Ranking najlepszych prostownic do włosów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Chcesz zmienić coś w swoim wyglądzie, ale obawiasz się, że wizyta u fryzjera skończy się wielką rewolucją? Wcale nie musisz decydować się na nowy kolor włosów ani strzyżenie. Jeśli zależy Ci na odświeżeniu dotychczasowego wyglądu – zainwestuj w prostownicę. To narzędzie do stylizacji, dzięki któremu poskromisz niesforne kosmyki i zafundujesz sobie idealnie gładkie pasma. Sprawdź nasz ranking najlepszych prostownic do włosów.

Jak działa prostownica do włosów

Prostownica do włosów to urządzenie, dzięki któremu możesz w szybkim czasie uzyskać zupełnie nową fryzurę. Stylizacja włosów opiera się tutaj na działaniu wysokiej temperatury. Pod wpływem ciepła oraz siły docisku struktura włosa zostaje tymczasowo zmieniona, a Ty możesz cieszyć się gładkimi i prostymi pasmami.

Prostownica swoją budową przypomina szczypce. Na wewnętrznej stronie umieszczone są elementy grzewcze. To właśnie za sprawą płytek, które są podgrzewane do odpowiednio wysokiej temperatury, możliwe jest wygładzenie nawet najbardziej niesfornych pasm. Sprawdź nasz ranking najlepszych prostownic do włosów i wybierz model, który zapewni Ci idealną fryzurę.

prostowanie włosów

Prostownica do włosów – którą wybrać?

Dobra prostownica to taka, za pomocą której stworzysz udaną stylizację. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup wybranego modelu, weź pod uwagę swój rodzaj włosów. Przy włosach cienkich i delikatnych działanie zbyt wysokiej temperatury może doprowadzić do ich osłabienia. W efekcie mogą szybko stać się przesuszone i łamliwe. To samo dotyczy pasm, które są poddane zabiegom rozjaśniania. Tutaj optymalny zakres temperatury powinien wynosić od 120 do 170 stopni Celsjusza.

A jeśli Twoje włosy są w dobrej kondycji i wykazują tendencję do lekkiego skrętu, lubią wywijać się na różne strony oraz układać w luźne loczki – możesz podwyższyć temperaturę o kolejne 10-20 stopni. Z kolei grube i kręcone włosy wymagają nieco wyższych temperatur, aby osiągnąć efekt wygładzenia. Wyprostować włosy o gęstych i mocnych skrętach pomoże nagrzanie płytki prostownicy do temperatury sięgającej od 200 do 230 stopni Celsjusza. Najlepszym wyborem okaże się prostownica z regulacją temperatury. Dzięki temu można swobodnie ustawić stopień nagrzania płytek.  

Niektóre modele prostownic posiadają dodatkowe funkcje pielęgnacyjne. Dzięki temu włosy są mniej podatne na ewentualne uszkodzenia. Dużym plusem jest również to, że oprócz samego wyprostowania kosmyków, możesz osiągnąć efekt lśniących i zdrowo wyglądających pasm i uniknąć problemu elektryzowania.

Oprócz rodzaju włosów warto też zwrócić uwagę na kształt płytek. Zasada jest prosta – im gęstsze i bardziej podatne na skręt są Twoje włosy, tym płyta prostownicy powinna być dłuższa i szersza. Z kolei jeśli chcesz szybko wyprostować krótkie pasma, lepszym wyborem okaże się model z węższym kształtem płytki.

Ranking najlepszych prostownic do włosów – rodzaje powłok

Tutaj zaczyna robić się ciekawie. Płytki w prostownicy mogą być pokryte różnym rodzajem powłok. To, którą z nich wybierzesz, ma spore znaczenie. To właśnie powłoka płytki ma decydujący wpływ na łatwość prostowania włosów oraz ochronę przed działaniem wysokiej temperatury.

Każda z nich charakteryzuje się innymi właściwościami. Do najpopularniejszych powłok zaliczyć można:

  • ceramiczną – zaletą jest równomierne nagrzewanie. Płytki ceramiczne są gładkie, co zapewnia dobry poślizg. Dzięki temu można wyprostować włosy szybko i sprawnie.
  • tytanową – zapewnia bardzo dobre przewodzenie ciepła. Odznacza się szybkim czasem nagrzewania płytek oraz wysoką wytrzymałością. Sprawdza się w szczególności do stylizacji włosów gęstych i kręconych.
  • ceramiczno-keratynową – sprawia, że włosy są nie tylko wygładzone, ale również wypielęgnowane. Pod wpływem wysokiej temperatury aktywowane są składniki odżywcze, które dbają o włosy i poprawiają ich kondycję.
  • turmalinowa – zapobiega elektryzowaniu się włosów. Wszystko za sprawą tego, że turmalin to naturalnie występujący pierwiastek, który pod wpływem wysokiej temperatury wydziela jony ujemne. Dzięki temu zapobiega odchylaniu się łusek włosa i zapewnia ochronę przed uszkodzeniami.

