Galaxy Note 10 to prawdziwie gamingowy smartfon? Samsung przedstawia usługę Play Galaxy Link

Podczas niedawnej prezentacji Galaxy Note 10 i Note 10+, wśród entuzjastycznego i mocno ogłuszającego gwaru, dało się wychwycić, jak Samsung chwali się jeszcze jedną istotną nowiną. A chodzi mianowicie o autorską usługę streamingową. Play Galaxy Link ma pojawić się jeszcze we wrześniu tego roku i umożliwić strumieniowe przesyłanie gier bezpośrednio z PC na najnowsze smartfony producenta.

Play Galaxy Link – mobilny gaming w wersji Samsung

Kiedy najwięksi gracze na rynku technologicznym –  tacy jak chociażby Apple, Google, Sony czy Microsoft – głośno obwieszczają światu swoje wizje i rozwiązania w rozwijającym się właśnie błyskawicznie streamingu gier, wtedy Samsung nieśmiało, wśród krzyku i hałasu konferencji, wspomina o swojej usłudze Play Galaxy Link.

Z tego co udało się wyłapać zagranicznym redakcjom wiemy, że usługa streamingowa Samsunga ma działać na zasadzie podobnej do tej, nad którą Microsoft pracuje przy okazji swojej konsoli Xbox. W domyśle będzie więc umożliwiała bezpośrednie przesyłanie obrazu gry z komputera z Windowsem 10 na smartfona z Androidem i z aplikacją usługi Samsunga.

Technicznie strumieniowanie gier ma się odbywać dzięki partnerstwu z Parseca, czyli przez wykorzystanie ich usługi chmurowej. Streaming Samsunga ma też działać niezależnie od rodzaju internetowego łącza oraz prawdopodobnie bez żadnych opłat. Play Galaxy Link ma obsługiwać na początek wyłącznie Galaxy Note 10.

Smartfony Galaxy Note 10 | 10+ stworzone do gamingu

Ponadto, w materiale promocyjnym udostępnionym przez Samsunga, widzimy również dedykowany do telefonu pad. To właśnie dzięki jego wsparciu Galaxy Note 10 ma szansę stać się prawdziwie gamingowym smartfonem lub po prostu bardziej atrakcyjnym urządzeniem na rynku mobilnego grania.      

Kontroler marki Glap, widoczny na nagraniu, został prawdopodobnie zaprojektowany właśnie specjalnie dla najnowszych Note’ów Samsunga.  Pad wyposażony w przyciski ma wyróżniać się także 10-godzinnym działaniem na jednym ładowaniu. Będzie na pewno doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy rezygnują z mobilnych gier z powodu niewygodnego, dotykowego sterowania.     

Źródło: TechCrunch