Razer znów zaskakuje. Poznajcie ES6 Night Explorer – pierwszy elektryczny SUV z oświetleniem Chroma RGB

Razer to jedna z najpopularniejszych marek lifestylowych, specjalizujących się w akcesoriach dla graczy. Ale nie dajcie się zwieść. Mimo że marka kojarzona jest głównie ze światem gamingu, jej twórcy konsekwentnie próbują swoich sił również w innych segmentach rynku. Tak oto nadszedł czas na motoryzację w stylu Razer.

Razer nie zwalnia i inwestuje w motoryzację

Nie tak dawno pisaliśmy o gamingowym tosterze Razer. Wydawało się, że trudno będzie go przebić, ale Razer skutecznie udowadnia, że nie ma zamiaru zwalniać. I to na poważnie.

Otóż, firma weszła we współpracę z chińskim producentem samochodów NIO, co zaowocowało pierwszym inteligentnym samochodem, wspartym technologiami oraz gamingowym oświetleniem Chroma RGB, charakterystycznym dla marki. W ten właśnie sposób powstał ES6 Night Explorer –  wypakowany po brzegi nowymi technologiami elektryczny SUV.

ES6 Night Explorer

Nie boję się stwierdzenia, że design i technologie, którymi ES6 Night Explorer został dosłownie „wypakowany” zachwycają już na pierwszy rzut oka. Po pierwsze, mamy tu zielone oświetlenie Chroma RGB, które dosłownie rozpościera się po karoserii, a to daje prawdziwie drapieżny efekt i buduje niepowtarzalny charakter ES6. Ale to nie wszystko. Znalazł się tu także system audio THX Spatial oraz imponujące oświetlenie Hue.

Czy ES6 Night Explorer to auto dla graczy?

Tak, ale nie tylko. Oczywiście design rodem z „Szybkich i wściekłych” zachwyca, ale równie zainteresowani mogą być fani motoryzacji. Wszystko za sprawą tego, co  ES6 Night Explorer oferuje jako pojazd. Mamy tutaj elektryczny silnik o mocy 544 koni mechanicznych, rozpędzający się do 100 km/h w 4,7 sekundy. Jeżeli dodamy do tego unikalny wygląd i gabaryty jak na SUV-a przystało, współpracy obu marek nie da się podsumować inaczej niż na plus.

ES6 Night Explorer razer chroma rgb
Źródło: Razer

Limited Edition – kto i gdzie kupi ES6?

Wspólne dzieło Razer i NIO zostało wypuszczone na rynek w liczbie zaledwie 88 egzemplarzy, dostępnych wyłącznie w Chinach. Razer zapowiada jednak, że planuje dalsze kroki w zakresie współpracy, która ma się skupić na wyposażeniu kolejnych pojazdów elektrycznych w oświetlenie Chroma RGB. Ma to pozwolić m.in. na dostosowanie efektów oświetlenia w kabinie pojazdu, wizualizację dźwięku oraz synchronizację i integrację gier. Wszystko dzięki specjalnie stworzonemu panelowi kontrolnemu w samochodach NIO.

Pozostając w Polsce, zainteresowanym marką Razer, polecam także zajrzeć do tekstu: Razer Viper – recenzja niemal idealnej myszki dla graczy.

Źródło: Razer