Nasi górą! x-kom AGO wygrywa finały ESL Mistrzostw Polski 2020

Jastrzębie wróciły po 2 latach na najwyższy stopień podium ESL Mistrzostw Polski, sięgając po złoto w sezonie wiosennym. AVEZ Esport uległ x-kom AGO 0:2, choć walka była naprawdę wyrównana. Wygrana w turnieju stała się jednocześnie przepustką do ESL Pro European Championship 2020.

Zażarta walka od samego początku

Nikt nie chciał ustąpić pola. To naturalne, w końcu nie zdobywa się srebra, tylko przegrywa złoto i obie strony były tego świadome. Zarówno x-kom AGO, jak i AVEZ Esport bezlitośnie wykorzystywali błędy rywali, punktując każde potknięcie. W efekcie ekipy nieustannie szły łeb w łeb. Pierwsza runda, rozgrywana na Trainie zakończyła się różnicą jednego oczka na korzyść Jastrzębi. Żadna ze stron nie wybiła się na znaczące prowadzenie. Raz popisywali się jedni, raz drudzy. Ten finał był naprawdę zażarty.

MAMY TO! JESTEŚMY MISTRZAMI POLSKI! 🏆 🇵🇱

Geplaatst door x-kom AGO op Zondag 31 mei 2020

Powtórka z pociągami ponownie na koncie x-kom AGO. Nasz team utrzymywał kontakt z Ośmiornicami, nie pozwalając im odjechać z wynikiem. Jastrzębie świetnie radziły sobie w ataku, kapitalnie znosząc presję wyrównanego jak diabli starcia. Chłopaki wydarli zwycięstwo AVEZ na ich własnej mapie. Szacun!

Jak Furlan wchodzi, to nie ma takiej macki, co by go powstrzymała. 😃

Geplaatst door x-kom AGO op Zondag 31 mei 2020

Vertigo jest nasze!

Na własnej mapie gra się zdecydowanie lepiej i drużyna x-kom AGO bezbłędnie wykorzystywała ten fakt. Napędzane wygraną Jastrzębie zdobyły pistoletówkę, a zaraz po niej 2 kolejne rundy. AVEZ miało mocno pod górę, jednak otrząsnęli się i sami przeszli do ofensywy, doprowadzając do remisu. Kolejne rundy toczyły się ze zmiennym szczęściem. Drużyna Miłosza „mhL” Knasiaka wyszła na prowadzenie z rezultatem 9:6, ale Paweł „byali” Bieliński i jego koledzy nie pozostali dłużni.

Jesteście ciekawi co dzisiaj mhL jadł na śniadanie? 😄

Geplaatst door x-kom AGO op Zondag 31 mei 2020

Potężny force otworzył im drogę najpierw do remidu, potem wyjścia na prowadzenie. Talentem oraz celnym okiem wykazał się Maciej „F1KU” Miklas, dając x-kom AGO wygraną w rundzie ECO. W starciu 1 vs 3 był górą, ściągając rywali strzałami, które trzeba było zobaczyć na własne oczy.

F1ku miku i Deagle siada! 🔥

Geplaatst door x-kom AGO op Zondag 31 mei 2020

x-kom AGO wygrywa z AVEZ Esport 2:0

Nasi zdołali jako pierwsi zapisać na swym koncie 15 punkt meczowy, natomiast AVEZ nie pozostawali dłużni – zdołali doprowadzić do dogrywki. Tę jednak zwyciężyły Jastrzębie, przywożąc do Gniazda puchar Mistrza Polski ESL w wiosennym sezonie 2020.

Moment zwycięstwa nowych Mistrzów Polski! 🏆

Geplaatst door x-kom AGO op Zondag 31 mei 2020