Nowa odsłona – Huawei MateBook D14 i D15

Doczekaliśmy się. Następcy MateBooków, jedynych z najpopularniejszych laptopów minionego roku, w końcu pojawiają się na polskim rynku. Co więcej, pierwsi zainteresowani mogą liczyć na specjalne powitanie ze strony Huawei. O co chodzi? Co wyróżnia model 2020 i kiedy będzie on dostępny?

Huawei MateBook D14 i D15 w Polsce

Po niepozornym debiucie laptopy Huawei MateBook zdecydowanie zmieniły rynek notebooków multimedialnych, szczególnie w przedziale cenowym do 3000 zł. Dobrze wyposażone, lekkie, w aluminiowej obudowie oraz proponujące świetną relację ceny do oferowanej konfiguracji – takie właśnie są laptopy Huawei, które w 2019 roku zostały okrzyknięte niekwestionowanym hitem sprzedażowym w swojej kategorii. Co jednak najważniejsze i warto zaznaczyć, niewielkie perturbacje w ekosystemie Huawei przeszły do historii, a my doczekaliśmy się powrotu „króla” w nieco odnowionych, dwóch wersjach.

Huawei MateBook 14D i 15D w x-kom


Huawei MateBook D14 – lepiej wyposażony ultrabook

huawei matebook d14

Huawei MateBook D 14 2020 posiada matową matrycę 14-calową IPS, o rozdzielczości 1920 x 1080 px (Full HD) i proporcjach 16:9, która zapewnia szerokie kąty widzenia. Dodatkowo wąskie ramki ekranu 4,8 mm sprawiają, że wyświetlacz zajmuje 84% powierzchni wewnętrznej.

Obudowa, jak w poprzedniku, wykonana jest z aluminium oraz starannie wyszlifowana. To zdecydowanie wyróżnia model na tle konkurencji. Waży zaledwie 1,38kg, zatem bez trudu przetransportujecie go w każde miejsce.

Tym razem kamerkę umieszczono w klawiaturze, pomiędzy klawiszami F6 i F7. Takie zastosowanie można spotkać we flagowym modelu Huawei MateBook X Pro. Sprawia to, że nie musicie się martwić o dodatkowe zaślepki na obiektyw.

Nowy Matebook D14 oferuje odświeżony, 4-rdzeniowy procesor AMD Ryzen 5 3500U wraz ze zintegrowanym układem Radeon Vega 8. Dodatkowo 8 GB ram o taktowaniu 2400MHz oraz szybszy dysk SSD M.2 PCIe 512 GB. Jest to wręcz idealne połączenie do zastosowań multimedialnych.

MateBook 14D dostał baterię o pojemności 56 Wh, która według producenta, umożliwia działanie na jednym ładowaniu do około 8 godz. Warto wspomnieć, że ładowanie, odbywa się poprzez port USB typ C, co jest bardzo dużym ułatwieniem. W pierwszych 30 minutach osiągniemy 46% poziomu baterii poprzez szybkie ładowanie.

Z dodatkowych udogodnień występujących w 14 D jest podświetlana klawiatura oraz czytnik linii papilarnych, zintegrowany z przyciskiem zasilania.

Zobacz Huawei MateBook D 14 w x-kom

Przeczytaj recenzję Huawei MateBook D 14

Huawei MateBook D15 – uniwersalny majstersztyk

laptop huawei

Huawei MateBook D 15 2020 posiada matową matrycę IPS 15,6-cali, o rozdzielczości 1920 x 1080 px (Full HD). Może pochwalić się również wąskim obramowaniem, przez co ekran zajmuje, aż 87% wewnętrznej powierzchni.

Ten model charakteryzuje się również solidną i wytrzymałą obudową, wykonaną z aluminium, z bardzo przyjemnym wyglądem, którym śmiało może konkurować z laptopami wyższej klasy. Co najważniejsze MateBook D 15 waży zaledwie nieco ponad 1,5kg. I pod tym kątem mógłby stanąć w szranki z najmniejszymi konkurentami na rynku. Kamera również została przeniesiona na klawiaturę, pomiędzy klawisze F6 i F7.

Konfiguracja jest analogiczna do 14-calowego MateBooka, procesor AMD Ryzen 5 3500U, 8 GB ram DDR4. Różnicą natomiast jest mniejszy dysk 256 GB SSD M.2 PCIe, w podstawowej prezentacji.

Bateria otrzymała pojemność 42 Wh, według zapewnień producenta wytrzyma około 6h na jednym ładowaniu. Podobnie do mniejszego modelu, ładowanie odbywa się przez port USB-C, przez pierwsze 30 minut ładowania uzyskamy 57% baterii.

Zobacz Huawei MateBook D 15 w x-kom

OneHop – szybkie i zbliżeniowe przesyłanie danych

Odświeżone modele Huawei Matebook, zostały wyposażone w funkcję OneHop, dzięki której możesz szybko i wygodnie wymieniać dane z urządzeniami Huawei, bez użycia kabli. Nie potrzebujesz do tego nawet oprogramowania, ani dodatkowej konfiguracji sprzętowej. Wszystko odbywa się błyskawicznie przez moduł NFC z wykorzystaniem technologii OneHop. Wystarczy, że zbliżysz do siebie dwa urządzenia i gotowe. Dzięki OneHop możesz przerzucić gigabajtowy film albo 500 zdjęć między urządzeniami w jedną minutę.

Przedsprzedaż MateBook D14 i D15 w x-kom – odbierz bonus za 1 zł

Huawei-matebook-premiera

Przedsprzedaż nowych modeli Huawei MateBook rozpoczyna się 27 stycznia. Warto wspomnieć, że Huawei przygotował dodatkowy prezent w postaci, słuchawek bezprzewodowych Huawei FreeBuds 3 o wartości 699 zł za symboliczną złotówkę. Laptopy zostały wycenione następująco:

Aby odebrać prezent, musisz jedynie:

  1. Zamówić wybrany model w przedsprzedaży.
  2. Aktywować w koszyku kod adekwatny dla wybranego bonusu:
  1. Dokończyć składanie zamówienia i odebrać nowy laptop z bonusem.

Pamiętaj, że oferta trwa wyłącznie do 23 lutego 2020 roku lub do wcześniejszego wyczerpania się puli produktów promocyjnych. Nie łączy się ona także z innymi promocjami.

Zobacz Huawei MateBook D14 i D15 w x-kom