Programy afiliacyjne – sposób na skuteczne zarabianie w internecie

Jak zarabiać w internecie? Pewnie każdy choć raz zadał sobie to pytanie. Sposobów na szczęście jest mnóstwo i mogą one sprawdzić się zarówno w przypadku dodatkowego źródła zarobku, jak i głównego dochodu. Jednym z nich są programy afiliacyjne oraz partnerskie. Jak działają programy afiliacyjne i dlaczego warto na nie postawić? Wyjaśniamy to na przykładzie SalesMastera.

Czym są programy afiliacyjne i jak działają?

Programy afiliacyjne czy też programy partnerskie zaliczane są do marketingu afiliacyjnego. Dlatego w pierwszej kolejności musimy wyjaśnić, czym taki rodzaj markeringu jest. To model biznesowy, w którym firmy płacą partnerom zewnętrznym (afiliantom) prowizję za sprzedaż produktów lub usług poprzez linki umieszczane na stronach internetowych, blogach, mediach społecznościowych czy kanałach wideo. Jest to skuteczny sposób promocji, ponieważ firma płaci za rzeczywiste wyniki – sprzedaż, rejestrację czy kliknięcia (w zależności od programu).

Działanie programów afiliacyjnych jest więc bardzo proste. Zapisujesz się do wybranego programu. Następnie otrzymujesz unikalne linki afiliacyjne, które pozwalają śledzić ruch oraz transakcje. Linków używasz do promocji produktów lub usług, umieszczając je w artykułach, postach na mediach społecznościowych czy materiałach wideo. Gdy użytkownik kliknie w link i wykona określoną akcję (np. kupi polecony przez Ciebie produkt), otrzymasz prowizję. Jej wartość określają warunki programu.

Programy partnerskie mają mnóstwo zalet zarówno dla przedsiębiorstw, jak i afiliantów. Firmy mogą w ten sposób rozszerzać zasięg swoich produktów i usług oraz budować świadomość marki. Zaś uczestnicy programu mogą w łatwy sposób monetyzować własne treści. Dużym plusem są niskie koszty startowe, ponieważ dołączenie do programu partnerskiego jest z reguły darmowe. W zasadzie wystarczy dostęp do internetu i można działać.

polecanie listy produktów w salesmasters

Rodzaje płatności w programach afiliacyjnych

Wyróżniamy trzy główne rodzaje programów afiliacyjnych:

  • PPL (Pay Per Lead) – prowizja za określną akcję. Może nią być np. pobranie aplikacji czy wypełnienie formularza rejestracyjnego.
  • PPC (Pay Per Click) – prowizja za każde kliknięcie w link afiliacyjny, niezależnie od tego, czy ostatecznie prowadzi to do sprzedaży czy nie.
  • PPS (Pay Per Sale) – prowizja za sprzedaż po kliknięciu w link afiliacyjny.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by mieszać te rodzaje programów, pozwalając użytkownikom na większą elastyczność.

salesmasters na urządzeniach mobilnych

Jaki program afiliacyjny wybrać? Postaw na SalesMasters

W leadzie wspomnieliśmy o programie SalesMasters. Dlatego jeśli właśnie zastanawiasz się, jaki program afiliacyjny wybrać, a do tego sprawnie poruszasz się po szeroko pojętym świecie technologii, jesteś w odpowiednim miejscu.

SalesMasters to program, który umożliwi Ci zarobienie prowizji od sprzedaży dowolnych produktów ze sklepów x-kom oraz al.to. Tak naprawdę wystarczy tylko, że wygenerujesz link i udostępnisz go w dowolnym miejscu. Im większa skuteczność, tym większe będą Twoje zarobki, ponieważ program nie ma górnego limitu zarobków. Stawki sięgają nawet kilkunastu procent, a wszystko zależy od produktu, który sprzedasz. Link nie ma ograniczeń czasowych i wygenerujesz go w kilka sekund.

Do programu dołączyć może każdy – nie musisz mieć ukończonych 18 lat czy prowadzić firmę, by móc zarabiać w ramach SalesMastera. Próg wypłaty jest niski, bo wystarczy zrobić 100 zł prowizji, aby wypłacić ją bezpośrednio na konto. Ponadto zarabianie ułatwią Ci bezterminowe linki (nie wygasają), a niektóre specjalne prowizje wynoszą 7 lub nawet 20%.

Wiesz wszystko o smartfonach, dzielisz się tym w sieci i chcesz zacząć na tym zarabiać? A może komputery i laptopy nie mają przed Tobą tajemnic i warto wykorzystać to do podreperowania budżetu? Załóż darmowe konto w SalesMasters i zmonetyzuj swoją wiedzę. W samym 2023 roku użytkownicy SalesMasters zarobili ponad milion złotych prowizji.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, sprawdź również poradnik: SalesMasters: sposób na zarabianie w Internecie

Odwiedź stronę SalesMasters