Premiera Apple TV 4K z nowym procesorem i funkcjami

Plotki stały się faktem i Apple podczas swojej Wiosennej Konferencji wśród innych nowości zaprezentował nowy model Apple TV 4K. Przystawka została wyposażona w procesor A12 Bionic i funkcję Color Balance. Sprawdźcie datę premiery, cenę i wszystkie informacje na temat nowej generacji Apple TV 4K.

Apple TV 4K – co nowego?

Wraz z nowościami zaprezentowanymi podczas Wiosennej Konferencji nadeszła kolejna generacja Apple TV 4K. Wizualnie niewiele się tu zmieniło, ale też trzeba przyznać, że wygląd przystawki TV od Apple zmian wizualnych nie wymaga. Nie ma też zaskoczenia jeśli chodzi o wbudowaną pamięć. Nowy Apple TV 4K nadal jest dostępny w wersji 32 GB lub 64 GB – czyli dokładnie tak samo jak w modelu czwartej generacji. 

Czy kiedyś możemy doczekać się wersji 128 GB, a nawet 256 GB? Możliwe, ale Apple wydaje się wychodzić z założenia, że ich klienci nie potrzebują wiele miejsca, bo i tak przeważnie przesyłają treści strumieniowo i przechowują je w iCloud. I trzeba przyznać, że ma to sens.

Zatem jakie nowości zaprezentował nam Apple? Poniżej znajdziecie podsumowanie zawartości nowego Apple TV 4K.

Apple TV 4K -premiera

Procesor A12 Bionic

Nowy Apple TV 4K działa na procesorze A12 Bionic, który został zaprojektowany w celu usprawnienia grafiki, dekodowania wideo i przetwarzania dźwięku. Podobnie jak w poprzedniej generacji, mamy tutaj wsparcie dla Dolby Vision. Jednak to urządzenie do przesyłania strumieniowego obejmuje również obsługę HDR przy dużej liczbie klatek na sekundę, a także ulepszoną funkcję AirPlay. 

Oznacza to, że będziemy mogli odtwarzać wideo z prędkością 60 klatek na sekundę, w tym nagrania z iPhone’a. Niestety, Apple nie wspomniał nic o częstotliwości odświeżania 120 Hz, która była bardzo oczekiwana przez fanów. 

Funkcja Color Balance

Jedną z największych innowacji jest funkcja Color Balance. Dzięki niej Apple TV współpracuje z iPhonem i jego zaawansowanymi czujnikami, aby zapewnić dokładniejsze kolory i kontrast obrazu wyświetlanego na ekranie telewizora.

Po prostu skieruj iPhone’a na ekran telewizora, a następnie usiądź i zobacz, jak niesamowicie powinny wyglądać Twoje programy i filmy. Apple TV automatycznie dostosuje ustawienia, aby zapewnić najlepszą dostępną jakość obrazu – przykład poniżej:

Apple TV 4K Color Balance

Nowy pilot – Siri Remote dla Apple TV 4K

Odświeżony pilot do Apple TV to największa, a w zasadzie jedyna, zmiana dotycząca wyglądu. Dzięki jednoczęściowej aluminiowej konstrukcji nowy pilot Siri Remote ma być dużo wygodniejszy w użytkowaniu. Oprócz tego będzie on bardziej funkcjonalny w porównaniu z poprzednikiem, a to dzięki większej liczbie przycisków i wbudowanemu mikrofonowi, ale również za sprawą wsparcia dla Siri. Pilot został całkiem przekonstruowany i zyskał dodatkowe przyciski.

Siri Remote jest wyposażony w innowacyjne sterowanie za pomocą panelu dotykowego, które oferuje pięciokierunkową nawigację dla lepszej dokładności. Zewnętrzny pierścień panelu dotykowego obsługuje intuicyjny okrągły gest, idealny do wyszukiwania sceny w filmie lub programie. Pojawił się oddzielny przycisk dla włączania telewizora oraz osobny do wyciszania, a przycisk mikrofonu trafił na krawędź.

Nowy pilot Siri Remote ma również przycisk zasilania, który steruje zasilaniem telewizora, i drugi do wyciszania, dzięki czemu jest jedynym pilotem potrzebnym do oglądania telewizji. 

Warto przy okazji dodać, że niestety mimo nadziei na to, że Apple ogłosi polską Siri, niestety nie obsługuje ona jeszcze naszego języka.

Siri Remote

Kiedy pojawi się nowy Apple TV 4K?

Nie trzeba długo czekać, ponieważ wydanie Apple TV 4K z 2021 r. w przedsprzedaży dostępne będzie już od 30 kwietnia 2021 r., a do pełnej sprzedaży trafi w drugiej połowie maja 2021 r. 

Cena Apple TV 4K (2021)

Za przystawkę zapłacimy 899 lub 999 zł, w zależności od tego, czy wybierzemy wariant 32, czy 64 GB. Pilot wyceniono na 289 zł.

Apple TV 4K będzie oferowany w dwóch wariantach wbudowanej pamięci. Wersja 32 GB ma kosztować 899 zł, z kolei model z 64 GB pamięci Apple wycenia na 999 zł. Pilot Siri Remote wyceniono na 289 zł.