Apple otwiera w Singapurze swój pierwszy pływający sklep

Już jutro w Marina Bay Sands w Singapurze zostanie otwarty nowy sklep Apple. Nie byłoby w tym nic dziwnego, w końcu to już 512. sklep tej marki na świecie, a 3. w Singapurze, lecz ten jest wyjątkowy, bo… znajduje się na wodzie. Wszystko wskazuje na to, że będzie to najbardziej rozpoznawalny sklep Apple na świecie. Otwarcie zapowiedziane jest na 10 września, ale już teraz firma pokazała, czego można spodziewać się w jego wnętrzu.

Pierwszy pływający sklep Apple

Sklep nazywa się Apple Marina Bay Sands i znajduje się w luksusowej dzielnicy Singapuru, pełnej sklepów, restauracji, hoteli i kasyn. Będzie to pierwszy na świecie sklep Apple, który będzie znajdował się bezpośrednio na wodzie.

Oprócz samego nietypowego miejsca, w którym go wybudowano, wzrok przyciąga także jego imponująca, kulista konstrukcja. Trzeba przyznać, że całość jest wizualną ucztą dla oka. Architektura sklepu była podobno częściowo inspirowana rzymskim Panteonem. W kopule nie zastosowano ścian ani belek nośnych, wszystko zostało stworzone ze szkła, a dokładnie ze 114 kawałków szkła, które są podtrzymywane przez 10 wąskich pionowych słupków.  Apple twierdzi, że kopuła jest pierwszą tego rodzaju konstrukcją na świecie. 

pływający sklep Apple
Źródło: apple.com

Zajrzyjmy do wnętrza

Nie tylko konstrukcja i zewnętrzny wygląd sklepu Apple robią wrażenie, wnętrze również zachwyca wizualnie i skrywa w sobie wiele ciekawych rozwiązań. W środku zostały zasadzone drzewa, co sprawia, że całość stanowi idealne harmonijne połączenie przyrody z nowoczesną architekturą.  

Na wewnętrznej ścianie kopuły zastosowano przegrody, które rzucają cień i tworzą to, co Apple nazywa „efektem nocnego oświetlenia”. Na szczycie kuli znajduje się oculus, który wpuszcza światło słoneczne.

pływający sklep Apple - wnętrze
Źródło: apple.com

Jednak to nie wszystkie atrakcje, jakie skrywa sklep. W środku znajduje się także dodatkowa sala konferencyjna, w której przedsiębiorcy i programiści zainteresowani szkoleniem oraz poradami będą mogli spotkać się z członkami zespołu Apple. Żeby było ciekawiej, sala ta znajduje się poziom niżej, czyli pod wodą.

Na koniec coś, co nie dotyczy budowy sklepu, ale jest równie imponujące. Chodzi o personel sklepu. W Apple Marina Bay Sands w Singapurze zatrudniono bowiem zespół, który składa się z 148 pracowników, który mówi łącznie 23 językami. To sprawia, że klienci będą mogli poczuć się tam komfortowo nie tylko ze względu na jego wnętrze.

Na oficjalnym otwarciu klienci będą mogli pojawić się wyłącznie po wcześniejszej rejestracji na stronie Apple apple.com/sg/marinabaysands.

Źródło: apple.com