Aktualizacja Galaxy Watch 3: Nowe Tarcze Zegarka z Wear OS 4

Samsung wprowadza znaczącą aktualizację dla swojego smartwatcha Galaxy Watch 3, wprowadzając nowe tarcze zegarka z systemu Wear OS 4. Galaxy Watch 3, wydany w 2020 roku jako ostatni model z systemem Tizen, otrzymuje teraz elementy z najnowszej skórki Samsunga, One UI Watch 5, która zadebiutowała w serii Galaxy Watch 6.

Nowe tarcze w Galaxy Watch 3

Aktualizacja firmware’u z numerem kończącym się na DWK2 nie zmienia numeru wersji Tizen OS, ale wprowadza dwie nowe tarcze: „Perpetual” i „Stretched Time”. Te tarcze zadebiutowały w serii Galaxy Watch 6, a następnie zostały dodane do serii Watch 5 i Watch 4 w ramach aktualizacji One UI Watch 5, opartej na Wear OS 4​​​​.

Unikalne Cechy Nowych Tarcz:

  • Perpetual: Znana z poprawki Samsunga dotyczącej literówki w słowie „April”.
  • Stretched Time: Nowość z serii Galaxy Watch 6, obecna również na Watch 3.
Galaxy Watch 3

Dalsze plany rozwoju

Choć Samsung nie planuje większych aktualizacji systemowych dla Tizen, zobowiązał się do co najmniej trzyletniego wsparcia dla swoich smartwatchy, co obejmuje tę najnowszą aktualizację. Obecnie aktualizacja jest dostępna tylko w Europie, ale spodziewane jest jej rozszerzenie na inne regiony​​.

Inne nowe funkcje i ulepszenia

Oprócz nowych tarcz, użytkownicy Galaxy Watch 3 mogą spodziewać się innych ulepszeń:

  • Wykrywanie chrapania: Funkcja wprowadzona w zeszłym roku w Watch 4 i Watch 4 Classic, obecnie dostępna także w Watch 3 i Watch Active 2.
  • Aktualizacja wskaźnika codziennej aktywności: Poprawa synchronizacji danych zdrowotnych z aplikacją Mobile Health​​.