Polacy potrafią w smart home. Poznaj Appartme – polską firmę produkującą inteligentne urządzenia

W czasach, kiedy wszyscy żyjemy w ciągłym pośpiechu, bardzo lubimy ułatwiać sobie najprostsze czynności. A służą temu między innymi nowoczesne rozwiązania technologiczne. Smart home to pojęcie, które nie jest już tylko pieśnią przyszłości, a inteligentne urządzenia na dobre goszczą w naszych domach. Jednym z najbardziej znanych producentów w branży smart home jest polska marka Appartme.

Żelazko włączone, a Ty w pracy? Inteligentne gniazdko rozwiąże problem

Przypuśćmy, że do gniazdka podłączasz żelazko, rano w pośpiechu prasujesz koszulę, a w drodze do pracy zastanawiasz się, czy odłączyłeś urządzenie z prądu. Rozwiązanie tego problemu jest niezwykle łatwe – inteligentne gniazdko Appartme, które pozwala na sterowanie urządzeniami za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki dedykowanej apce, która połączona jest z gniazdkiem, sprawdzisz czy coś do niego jest podłączone i ewentualnie to wyłączysz. Zyskasz w ten sposób spokój i czas.

Na podobnej zasadzie działa wtyczka do gniazdka Appartme, która jest świetną alternatywą, jeśli nie chcesz wymieniać gniazd elektrycznych w domu. Ponadto umożliwia ona stworzenie harmonogramu, według którego podłączone urządzenie będzie się włączać i wyłączać (inteligentne gniazdko pozwala zresztą na to samo).

W domu, biurze lub innym miejscu postaw także na inteligentne włączniki. Umożliwią Ci one sterowanie domowym oświetleniem z poziomu aplikacji. Również i w tym wypadku możesz tworzyć harmonogramy w celu automatycznego sterowania oświetleniem. Dzięki temu nie musisz martwić się, że zapominasz zgasić gdzieś światło, ponieważ przykładowo wystarczy ustawić, by wszystkie lampy wyłączały się o tej samej godzinie.

Włącznikami oświetlenia sterować da się także głosowo. Kiedyś niezwykle popularne (choć głównie w filmach) było klaskanie w celu wyłączenia czy włączenia światła. W rzeczywistości jednak mało kto mógł się takim „bajerem” pochwalić. Z inteligentnymi włącznikami jest o wiele łatwiej – wystarczy powiedzieć: „Google, wyłącz światło” i nie trzeba wstawać z łóżka.

Co zrobić, kiedy słońce wkrada się przez okno i nie pozwala oglądać telewizji?

A gdyby móc sterować zasłonami za pomocą aplikacji lub dedykowanym pilotem? Umożliwia to karnisz elektryczny Appartme. Po połączeniu go z apką z poziomu telefonu ustawisz harmonogram ruchów, według którego zasłony przesuną się w lewo lub w prawo. Jeśli więc w pewnych godzinach słońce chętnie zagląda do Twojego domu, wystarczy ustawić harmonogram, by zasłonić okno i móc komfortowo pracować lub odpoczywać.

Warto dodać, że karnisz jest niezwykle prosty w montażu, a przejrzyście napisana instrukcja zdecydowanie ułatwi zadanie.

Z inteligentnym sprzętem Appartme możesz sterować również ogrzewaniem. Umożliwi to głowica termostatyczna, która działa z dokładnością do 0,5 stopnia Celsjusza. Głowica odczytuje temperaturę otoczenia, potrafi wykryć otwarte okno i wyłączyć ogrzewanie, kiedy chcesz przewietrzyć pokój. Realnie wpływa to na oszczędność energii cieplnej zimą. A jak możemy się przekonać – każda, nawet najmniejsza oszczędność, pozytywnie wpływa na domowe finanse.

Spokój na wakacjach. Czujniki i kamery zadbają o bezpieczeństwo domu podczas Twojej nieobecności

Czujniki Appartme to gwarancja tego, że nie umknie Ci nic, co wpływa na bezpieczeństwo Twojego domu. Czujnik otwarcia drzwi i okien niezwłocznie poinformuje Cię powiadomieniem o nieplanowanym zdarzeniu. Nie musisz zastanawiać się, czy podczas wyjazdu na wakacje w domu zamknięte są wszystkie okna, ponieważ wystarczy zajrzeć do aplikacji, by to sprawdzić. Dowiesz się także, czy do domu próbuje się dostać ktoś nieproszony.

Kolejny niemiły scenariusz, który może wydarzyć się podczas urlopu, to zalanie. Wracasz z wakacji, a okazuje się, że podłoga jest pełna wody. Na szczęście i tego możesz uniknąć. Czujnik zalania Appartme stworzony jest do tego, by w porę wykrywać usterki domowego systemu hydraulicznego. Dzięki temu w porę zareagujesz, nim woda wyrządzi ogromne szkody.

Jeśli nie wystarczają Ci same powiadomienia i chcesz widzieć to, co dzieje się w domu, postaw na inteligentną kamerę Appartme. Cechuje się ona szerokokątnym obiektywem, a dzięki temu złapie dużą część pomieszczenia. Ponadto nagrywa obraz w wysokiej rozdzielczości FullHD, co sprawi, że dostrzeżesz wiele szczegółów na filmie, a wbudowany głośnik i mikrofon pozwolą na dwukierunkowe rozmowy.


Appartme – nie tylko dla domu

Inteligentne urządzenia polskiej marki Appartme są gwarancją tego, że będziesz mieć pod stałą kontrolą wszystko to, co dzieje się w domu, biurze lub innym miejscu, nad którym chcesz mieć nadzór. Czujniki czy kamery zwiększą bezpieczeństwo, które jest przecież bezcenne. Sterowniki, włączniki i gniazdka to z kolei urządzenia, które zwiększą Twoją wygodę. W końcu wszystkim sterować możesz z poziomu smartfona, który to niemal zawsze jest pod ręką. Ze sprzętem smart home Appartme stworzysz inteligentny dom z prawdziwego zdarzenia.

Poznaj urządzenia Appartme w ofercie sklepu x-kom