Qualcomm QCS4290 i Qualcomm QCM4290
Oba rozwiązania to średnia półka, co wcale nie znaczy, że są w jakiś sposób gorsze. Oparte są o architekturę Kryo 260, która pozwala im osiągać większe szybkości i być bardziej wytrzymałymi. Posiadają również silnik AI Qualcomma trzeciej generacji oraz umożliwiają łączność LTE Cat13 czy Wi-Fi 6-Ready. Ich przeznaczenie to kamery, ręczne terminale przemysłowe czy panele bezpieczeństwa.
Qualcomm QCS2290 i Qualcomm QCM2290
Ostatnia dwójka to chipsety bardziej podstawowe, z architekturą Cortex A53 . Oferują stabilną pracę i konserwację energii oraz łączność LTE, ulepszone funkcje i wsparcie pamięci dla niskiego zużycia prądu. Mają również zapewniać obraz w lepszej jakości, a także zwiększać możliwości grafiki. Przeznaczone są do kas, ręcznych terminali przemysłowych oraz kamer i lokalizatorów. Basebandowe chipy obu chipsetów są kompatybilne pin-to-pin z Qualcomm QCS4290 i Qualcomm QCM4290, co pomaga w lepszym wykorzystywaniu hardare’u i softu pomiędzy różnymi urządzeniami IoT.
Kiedy chipsety trafią na rynek?
Tu w większości sprawa jest prosta, bo w zasadzie tylko na dwa z siedmiu musimy poczekać do drugiej połowy bieżącego roku: Qualcomm QCS6490 i QCM6490. Pozostałe są dostępne już teraz.
W drugiej połowie 2021 roku możemy również spodziewać się wejścia modemu Qualcomm 315 5G IoT, przygotowanego z myślą o rozwiązaniach biznesowych i przemysłowych (handlu, energetyki, automatyzacji i produkcji, rolnictwa precyzyjnego, budownictwa, kopalnictwa i nie tylko).