Najlepsza prostownica do włosów – na co zwrócić uwagę podczas zakupu

A oto jakimi jeszcze cechami powinna odznaczać się prostownica. Ranking, który przygotowaliśmy zawiera modele, które sprawdzą się dla długich włosów z tendencją do skrętu. Znajdziesz tu również urządzenia, które pomogą wygładzić cienkie i krótkie pasma.

Zakres temperatury

To bardzo ważny parametr, który pozwala dostosować stopień rozgrzania płytek do rodzaju i kondycji włosów oraz indywidualnych preferencji. Dobra prostownica powinna więc posiadać regulację temperatury. Zazwyczaj sterowanie temperaturą odbywa się za pomocą pokręteł lub przycisków. Dodatkowo cyfrowy wyświetlacz pozwoli precyzyjnie kontrolować poziom nagrzania płytek. W naszym rankingu najlepszych prostownic do włosów znajdziesz urządzenia, które odznaczają się szerokim zakresem temperatur, który osiąga wartość nawet do 230 stopni Celsjusza.

Blokada temperatury

Wygodną i bezpieczną opcją jest wyposażenie się w prostownicę do włosów z blokadą temperatury. Takie rozwiązanie wyeliminuje problem przypadkowego naciśnięcia przycisku regulacji, a dzięki temu raz ustawiona temperatura nie zmieni się podczas stylizacji. 

Czas nagrzewania

To parametr, który wiąże się bezpośrednio z mocą urządzenia i wskazuje, jak szybko po włączeniu prostownica będzie gotowa do pracy. Większa moc oznacza krótszy czas nagrzewania. Szybki czas nagrzewania wpływa również na mniejszy pobór energii elektrycznej.  

Oprócz tego szybkie rozgrzanie płytek przydaje się podczas porannego pośpiechu, kiedy liczy się każda minuta. W rankingu najlepszych prostownic do włosów znajdziesz urządzenia, których czas nagrzewania wynosi nawet 10 sekund.

Automatyczne wyłączanie

Zastanawiasz się, w jakie inne rozwiązania powinno zostać wyposażone urządzenie? Dobra prostownica posiada również opcję automatycznego wyłączania. Nie musisz martwić się, czy w porannym pośpiechu nie wypadło Ci z głowy odłączenie urządzenia od źródła zasilania. Prostownica wyłączy się samoczynnie po upływie określonego czasu (zazwyczaj jest to około 60 minut). Ty odzyskasz spokój ducha, a mieszkanie będzie bezpieczne.

Budowa prostownicy

Wybierając prostownicę, warto zwrócić uwagę również na kilka istotnych detali, które poprawią komfort użytkowania. A jednym z nich jest przewód zasilający. Dłuższy kabel zwiększa elastyczność i łatwość obsługi. Dzięki temu można korzystać z prostownicy w dowolnym miejscu.

Kolejną kwestią jest obrotowe połączenie przewodu sieciowego. To rozwiązanie, które zapobiega plątaniu się kabla i ułatwia operowanie prostownicą. Elastyczna końcówka sprawia, że stylizacja przebiega sprawniej i można bez problemu manewrować urządzeniem tak, aby dokładnie wyprostować każde pasmo włosów.

Prostownica do włosów powinna odznaczać się również poręcznym kształtem. Lekka i ergonomiczna budowa to duży plus. Dobrze wyprofilowany, antypoślizgowy uchwyt wspomaga codzienne użytkowanie urządzenia i pozwala uzyskać lepsze rezultaty stylizacji. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy prostownica do włosów posiada bezpieczny system zamykania. Dzięki możliwości zablokowania płytek są one chronione przed zarysowaniem i innymi uszkodzeniami. Prostownica zajmie mniej miejsca, a samo przechowywanie będzie bezpieczne i wygodne.

Przydatnym dodatkiem jest także uchwyt do zawieszenia, dzięki któremu można przechowywać prostownicę na małym wieszaku zamontowanym na przykład do łazienkowej szafki.

Dodatkowe funkcje

Podczas poszukiwania prostownicy do włosów warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych funkcji. Na rynku można spotkać urządzenia, które oprócz stylizacji oferują dodatkowo pielęgnację włosów. Warto też sprawdzić, czy do zestawu dołączone jest etui oraz jak wygląda sprawa z termoizolacją. W rankingu najlepszych prostownic do włosów znajdziesz urządzenia, które oferują wiele dodatkowych i przydatnych możliwości.

Prostowanie włosów i pielęgnacja

Dzięki zastosowanym technologiom niektóre modele prostownic zapewniają bezpieczną i trwałą stylizację oraz ochronę włosów. Powłoka płytek wzbogacona o keratynę oraz odżywcze olejki sprawia, że pasma są nie tylko idealnie gładkie, ale również lśniące i przyjemnie miękkie w dotyku. Płytki powlekane kondycjonującymi substancjami pomagają również zmniejszyć uszkodzenia włosów.

Jonizacja

Przydatna w prostownicy może okazać się także inna funkcja. Zadbać o pasma pomoże technologia jonizacji. Sprawdzi się w przypadku włosów, które często się elektryzują. Ujemnie naładowane jony domykają łuski i wygładzają pasma oraz dodają połysku.

