Program Cyfrowa Gmina. Jak uzyskać dofinansowanie? Jaki sprzęt kupić?

Rząd przeznaczył prawie miliard złotych na cyfryzację samorządów w Polsce, by poprawić i usprawnić ich funkcjonowanie w sieci, co ma obecnie niebagatelne znaczenie dla komfortu pracy oraz obsługi petentów. Cyfryzacja Urzędów Gmin i Miast oraz jednostek im podległych pozwoli wyposażyć je m.in.: w nowoczesny sprzęt IT i oprogramowanie, niezbędne do realizacji e-usług. Taki sprzęt znajdziesz w x-komie. Dowiedz się więcej.

Jak zgłosić się do programu Cyfrowa Gmina?

Wystarczy złożyć wniosek w trakcie trwania danego naboru. Minimalna wysokość grantu liczy 100 000 zł, maksymalna 2 000 000 zł. Konkurs podzielony jest na 3 rundy, a każda gmina ma określony czas składania wniosku. Nabór wniosków prowadzi Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

I runda: 18.10 – 17.11.2021

II runda: 22.11 – 22.12.2021

Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym najlepiej świadczy fakt zgłoszenia się do I rundy aż 98% uprawnionych gmin. Projekt Cyfrowa Gmina jest finansowany z Funduszy Europejskich w ramach programu React-EU.

Jak wykorzystać środki?

Wykorzystać je trzeba zgodnie z założeniami, zatem na cyfryzację urzędu, przez co rozumie się:

  • zakup sprzętu komputerowego dla jednostek podległych,
  • przygotowanie urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami,
  • wykupienie szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa,
  • wyposażenie urzędów w programy wspierające cyfrowe bezpieczeństwo
  • oraz obowiązkowo – przeprowadzenie audytu cyberbezpieczeństwa.
e-urząd

Jaki sprzęt kupić za dofinansowanie z programu Cyfrowa Gmina?

Środki z programu Cyfrowa Gmina można przeznaczyć na zakup szeroko rozumianego sprzętu IT. Czyli takich urządzeń, które podniosą komfort oraz wydajność codziennej pracy: komputerów stacjonarnych, laptopów, monitorów, akcesoriów komputerowych (myszy, klawiatur), projektorów, ekranów projekcyjnych, pamięci flash, i innych.

W grę wchodzi też podniesienie kwalifikacji personelu poprzez e-learning. Żeby nauka zdalna przebiegała sprawnie, niezbędne są przecież kamery, słuchawki i mikrofony.

Program Cyfrowa Gmina przewiduje ponadto zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych, co można uzyskać na drodze inwestycji w firewalle sprzętowe, routery, access pointy, wzmacniacze sygnału Wi-Fi, switche, szafy rack oraz serwery NAS.

Sprzęt spełniający powyższe założenia znajdziesz w x-komie.

Skorzystaj z pomocy x-komowego B2B

Nasz dział B2B współpracuje z jednostkami budżetowymi i urzędami, pomagając w wyborze urządzeń odpowiadających potrzebom danej placówki.

Zapraszamy do kontaktu przez formularz na stronie współpraca B2B. Pomożemy dopasować sprzęt, zaproponujemy wygodne formy płatności. Jesteś w dobrych rękach.

Przejdź do współpracy B2B