Ranking najlepszych lokówek do włosów. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy sprzęt do stylizacji włosów

Romantyczne fale czy burza loków? Niezależnie od tego, jaki efekt stylizacji chcesz osiągnąć, lokówka do włosów to urządzenie, które pomoże Ci stworzyć nową fryzurę i odmienić wygląd. Sprawdź nasz ranking najlepszych lokówek do włosów i wybierz model dopasowany do Twoich potrzeb.

Jak działa lokówka do włosów?

Lokówka to urządzenie do stylizacji włosów na gorąco, które zapewnia szybki efekt metamorfozy. Pod wpływem działania wysokiej temperatury oraz siły docisku proste pasma zmieniają swój kształt, a Ty możesz cieszyć się pięknie wyglądającymi lokami.

Nie musisz więc sięgać po wałki czy papiloty, by zyskać efekt kręconych włosów. Najważniejszą częścią lokówki jest element grzejny, czyli okrągły wałek, który zazwyczaj wyposażony jest dodatkowo w klips. Służy on do przytrzymania pojedynczych pasm i ułatwia kształtowanie fryzury.

stylizacja włosów lokówką

Po rozgrzaniu okrągłego wałka do odpowiedniej temperatury można rozpocząć stylizację, czyli nawinąć na niego pojedyncze pasma. Po chwili wystarczy delikatnie odwinąć pasmo z lokówki, by zyskać pożądany efekt. Pamiętaj, aby nie przytrzymywać włosów zbyt długo na rozgrzanym wałku lokówki, aby ich nie uszkodzić.

Na rynku są dostępne również lokówki automatyczne. Ich działanie jest nieco inne. Wybierając stylizację tego typu urządzeniem, wystarczy rozdzielić włosy na pasma, a następnie każde z nich pojedynczo wkładać do otworu urządzenia. Kosmyki zostaną automatycznie, po naciśnięciu przycisku, wciągnięte do środka i nawinięte na wałek. Po usłyszeniu sygnału dźwiękowego wystarczy wyciągnąć pasmo z lokówki i cieszyć się natychmiastową zmianą wyglądu włosów.

Jaką lokówkę do włosów wybrać?

To, jaką lokówkę wybrać, zależy przede wszystkim od tego, jaki efekt stylizacji chcesz osiągnąć. Wśród popularnych modeli urządzeń dostępne są takie, które umożliwią Ci stworzenie delikatnych fal lub drobnych loczków. Tutaj zasada jest dosyć prosta – jeśli zależy Ci na sprężystych skrętach, wybierz model z mniejszą średnicą wałka. Z kolei dla wszystkich, którzy preferują lekkie, bujne i grube loki oraz fale – lepszym rozwiązaniem będzie lokówka z grubą głowicą.

A jeśli chcesz uzyskać efekt nierównomiernych loków – grubszych u nasady i coraz drobniejszych na końcach – postaw na lokówkę stożkową. W tego typu modelach wałek, na który nawija się pasma włosów, ma nieregularną średnicę, ponieważ jest grubszy przy uchwycie i zwęża się przy końcówce.

Zanim zdecydujesz się na zakup lokówki do włosów, weź pod uwagę średnicę głowicy, rodzaj urządzenia oraz materiał, z którego została wykonania. Sprawdź ranking najlepszych lokówek do włosów i wybierz model, który spełni Twoje oczekiwania.

kręcenie włosów lokówką

Lokówka do włosów – rodzaje urządzeń

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele różnych rodzajów urządzeń do stylizacji włosów. Tradycyjna lokówka to tylko jedna z wielu opcji. Najnowsze modele są wzbogacone o dodatkowe funkcje, które nie tylko pozwalają wykreować piękną fryzurę, ale również dbają o ochronę włosów. Do najpopularniejszych rodzajów lokówek do włosów można zaliczyć:

 • Tradycyjne – z ich pomocą można uzyskać loki o takiej samej grubości na całej powierzchni włosów. Modele tradycyjne zazwyczaj są wyposażone w klips, dzięki któremu można rozdzielić i przytrzymać pasmo poddane stylizacji.
 • Spiralne – mają oryginalny kształt. Ich końcówki nie są gładkie, jak to bywa w modelach tradycyjnych, ale mają wyżłobienia przypominające właśnie spiralę. Dzięki takim lokówkom można uzyskać efekt precyzyjnych, drobnych loczków.
 • Stożkowe – jak już wspomnieliśmy to rodzaj lokówek, które pozwalają stworzyć naturalnie wyglądające loki o nierównej grubości. Wszystko dzięki zwężającemu się wałkowi (w kształcie stożka), na który nakręca się kosmyki włosów.
 • Wielofunkcyjne – to lokówki, które pozwalają na dowolność stylizacji. Wszystko dzięki wymiennym końcówkom. W zależności od wyboru konkretnej nasadki można stworzyć luźne loki, lekko podkręcić końcówki włosów lub uzyskać sprężyste, małe loczki.
 • Automatyczne – wygodna opcja, dzięki której nie trzeba samodzielnie nawijać włosów na wałek i obawiać się przypadkowego poparzenia. Wystarczy włożyć pasmo do komory lokówki, by po chwili cieszyć się lokami. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę, z jakiego materiału została wykonana część grzewcza oraz sprawdzić rozmiar wałka.
 • Falownice – to urządzenia, dzięki którym można stworzyć efekt lekkich i pełnych objętości fal. Wszystko dzięki specyficznej budowie. W przeciwieństwie do lokówki falownice posiadają zazwyczaj trzy wałki, które nagrzewają się pod wpływem wysokiej temperatury i pozwalają kształtować pasma i tworzyć naturalny efekt lekkiego podkręcenia włosów.