Ruchome płytki

Zależy Ci na tym, aby w szybkim czasie uzyskać idealną stylizację włosów? Mogą w tym pomóc ruchome płytki, które zmieniają swoje położenie, gdy nacisk na pasma podczas prostowania jest zbyt duży. W ten sposób włosy są chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami. Równomierny nacisk płytek zapobiega łamaniu się włosów oraz zapewnia najlepsze rezultaty podczas układania fryzury.

Etui

Jeśli często podróżujesz, dobrym rozwiązaniem będzie zwrócenie uwagi na to, czy do urządzenia zostało dołączone etui. Najlepiej, aby etui było odporne na działanie wysokich temperatur. Dzięki temu można bez problemu zapakować prostownicę do walizki, nawet kiedy jej płytki są jeszcze ciepłe.

Prostownica czy lokówka

Zastanawiasz się, czym jeszcze powinna odznaczać się najlepsza prostownica? Oprócz samego wyprostowania i wygładzenia włosów niektóre modele umożliwiają stworzenie za jej pomocą delikatnych fal oraz loków. Jeśli zależy Ci na tym, aby urządzenie spełniało również funkcję lokówki, zwróć uwagę na jego konstrukcję. Dzięki zaokrąglonym bokom możliwe jest tworzenie wielu różnorodnych stylizacji.

W naszym rankingu najlepszych prostownic do włosów znajdziesz również urządzenia ze specjalnie zaprojektowanymi końcówkami, które nie przewodzą ciepła. Dzięki temu można bezpiecznie trzymać prostownicę podczas stylizacji i dowolnie nią manewrować, aby podkręcić włosy i zyskać sprężyste i bujne fale oraz loki.

Jak używać prostownicy do włosów

Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem stylizacji zastosować na włosy termoochronny kosmetyk. Dzięki temu zabezpieczysz pasma przed działaniem wysokiej temperatury. Możesz sięgnąć po produkty w formie sprayu albo lekkiego balsamu czy mgiełki.

Mokre lub wilgotne pasma w kontakcie z wysoką temperaturą są bardziej podatne na uszkodzenia. Mogą przez to stać się łamliwe i mocno osłabione. A oprócz tego używanie prostownicy na wilgotne włosy jest bardzo niebezpieczne i grozi porażeniem prądem lub zepsuciem urządzenia. Dlatego przed użyciem prostownicy upewnij się, że Twoje włosy są dokładnie wysuszone i rozczesane.

Jednym wyjątkiem są urządzenia z funkcją stylizacji na mokro Wet&Dry. W naszym rankingu najlepszych prostownic do włosów znajdziesz modele, które są przeznaczone do stosowania zarówno na suchych, jak i wilgotnych włosów.

Przechodząc do samej czynności prostowania – pamiętaj, by na początku ustawić odpowiednią temperaturę. Dostosuj ją do rodzaju włosów oraz ich kondycji. Następnie możesz zabrać się za prostowanie. Wygładzaj włosy pasmo po paśmie, zaczynając od góry i kierując się ku dołowi. Stosuj płynne ruchy, bez zatrzymywania się w wybranym miejscu. I pamiętaj – im mniej razy przesuniesz płytki prostownicy po wybranym paśmie, tym lepiej. Dlatego podczas stylizacji pamiętaj o precyzji i prostuj włosy powoli i dokładnie.  

stylizacja włosów

Ranking najlepszych prostownic do włosów

FAQ

Wybierając prostownicę do włosów, warto wziąć pod uwagę rodzaj włosów oraz to, w jakiej są kondycji. Szukaj modeli, które posiadają szeroki zakres temperatury oraz możliwość jej swobodnej regulacji. Jeśli zależy Ci na wygodzie – wybierz prostownicę z obrotowym kablem oraz dołączonym do zestawu etui odpornym na ciepło.

W sklepie internetowym al.to znajdziesz różne modele prostownic, których ceny wahają się od 50 zł do około 400 zł. Cena często jest uzależniona od tego, jaką powłokę zastosowano na płytkach oraz w jakie dodatkowe funkcje zostało wyposażone urządzenie. Nowoczesne prostownice oprócz wygładzania włosów umożliwiają również tworzenie loków i fal. Oferują również właściwości pielęgnacyjne oraz są wyposażone w technologię jonizacji, która zapobiega elektryzowaniu się kosmyków.

Najlepsza prostownica do włosów jest wyposażona w szereg rozwiązań, które zwiększają jej funkcjonalność, m.in. jonizację, szybki czas nagrzewania, szeroki zakres temperatury oraz równomierne rozprowadzanie ciepła. Jeśli szukasz prostownicy do osłabionych i delikatnych pasm zwróć uwagę na modele, których płytki nasączone zostały odżywczymi substancjami. Pod wpływem temperatury składniki aktywują się i oddziałują na strukturę włosów. Dzięki temu jednocześnie je wygładzają oraz pielęgnują.