Premiera DJI Mavic Mini i przedsprzedaż w x-kom. Dron wysokich lotów?

Stało się – DJI Mavic Mini ujrzał światło dzienne i właśnie trafia do oferty w sklepie x-kom. Czym zaskakuje nowa, mniejsza wersja DJI Mavic? Czy DJI po raz kolejny staje na wysokości zadania i wypuszcza sprzęt, który ma w sobie potencjał do podbicia rynku? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

DJI Mavic Mini – co go wyróżnia?

Po pierwsze i w sumie najważniejsze – nowy dron z rodziny DJI waży zaledwie 249 gramów. To ważna informacja, ponieważ w Stanach Zjednoczonych obowiązuje już nowe prawo, które dość restrykcyjnie reguluje kwestię podobnych urządzeń o wadze ponad 250 gramów (niebawem ma ono dotrzeć również do UE). Jako, że DJI Mavic Mini waży mniej – nie ma ono zastosowania.

Z całą pewnością, jest to celowy zabieg ze strony producenta. Fajnie, że DJI tak do tego podchodzi, w efekcie oferując korzystanie z wypełnionego nowymi technologiami drona, bez konieczności spełniania dodatkowych i często uciążliwych warunków czy zdobywania pozwoleń oraz weryfikowania wymagającej papierologii. Innymi słowy, inżynierom z DJI bez dwóch zdań należy się za to wielki ukłon.

DJI Mavic Mini

Specyfikacja DJI Mavic Mini

Oprócz tego, że waga DJI Mavic Mini nie przekracza tej regulowanej prawem to sprawia, że otrzymujecie niezwykle lekkie, kompaktowe i zgrabne urządzenie. Maksymalny czas lotu to tutaj 30 minut. Z kolei deklarowany przez producenta zasięg nagrywania obrazu w jakości HD to aż 2 km, co zdecydowanie jest jego atutem.

Taka specyfikacja sprawia, że DJI Mavic Mini staje się doskonałym towarzyszem i pomocnikiem w kreatywnym chwytaniu niezapomnianych chwil z lotu ptaka. Oczko kamery, która sprawnie sobie z tym poradzi nagrywa filmy w rozdzielczości 2,7K i jest umieszczone na 3-osiowym gimbalu. Dron posiada również funkcję robienia zdjęć 12 MP.

Co jeszcze w nowym sprzęcie od DJI?

Na tym jednak nie koniec. DJI Mavic Mini posiada także wbudowany czujnik wizyjny, który odpowiada za start i lądowanie urządzenia, a także wbudowany moduł GPS. Co więcej, możecie również skorzystać z dedykowanej aplikacji, w której będziecie mogli poddać zgromadzone materiały edycji i przeprowadzić proces postprodukcji.

Sięgnijcie po nowego:

Sprawdźcie również pozostałe drony DJI w sklepie x-kom