Ranking najlepszych plecaków dla graczy

Chyba każdy chociaż raz chciał zabrać ze sobą na wakacje, do pracy, czy na uczelnie laptopa. O ile przetransportowanie pojedynczego urządzenia nie stanowi większego wyzwania logistycznego, to jeśli dochodzi do tego zasilacz, słuchawki czy myszka, zaczynamy obawiać się o bezpieczeństwo naszych urządzeń. Pomocną dłoń wyciągają producenci plecaków gamingowych. Poniżej znajdziecie TOP produktów, które pomogą bezpiecznie przenieść mobilne centrum rozrywki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze plecaka?

Przed wybraniem konkretnego modelu, warto zadać sobie pytanie, do czego tak naprawdę ma on nam służyć. Czy chcemy przetransportować tylko laptopa, a może potrzebujemy dodatkowego miejsca na klucze, tablet, słuchawki i wiele innych akcesoriów? Jeśli zamiast plecaka wolelibyście torby, to nic straconego. Zajrzyjcie do naszego rankingu najlepszych toreb na sprzęt mobilny.

Czym należy się kierować:

  • pojemnością plecaka i jego rozmiarem,
  • designem i zastosowanymi rozwiązaniami,
  • materiałem wykonania.

Bezpieczeństwo czy design?

Na szczęście nie musimy rezygnować z jednego na rzecz drugiego. Producenci starają się połączyć obie te rzeczy, aby dostarczyć odbiorcy jak najbardziej przyjazny plecak. Te dla graczy zazwyczaj są projektowane w taki sposób, aby wizualnie przypadły do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom – możemy wybierać pomiędzy wersjami kolorystycznymi i kształtem samego produktu. Oczywiście nie da się zadowolić każdego, dlatego w naszym zestawieniu przedstawiamy różnorodne produkty.

Rozwiązania zapewniające bezpieczny transport urządzeń to między innymi:

  • wodoodporność,
  • jakość i ilość uchwytów,
  • usztywniana, wzmacniana podstawa sprawiająca, że plecak stabilnie stoi na ziemi i niestraszne mu mokre podłoże,
  • wentylacja, regulacja szelek lub obecność paska biodrowego, aby nie męczyć pleców.

Postaw na funkcjonalność

Wybierając interesujący nas plecak, warto sprawdzić, czy laptop w ogóle się do niego zmieści. W przedstawionym poniżej rankingu znalazły się produkty, które pomieszczą urządzenia z przekątną do ponad 17 cali. Ważnym elementem jest również ilość komór i dodatkowych przegród, aby pomieścić resztę sprzętu według indywidualnych potrzeb. Niektórzy producenci ułatwiają ładowanie telefonu, udostępniając wbudowany port USB, do którego możemy wpiąć powerbanka. Warto również zwrócić uwagę na dostępność przegródek antykradzieżowych, żeby przechowywać tam najcenniejsze rzeczy.

Plecaki dla gracza – najczęściej zadawane pytania

Wszystko zależy od Twoich preferencji. Jeśli jesteś graczem i oprócz samego laptopa zabierasz ze sobą klawiaturę mechaniczną, myszkę słuchawki i wiele innego sprzętu, zainwestuj w model z dużą ilością kieszonek i komór. Na plecaku nie warto też oszczędzać, lepiej ochronić swój sprzęt od przypadkowego upadku lub ulewy, która złapie Cię w trakcie wędrówki.

Musisz wybrać pomiędzy plecakiem a torbą na laptopa? Wszystko zależy od Twojej aktywności i oczekiwań. Jeśli nie chcesz przewozić tylko samego laptopa, a jeszcze dodatkowe książki na uczelnie, myszkę lub słuchawki, to dużo lepszym wyborem będzie plecak. Jeśli jednak szukasz mniejszego, bardziej poręcznego pokrowca dla samego urządzenia, a obsługa laptopa przy pomocy touchpada nie jest dla Ciebie wyzwaniem – zamów torbę.

Zwykłe plecaki turystyczne lub szkolne zwykle nie są projektowane z myślą o przenoszeniu sprzętu, dlatego posiadają mniejszą ilość komór. Plecaki dla gracza oprócz dedykowanych miejsc na laptopa, tablet i akcesoria, są dodatkowo wzmacniane tak, aby zapewnić jak najlepszą ochronę znajdującym się we wnętrzu urządzeniom.

Plecaki dla gracza – proponowane produkty