard wynosi około 5-6 g (a czas pracy około 4-8 godzin na jednym ładowaniu). Audio-Technice udało się więc znacznie wydłużyć czas pracy, jednocześnie nie przesadzając z wagą słuchawek.

Źródło: Audio-Technica

Audio-Technica ATH-CKS50TW – łączność i technologie

Duża w tym zasługa łączności w standardzie Bluetooth 5.2 i wykorzystania kodeka Qualcomm aptX Adaptive audio. Przypomnę tylko, że takie rozwiązanie pozwala uzyskiwać lepszą jakość dźwięku przy niższej wartości transferu. Stąd mniejsze zużycie energii. Poza tym ATH-CKS50TW obsługują jeszcze kodeki: Qualcomm aptX audio oraz SBC i AAC.

Słuchawki są oczywiście wyposażone w aktywną redukcję szumów. Producent nie podaje jednak szczegółowych informacji na temat jej efektywności. Wiemy tylko, że włączenie ANC skróci czas pracy do około 15 godzin.

słuchawki ATH CKS50TWS
Źródło: Audio-Technica

Konstrukcja i brzmienie

W Audio-Technicach ATH-CKS50TW zastosowano nowy przetwornik dynamiczny o średnicy 9 mm. Japończycy nadali mu całkiem uroczą nazwę, która brzmi: Solid Bass HD TWS driver. I w zasadzie ta nazwa mówi wszystko – można spodziewać się mocno rozrywkowego, dynamicznego brzmienia.

Ważną informacją jest zgodność konstrukcji ze standardem IPX4, co sprawia, że ATH-CKS50TW sprawdzą się podczas treningu.

Audio-Technica ATH-CKS50TW – cena i dostępność

Sprzedaż słuchawek ATH-CKS50TW startuje w lutym tego roku. Cena na nasz rynek wynosi 169 euro, co po przeliczeniu da około 750-800 zł. Kiedy tylko słuchawki pojawią się w x-komie, dam znać.

Źródła: Audio-Technica, Pocket-Lint