x-kom AGO wygrywa ESL Mistrzostwa Polski w CS:GO

Drużyna x-kom AGO triumfuje wygrywając wiosenną edycję turnieju ESL Mistrzostwa Polski. W finale jastrzębie musiały zmierzyć się z HONORIS, z którymi finalnie udało się wygrać, uzyskując wynik 2:0. Teraz chłopaków zobaczymy w play-offach do ESL National Championships.

ESL Mistrzostwa Polski Wiosna 2021

Rozgrywki w ramach ESL Mistrzostwa Polski Wiosna 2021 dobiegły końca, dostarczając kibicom ogromną dawkę wrażeń. Do rywalizacji jak co roku przyłączyli się zawodnicy drużyny x-kom AGO. Rozgrywki były transmitowane na żywo na kanale esl_csgo_pl. Całe wydarzenie prowadziła Kinga Kujawska, natomiast w studio komentatorskim zagościł popularny duet, który tworzy Maciej „Morgen” Żuchowski oraz Kuba „KubiK” Kubiak, a także Jakub „kuben” Gurczyński. Strategię i ciekawe momenty każdej z drużyn przy telestratorze tłumaczył Łukasz „Hermes” Pożyczek oraz Patryk „ponczek” Wites.

Cały turniej odbywał się od 8 marca do 16 maja 2021 roku, natomiast ostateczna faza pucharowa turnieju rozgrywana była w dniach od 15 do 16 maja.

x-kom AGO mistrzem Polski

W sobotnim półfinale x-kom AGO wygrała 2:1 z Anonymo Esports, które było faworytem tego spotkania z pierwszym miejscem w lidze. Finał natomiast odbył się następnego dnia (w niedzielę) wczesnym wieczorem, gdzie Jastrzębie zmierzyły się z graczami HONORIS, w których barwach grają takie legendy jak Filip „NEO” Kubski oraz Wiktor „TaZ” Wojtas.

Po wstępnym banowaniu map pierwsza runda odbyła się na mapie de_Inferno, gdzie pomimo wygranej rundy pistoletowej nasza drużyna miała duże problemy, aby pokonać przeciwnika. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się z przewagą 9:6 dla HONORIS. Po zmianie strony na CT Jastrzębiom dopisało jednak szczęście i udało im się doprowadzić do dogrywki, z której ostatecznie przeważyli szalę zwycięstwa.

Po przerwie rywalizacja przeniosła się na mapę de_nuke, wybraną przez HONORIS. Pomimo dobrego początku jaki zaliczyła ta drużyny i wygranie rundy pistoletowej, inicjatywę przejęło x-kom AGO i w łatwy sposób doprowadziło do zwycięstwa z końcowym wynikiem 16:6. Takim o to sposobem tytuł mistrza Polski wraz z trofeum i wynagrodzeniem w wysokości 25 tysięcy złotych zdobyły Jastrzębie.

Mistrzostwa Polski CS:GO

Drużyna grająca w barwach x-komu nie może jednak spocząć na laurach i już musi się przygotowywać do ESL National Championships Global Playoff Spring 2021, ponieważ będzie tam reprezentować nasz kraj. W rywalizacji na międzynarodowej scenie weźmie udział 8 drużyn z całej Europy, gdzie powalczą one o miejsce na Intel Extreme Masters Summer 2021.

Nie pozostaje mi nic innego jak w imieniu całej redakcji pogratulować chłopakom niedawnego osiągnięcia i życzyć powodzenia na drodze po kolejne sukcesy!