Ranking biurek gamingowych. Zobacz najlepsze biurka dla graczy

Najlepsze biurka gamingowe charakteryzują się nie tylko nietypowym designem i ledowymi światłami, ale także rozwiązaniami konstrukcyjnymi skrojonymi specjalnie pod potrzeby gracza. Dzięki nim zachowasz porządek na biurku i unikniesz przypadkowego zaplątania w kable podczas finałowego meczu. Zobacz ranking biurek gamingowych i wybierz to najlepsze dla siebie.

Jakie biurko gamingowe wybrać? Zacznij od blatu

Biurko gamingowe ma tę wspaniałą właściwość, że wyznacza przestrzeń dla gracza, w której ten czuje, że może oddać się wirtualnej rozgrywce. Najpierw jednak należy ustalić, ile tej przestrzeni może ono zająć, ile sprzętów musi pomieścić i z jakiego materiału powinien być jego blat. Następnie warto się zastanowić, jakie dodatki są najważniejsze w biurku dla gracza.

W urządzeniu całego pokoju gracza pomoże Ci nasz poradnik – Jak urządzić pokój gamingowy?

Wymiary biurka. Ile miejsca potrzeba na komputer?

Standardowe wymiary blatu gamingowego wynoszą ok. 160 × 80 cm i pomieszczą klawiaturę, myszkę, głośniki, monitor oraz samego desktopa. Jeśli nie chcesz tego ostatniego trzymać na wierzchu lub masz mało miejsca w pokoju, to zdecyduj się na nieco mniejsze biurko 120 × 60 cm. Równie dobrze możesz zdecydować się też na większy rozmiar przestrzeni roboczej, który da Ci więcej swobody. Docenisz to zwłaszcza wtedy, gdy dużo drukujesz lub skanujesz, bo nie będziesz musiał za każdym razem wstawać od biurka, żeby podejść do urządzenia wielofunkcyjnego.

Materiał blatu do biurka gamingowego

Zaraz po rozmiarze blatu biurka zwróć uwagę na materiał jego wykonania. W końcu rozgrywki (zwłaszcza te online) potrafią podnosić ciśnienie, które gdzieś trzeba wyładować. Dlatego blat biurka gamingowego powinien być zrobiony z solidnego materiału, np. płyt MDF lub HDF czy drewna, które wytrzymają nawet największe wyładowania emocji.

Laminowany blat pomoże Ci natomiast utrzymać biurko w czystości i uchroni je przed przypadkowymi zarysowaniami, które psułyby estetykę stanowiska. Sam blat nie jest też często najlepszą powierzchnią do przesuwania myszy czy położenia klawiatury. Dlatego na niektórych biurkach znajdziesz specjalne maty, które ułatwiają ślizganie myszy i zapewniają większą stabilność klawiatury czy innych peryferiów znajdujących się na jej powierzchni.

Siedź prosto i nie rozlewaj napoju, czyli przydatne dodatki w biurku  dla graczy

Biurka gamingowe zazwyczaj oferują nietypowy kształt – najczęściej w postaci wycięcia na froncie, które ułatwia przybranie ergonomicznej pozycji gracza. Może on przysunąć się bliżej biurka i wygodnie położyć ręce, by wielogodzinna rozgrywka nie sprawiła problemu. Ergonomię bardzo mocno poprawia także zamontowana podstawka pod monitor, dzięki której znajduje się on na wysokości wzroku gracza i jego głowa nie musi być nienaturalnie pochylona.

Ponadto większość biurek ma zamocowane uchwyty na napój czy słuchawki dla graczy. Bywają sytuacje, w których te niepozorne dodatki mogą uratować wynik meczu czy nawet sprzęt, ponieważ zalany laptop nigdy nie pomaga w rozgrywce. Jeśli lubisz spożywać napoje w trakcie gry, koniecznie wybierz biurko z takim dodatkiem.

Biurko gamingowe z ledami, a do tego pod kolor fotela

Design biurka musi przede wszystkim podobać się Tobie. Dobrze jednak by było, aby pasował on jednocześnie do Twojego fotela gamingowego. W końcu biurko i fotel tworzą zestaw, który oprócz funkcjonalności i wygodnej pozycji może dodatkowo także zapewniać spójne i estetyczne wrażenia wizualne. Z tego powodu bez problemu znajdziesz białe biurka gamingowe, czarne, szare czy nawet czerwone.

Jeśli nie wystarcza Ci nietypowy design biurka gamingowego, to zawsze możesz dodatkowo podkreślić swoją osobowość gracza poprzez podświetlenie LED RGB. I nie jest to tylko bajer, który włączysz kilka razy tylko po to, by zaimponować odwiedzającym Cię gościom. Kolorowe światło rozpościerające się wokół biurka nada bowiem Twojej rozgrywce zupełnie innego charakteru. Do podbijania kosmosu wybierzesz ciemny granat, a do emocjonującego meczu soczystą zieleń. Poza tym z klimatycznego oświetlenia skorzystasz także do zaaranżowania nietypowej atmosfery.

Ranking biurek gamingowych

W tym rankingu pokazujemy najlepsze biurka gamingowe. Mają one blaty różnych wielkości i różnią się dodatkami, dlatego podczas wyboru warto przemyśleć własne potrzeby.

Biurko gamingowe teoretycznie można zrobić z każdego biurka, ustawiając na nim sprzęt do grania. Producenci biurek gamingowych oferują jednak profesjonalne oświetlenie biurek, uchwyty na picie i słuchawki czy specjalne powłoki blatu, które można wykorzystywać jako podkładkę pod mysz.

Podstawowym elementem biurka gamingowego jest jego blat, który najczęściej różni się od zwykłego biurka wytrzymałością i powłoką, np. karbonową. Do tego producenci często stosują oświetlenie RGB, uchwyty na słuchawki czy wcięcia, które pomagają zorganizować kable.

Biurko dla gracza powinno się przede wszystkim wybrać, uwzględniając wymiary pokoju. W następnej kolejności warto sprawdzić, jaki blat ma biurko i czy można regulować jego wysokość. Kwestia estetyki jest również istotna, natomiast najważniejsze powinny pozostać wymiary i funkcjonalność biurka dla graczy.

Polecane biurka gamingowe