Lokówka do włosów – rodzaje powłok

Zanim zdecydujesz się na zakup lokówki do włosów, sprawdź, z jakiego materiału została wykonana. To bardzo ważne, ponieważ rodzaj tworzywa jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o działaniu lokówki. Głowica lokówki, czyli wałek, na który nawija się pasma włosów, może być pokryty różnym rodzajem powłok. Oto kilka najpopularniejszych rodzajów:

 • Metalowa – coraz rzadziej spotykana, z uwagi na to, że może powodować uszkodzenia włosów. Po lokówkę z powłoką metalową nie powinno się często sięgać, by nie wysuszyć włosów i nie doprowadzić do ich osłabienia.
 • Ceramiczna – obecnie jest to jedna z najpopularniejszych i najczęściej spotykanych powłok w lokówkach. Jej zaletą jest równomierne nagrzewanie, dzięki temu nie ma ryzyka powstawania tzw. gorących punktów, które mogą doprowadzić do miejscowego uszkodzenia pasm.
 • Turmalinowa – jej zaletą jest to, że zapobiega elektryzowaniu się włosów. Wszystko dzięki wydzielaniu jonów ujemnych, dzięki którym łuski włosów zostają domknięte.
 • Keratynowa – pielęgnuje włosy i chroni je przed uszkodzeniem. Pod wpływem działania wysokiej temperatury aktywowane są składniki odżywcze, które dbają o kondycję włosów. Często występuje w połączeniu z powłoką ceramiczną.
 • Tytanowa – jest odporna na uszkodzenia i zapewnia wysoką trwałość. Odznacza się także szybkim czasem nagrzewania.
kręcone włosy

Ranking najlepszych lokówek do włosów – czym jeszcze kierować się podczas zakupu?

W naszym rankingu najlepszych lokówek do włosów znajdziesz modele, które sprawdzą się do układania lokowanych fryzur z krótkich włosów. Nie zabraknie również urządzeń do tworzenia bujnych skrętów na długich włosach. A oto ważne cechy, które również warto wziąć pod uwagę, zanim zdecydujesz się na zakup lokówki.

Moc

To ważny parametr, od którego zależy to, jak szybko urządzenie będzie gotowe do pracy. Im wyższa moc, tym głowica lokówki szybciej się nagrzeje i będzie można rozpocząć stylizację włosów.

Czas nagrzewania

To kolejny ważny czynnik, który wiąże się bezpośrednio z mocą urządzenia. Szybkie nagrzewanie wałków lokówki przydaje się szczególnie wtedy, gdy zależy Ci na tym, by stylizacja przebiegła sprawnie i nie zajęła dużo czasu. W naszym rankingu najlepszych lokówek do włosów znajdziesz urządzenia, których czas nagrzewania wynosi nawet 30 sekund.

Zakres temperatur

Dobra lokówka do włosów ma szeroki zakres temperatur. To bardzo ważna cecha, o której warto pamiętać, ponieważ dzięki temu możesz rozgrzać wałki lokówki do temperatury adekwatnej do rodzaju i kondycji włosów.

Regulować temperaturę można za pomocą przycisków lub pokręteł. Wiele modeli posiada także wbudowany wyświetlacz, który pomaga kontrolować pracę urządzenia i stopień rozgrzania głowic. W rankingu, który przygotowaliśmy, znajdziesz lokówki, których zakres temperatury rozpoczyna się od 120°C i osiąga wartość aż do 230°C.

Automatyczne wyłączanie

Jeśli chcesz uniknąć sytuacji, gdy po wyjściu z mieszkania, zastanawiasz się, czy aby na pewno lokówka została odłączona ze źródła zasilania, wyposaż się w model z funkcją automatycznego wyłączania. Nawet jeśli tym razem pozostawisz urządzenie rozgrzane do wysokich temperatur, po upłynięciu określonego czasu, wyłączy się samoczynnie. Lokówki z tą opcją znajdziesz w naszym rankingu.

Blokada temperatury

Funkcja ta zwiększa komfort podczas korzystania z urządzenia. Dzięki blokadzie temperatury nie musisz obawiać się, że przypadkowe naciśnięcie przycisku regulacji zmieni dotychczasowe ustawienia.

