Activision Blizzard przemówiło. Overwatch 2 i Diablo 4 nie ukażą się w 2021 roku

Fani, którzy z nadzieją czekali, że w 2021 roku ukaże się nowa odsłona Overwatcha i Diablo będą niepocieszeni. Activision Blizzard w komunikacie prasowym poinformowało, że kontynuacje tych dwóch tytułów nie są przewidziane na ten rok. Jednak możemy spodziewać się innej produkcji.

Overwatch 2 i Diablo 4 najszybciej w 2022 roku

Wielu miłośników gier Blizzarda z niecierpliwością czeka na kontynuację wydanych w ubiegłych latach tytułów. W końcu Diablo miało swoją premierę w 2012 roku, a Overwatch w 2016. W pewnym momencie aktualizacje, a nawet DLC przestają wystarczać i gracze chcieliby otrzymać całkowicie nową produkcję w dobrze znanym uniwersum. Niedawno pisaliśmy dla Was o nadchodzącym BlizzConline, gdzie liczyliśmy na to, że dowiemy się więcej na temat nowych odsłon. Jednak jak się okazało, fani będą musieli jeszcze trochę poczekać, bo tytuły na pewno nie pojawią się w 2021 roku.

Overwatch 2 Blizzard

Podczas czwartkowej konferencji dotyczącej sprawozdaniom finansowym Activision, padła informacja, że Overwatch 2, ani Diablo 4 nie ukażą się na przestrzeni tego roku. Możemy jednak liczyć na remake jednej z klasycznych produkcji. Nie wiadomo jednak o jakiej grze konkretnie mowa. Spekuluje się, że może być to Diablo 2, Tony Hawk’s Pro Skater lub Crash Bandicoot. Studio pracujące nad dwoma ostatnimi produkcjami niedawno zostało wcielone w skład firmy Activision.

Przeczytaj też: Diablo II: Resurrected – wszystko, co na ten moment w wiemy o remasterze kultowego RPG-a

Nad czym aktualnie pracuje studio?

Co prawda daty premier obu wyżej wymienionych gier nigdy nie zostały oficjalnie zatwierdzone. Jednak wszystko wskazywało na to, że ten rok przyniesie nam nowe produkcje. Niestety plany najprawdopodobniej pokrzyżowało przeniesienie na tryb pracy zdalnej większości pracowników studia, a tym samym spowolnienie prac i utrudnienie koordynacji nad projektami. Nie zapominajmy, że w fazie rozwoju jest także Diablo Immortal. Chociaż gra nie zdobyła przychylnych opinii, to studio nieugięcie pracuje nad wydaniem gry we współpracy z chińską firmą NetEase.

diablo immortal zrzut ekranu

Podczas BlizzConu 2019 reżyser Diablo 4, Luis Barriga poinformował, że produkcja wielokrotnie zmieniała wcześniejsze założenia i ostatecznie seria „ma wrócić do korzeni”. Informacja o braku premier na ten rok, nie oznacza, że nie oznacza, że nie będziemy mogli zagrać w żadną z tych produkcji. W tym roku mogą jeszcze ruszyć beta testy tak jak miało to miejsce przed premierą Overwatcha. Gra została wydana co prawda w maju 2016 roku, jednak przedpremierowo można było zagrać w nią już w październiku 2015 roku.

Kup Overwatch i Diablo w x-kom