Żeby stworzyć wyjątkowy i unikatowy nastrój w domu lub w jego pobliżu naprawdę nie trzeba wiele. Kluczowe jest światło, któremu nadasz odpowiednią barwę i temperaturę, a parametry te będziesz zmieniać w zależności od potrzeb oraz nastroju. Odkryj więc barwny świat inteligentnych lamp i taśm LED i ciesz się oświetleniem w stylu smart. Sprawdź ranking najlepszego oświetlenia smart na 2024 rok.
Lampy smart oferują bogaty wachlarz funkcji związanych z zarządzaniem światłem. Wystarczy, że sparujesz urządzenie ze swym smartfonem w aplikacji mobilnej (każdy producent ma własną). Sterowanie odbywa się bezprzewodowo – bezpośrednio przez Bluetooth, tylko z jednym urządzeniem na raz, albo przez Wi-Fi z wykorzystaniem centralki. W tym drugim przypadku zyskujesz możliwość globalnego zarządzania wszystkimi światłami podpiętymi do domowej sieci. Taką możliwość daje Ci np. oświetlenie Philips Hue.
W aplikacjach czekają predefiniowane tryby oświetlenia, m.in.: do pracy, do odpoczynku, na romantyczną kolację lub wystrzałową domówkę. Możesz też samodzielnie modyfikować kolory, jasność oraz temperaturę, czyli podstawowe parametry. W wielu przypadkach zyskasz też możliwość programowania automatycznego włączania i wyłączania, ustawiania cykli pracy, a także reguł. W rezultacie światła będą się zaświecały pod Twoją nieobecność w określonej sekwencji, imitując Twą obecność w domu.
Niepodważalnym walorem inteligentnych jest ich wzornictwo. Producenci dostarczają modele w odsłonach nowoczesnych, odznaczające się minimalizmem, jak również wersje designerskie (modernistyczne) oraz stylizowane na retro. Niektóre do złudzenia przypominają klasyczne lampy biurowe lub naścienne, wyglądają też jak zwykłe żarówki LED. Inne wyraźnie odcinają się od pierwowzorów i kreują nowe trendy. Jednak w każdym przypadku inteligentne lampy wyprzedzają swe pierwowzory pod kątem oferowanych funkcji.
Ofertę inteligentnego oświetlenia tworzą: lampy sufitowe, biurkowe i nocne, które przeznaczone są do wnętrz. Znajdziesz tu również kinkiety oraz lampy ogrodowe, a także efekciarskie taśmy LED, którym przyjrzymy się teraz bliżej.
Od razu zaznaczam, że inteligentne taśmy LED zdecydowanie różnią się od tradycyjnych świecących taśm. Te zwykłe po prostu podłączasz do zasilania, ewentualnie ręcznie zmieniasz kolor z poziomu zintegrowanego pilota. Tymczasem taśmy typu smart łączą się ze smartfonem przez aplikację i niejednokrotnie dają się scalać w większą całość, wraz z innymi lampami w domu i na zewnątrz.
Co więcej, niektórzy producenci wprowadzili możliwość łączenia taśm i lamp z systemami TV. Dzięki temu kolory i jasność taśm smart zmieniają się dynamicznie, zgodnie z tym, co aktualnie dzieje się na ekranie. W podobny sposób kolorystyka będzie się dopasowywać do muzyki, tworząc niepowtarzalny nastrój.
Bardzo dobrze, że inteligentne taśmy LED dają się tak łatwo montować. Wystarczy, że przykleisz je do czystej i suchej powierzchni. Gdyby taśma okazała się zbyt długa, możesz ją skrócić. A gdyby była za krótka, da się dołączyć do niej kolejną, podświetlając sufit lub szafki na całej długości. Elastyczność pomaga dopasować taśmę do zagięć i krawędzi.
Oświetlenie typu SMART daje Ci przede wszystkim wygodę, funkcjonalność i doskonałe efekty wizualne. Inteligentne funkcje oraz możliwość zdalnego sterowania oświetleniem i zmieniania jego parametrów to cechy, które idealnie pasują do każdego nowoczesnego smart domu.
Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Inteligentne lampy i taśmy LED z powodzeniem spełnią funkcję tradycyjnego oświetlenia, zadbają o bezpieczeństwo domostwa, imitując Twoją obecność, albo podniosą walory świetlne imprezy lub romantycznej kolacji, mrugając w rytm muzyki. Determinować Twój wybór powinno zatem ich przeznaczenie.
Cena inteligentnych lamp zaczyna się od kilkudziesięciu złotych, a jej górna granica może być liczona w tysiącach. Będą ją warunkowały m.in. przeznaczenie lampy, jej funkcje i możliwości, a także liczba paneli świetlnych. W przypadku taśm LED cena spada i waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.
Zobacz pełną ofertę:
Koniecznie sprawdź również: