Alex Scott pierwszą komentatorką w historii gry FIFA

Każda nowa część gry z serii FIFA przynosi jakieś nowości. Choć często zwykło się mówić, że nie zmienia się wiele, oprócz aktualizacji składów. FIFA 22 w wersji anglojęzycznej będzie jednak przełomowa w kwestii komentarza, ponieważ po raz pierwszy w historii serii głosu udzieli kobieta. Alex Scott, była angielska piłkarka, pojawi się w najnowszej Fifie jako reporterka w trybie kariery.

Alex Scott skomentuje mecze w grze FIFA 22

Duet komentatorski w anglojęzycznej wersji FIFA 22 stworzą Derek Rae oraz Stewart Robson. Uzupełnieniem tej pary będzie Alex Scott, była zawodniczka kobiecej reprezentacji Anglii, która zastąpi Alana McNally na stanowisku boiskowego reportera w trybie kariery. Tym samym Scott będzie pierwszą kobietą, która udzieli głosu w Fifie. Jak napisała na Twitterze, jest niezwykle zadowolona z dołączenia do gry, a to ważny moment dla wszystkich kobiet związanych z piłką nożną.

Alex Scott przez większą część kariery piłkarskiej związana była z kobiecą drużyną Arsenalu. Zaliczyła także dwuletni epizod w amerykańskim zespole Boston Breakers. W reprezentacji Anglii rozegrała 140 meczów i została włączona do Galerii Sław Angielskiego Futbolu. Jeszcze podczas kariery zawodniczej występowała w programach telewizyjnych związanych z piłką nożną, by później zająć się mediami na stałe. Scott założyła również akademię piłkarską dla dziewczyn, ponieważ bardzo ważny jest dla niej rozwój piłki nożnej kobiet. Została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego.

FIFA 22 – polski komentarz

A skoro jesteśmy już w temacie komentarzu w FIFA 22, rzućmy okiem na polską wersję językową. Ostatnie tygodnie były bardzo trudne dla Dariusza Szpakowskiego, którego głos pojawiał się we wszystkich częściach Fify od 2005 roku. Najpierw legendzie polskiego mikrofonu odebrano komentarz do finału Mistrzostw Europy po ogromnej fali hejtu związanej z pomyłkami „Szpaka”. Jakby tego było mało, wiele wskazuje na to, że FIFA 22 będzie pierwszą częścią z polskim komentarzem bez Dariusza Szpakowskiego. Według doniesień ma go zastąpić Tomasz Smokowski z Kanału Sportowego.

Czy tak rzeczywiście będzie? Czas pokaże. W tej chwili pewniakiem jest Jacek Laskowski, który głosu w Fifie udziela od 2015 roku. Zastąpił wtedy inną, odchodzącą na emeryturę legendę komentatorską – Włodzimierza Szaranowicza.

Źródła: Twitter / Sport Bible / Sport.pl

Kylian Mbappe FIFA 22 HyperMotion

FIFA 22 premierę będzie miała 1 października 2021 roku. Gra dostępna jest w przedsprzedaży w sklepie x-kom, a wszystkie informacje o najnowszej produkcji EA Sport zebraliśmy w artykule: FIFA 22: premiera, licencje, Elland Road, crossplay i wszystko, co na ten moment wiemy (i czego nie wiemy) o nowej odsłonie FIFY.

Dzieje się także w szeregach konkurenta Fify, ponieważ Konami właśnie uśmierciło PES-a, żeby wskrzesić go jako eFootball – grę-usługę w modelu free-2-play.