Ustawienia kierunku zwijania włosów

To funkcja często spotykana w lokówkach automatycznych. 3-kierunkowy system stylizacji włosów daje możliwość kręcenia pasm w kierunku twarzy lub wywinięciu loków na zewnątrz. Oprócz tego dostępna jest również opcja naprzemiennego lokowania pasm. Dzięki temu można układać włosy na wiele różnych sposobów.

Kształt i budowa lokówki

Aby kształtowanie fryzury przebiegło sprawnie, ważna jest także odpowiednia budowa lokówki. Długi kabel, poręczny kształt oraz niewielka waga to podstawowe cechy, które wpłynął na komfort użytkowania. Co jeszcze wziąć pod uwagę?

Swobodne manewrowanie urządzeniem zapewni Ci obrotowe połączenie przewodu sieciowego. Dzięki temu kabel nie będzie się plątał, a Ty możesz swobodnie operować lokówką, by pokręcić każde pasmo włosów. Lepsze efekty stylizacji oraz bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje również nienagrzewająca się rączka i końcówka. Dzięki temu można swobodnie utrzymać urządzenie w dowolnej pozycji bez obawy o to, że się poparzysz.

Praktycznym dodatkiem jest także podpórka zamontowana do rączki lokówki. Wystarczy ją odchylić, by zapewnić sobie bezpieczne przechowywanie rozgrzanego urządzenia. W niektórych zestawach do lokówek dołączana jest mata odporna na wysoką temperaturę, na której możemy odłożyć lokówkę.

Dodatkowe funkcje

Jeśli poszukujesz sprzętu do stylizacji włosów, od którego oczekujesz naprawdę wiele, sprawdź w jakie inne dodatkowe funkcje powinien zostać wyposażony.

Kręcenie i pielęgnowanie włosów

Jeśli masz zamiar często sięgać po lokówkę, dobrym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia, które oprócz stylizacji zapewnia także ochronę włosów przed zniszczeniem oraz dba o ich kondycję. Niektóre modele są wyposażone w powłokę, która została wzbogacona o kreatynę oraz poprawiające wygląd pasm odżywcze olejki. W ten sposób podczas kręcenia włosów zadbasz dodatkowo o to, by były one lśniące i miękkie w dotyku. Takie lokówki znajdziesz w naszym zestawieniu.

Etui

W zestawie z lokówką często dołączane jest etui odporne na wysokie temperatury. To praktyczny dodatek, który umożliwia bezpieczne przechowywanie i transport urządzenia nawet wówczas, gdy głowica lokówki jest jeszcze ciepła.

Funkcja jonizacji

Lokówka wzbogacona o funkcję jonizacji sprawi, że włosy nie będą się elektryzować. Jony ujemne domykają łuski włosa i zapobiegają puszeniu. Pasma pozostaną gładkie, a ich wygląd będzie znacznie lepszy. Sprawdź ranking najlepszych lokówek do włosów i wybierz model z funkcją jonizacji.

Rękawiczka ochronna

Rękawiczka ochronna to dodatek, który zwiększa bezpieczeństwo podczas stylizacji włosów rozgrzanym urządzeniem. Dzięki właściwościom termoochronnym chroni przed poparzeniem i podnosi komfort pracy.

Lokówka do włosów czy lokówko-suszarka

Jeśli zastanawiasz się, które urządzenie sprawdzi się lepiej do osiągnięcia efektu miękkich, sprężystych loków – tutaj sprawa jest bardzo prosta. Lokówko-suszarka będzie lepsza w przypadku, gdy zależy Ci na nadaniu włosom objętości i ich lekkim podkręceniu. Powietrze, które przepływa przez otwory w głowicy, wysuszy pasma i dodatkowo pomoże Ci ukształtować fryzurę. Z kolei lokówka do włosów to urządzenie, dzięki któremu stworzysz sprężyste loczki lub bujne fale.

Ranking najlepszych lokówek do włosów

Szeroki wybór lokówek do włosów znajdziesz w sklepie internetowym al.to

To, jaką lokówkę do włosów kupić, zależy przede wszystkim od tego, jaki efekt stylizacji chcesz osiągnąć. Dostępne są urządzenia, które umożliwią Ci stworzenie delikatnych fal lub drobnych loczków. Podczas zakupu lokówki warto wziąć pod uwagę materiał, z którego została wykonana, średnicę głowicy oraz typ urządzenia. W sklepie internetowym al.to dostępne są na przykład lokówki automatyczne, stożkowe czy też tradycyjne.

Automatyczna lokówka do włosów jest prosta w obsłudze i zapewnia szybki efekt stylizacji. Wystarczy rozdzielić włosy na mniejsze pasma, a następnie każde z nich pojedynczo wkładać do otworu lokówki. Po naciśnięciu przycisku kosmyki zostają automatycznie wciągnięte do środka i nawinięte na wałek. Po usłyszeniu sygnału dźwiękowego wystarczy delikatnie wyjąć pasmo, cieszyć się nowym wyglądem i sprężystymi lokami.