ASUS ROG Strix HERO III. Nowe oblicze gamingu?

Powiedzmy sobie jasno – w ASUS ROG Strix HERO III jest kilka nowości, które szybko wynagradzają pieniężną inwestycję w sprzęt i mogą zachwycić niejednego gamingowego maratończyka. Oprócz doskonałej specyfikacji (o której wspomnę za chwilę), znajdziemy tutaj najwyższych lotów rozwiązania, takie jak m.in klucz Keystone czy opracowane we współpracy z BMW Designworks Group chłodzenie 3D Flow Zone.

Słów kilka o KEYSTONE  

Klucz Keyston oferuje innowacyjny sposób personalizacji urządzenia i ochrony danych osobowych. Najprościej mówiąc, jest to fizyczny klucz-wkładka z obsługą NFC, idealnie pasujący do podwozia Strix HERO III. Po zadokowaniu szybko aktywuje zapamiętane wcześniej opcje, np. pod kątem oświetlenia czy specyficznych dla danej gry ustawień.
Daje również dostęp do ukrytego dysku ShadowDrive, który ma za zadanie stać na straży Twoich danych.  

ASUS ROG Strix HERO III – specyfikacja  

ASUS w swoim nowym modelu ROG Strix HERO III daje do wyboru dwie wersje matrycy: 15 lub 17-calową. Podobnie jest z kwestią pamięci RAM, chociaż najniższa opcja to już i tak wysoka półka, bo aż 16 GB.  

Możesz też wybrać pamięć 32 GB. Ze swojej strony sugeruję właśnie tę wersję, ponieważ konfiguracja z 32 GB zapewnia pracę urządzenia w trybie dual channel, który znacznie przyspiesza wydajność sprzętu.

Od ogółu przechodzimy do szczegółu, więc poniżej przedstawiam krótkie zestawienie danych, które na pewno zainteresują Cię, jeśli udało Ci się dotrwać do tego momentu. Ujmując specyfikację ASUS ROG Strix HERO III w punktach, mamy tu:       

  • 6-rdzeniowy procesor Intel® Core™ i7 9-ej generacji
  • kartę graficzną  NVIDIA GeForce RTX 2070
  • dysk SSD 1 TB
  • ekran z rozdzielczością Full HD i częstotliwością odświeżania aż 240 Hz (15 cali) i 144 Hz (17 cali) oraz czasem reakcji 3 ms
  • łączność LAN 10/100/1000 Mbps, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
  • innowacyjne chłodzenie 3D Flow Zone
  • wbudowane: dwa głośniki stereo + dwa mikrofony
asus gaming

3D Flow Zone, czyli nowa odsłona chłodzenia  

Główną zaletą układu chłodzenia 3D Flow Zone jest samoczyszczący się moduł termiczny. Gwarantuje on, że pył i kurz nie osiadają na komponentach, ponieważ są natychmiastowo wydalane poza sprzęt. Skutecznie zwiększa to jego niezakłóconą pracę oraz żywotność.
Co więcej, zastosowane tu łopatki typu n-Blade zwiększają przepływ powietrza,
a konstrukcja ultrasmukłych żeber radiatorów poszerza powierzchnię do wydalania ciepła.  

asus gaming

Desing godny pioniera

Jak to u kobiet bywa, nie ukrywam, że moja uwagę na początku przykuł design. Jest po prostu obłędny. Minimalistyczny, a jednocześnie bardzo nowoczesny. Lubię takie połączenia. Tym bardziej, że miałam do czynienia z kilkoma gamingowymi maszynami
i żadna z nich nie wywarła na mnie tak pozytywnych odczuć. 

Już po fakcie dowiedziałam się, że to nowoczesne i dyskretne wzornictwo metalowej osłony powstało w oparciu o współpracę z BMW Designworks Group. Osobiście oceniam jej efekt na duży plus, tym bardziej, że obudowa jest skonstruowana tak, aby ułatwić przepływ powietrza, wspierając przy tym wydajne chłodzenie intensywnie pracujących komponentów.  

Ale wróćmy do kwestii wizualnych. Widać, że ASUS poważnie podchodzi do sprawy.
I wychodzi naprzeciw trendom, które sukcesywnie rozwijają się w gamingowych sprzętach. Ramki okalające matryce są cienkie, pozostawiając więcej przestrzeni dla obrazu. Pozbyto się również klawiatury numerycznej w jej tradycyjnej formie, zwiększając tym samym klawiaturę podstawową. Dostajesz dzięki temu więcej przestrzeni i lepszy komfort podczas grania.  

NumberPad oczywiście jest, ale znajduje się w touchpadzie. Fakt ten zasługuje na pochwałę, ponieważ jest to niezwykle rzadko spotykane rozwiązanie w laptopach gamingowych.  

Po pierwszych wrażeniach przyszedł czas na otwarcie sprzętu. Jego wewnętrzna część jest dość subtelna. Ma karbonową, bardzo wdzięcznie wyglądającą strukturę. Mój wzrok od razu powędrował jednak w stronę podświetlenia Aura Sync, które mieni się na klawiaturze i obudowie oraz obejmuje logo ROG. Podświetlenie możesz skonfigurować według swoich upodobań i oddzielnie dla każdego klawisza

asus gaming

Krótka refleksja 

ASUS ROG Strix HERO III  zarówno pod kątem designu, jak i wnętrza, jest zaprojektowany z myślą o intensywnych rozgrywkach i zapewnieniu maksymalnej wydajności podczas nabijania kolejnych leveli w grach. Świadczą o tym chociażby 6-rdzeniowy procesor Intel® Core™ i7 9-ej generacji, grafika NVIDIA GeForce RTX 2070 oraz imponujący dysk SSD PCIe NVMe o pojemności aż 1TB. 

Zastosowane tu rozwiązanie Keystone jasno pokazuje, że ASUS robi kolejny krok w stronę bezpieczeństwa i personalizacji sprzętu, tym samym zostawiając konkurencję nieco z tyłu. Podobnie jest z pierwszym na świecie odświeżaniem o częstotliwości 240 Hz/3 ms, które pokaże dokładnie to, co widzi karta graficzna. Bez kompromisów.  

Masz przed sobą sprzęt, który poradzi sobie zarówno z najnowszymi, jak i pojawiającymi się w przyszłości tytułami.

Skorzystaj z przedsprzedaży w x-kom i zamów ASUS ROG Strix HERO III dla siebie