Ranking klocków LEGO® Friends. Który zestaw najlepiej wybrać?

Twoje dziecko uwielbia bawić się klockami LEGO®, ale do skompletowanych zestawów wkradła się monotonia? Poznaj serię LEGO® Friends i spraw, by Twoja pociecha mogła przeżywać i tworzyć nowe historie z nowymi postaciami w kolorowym Heartlake City. Sprawdź nasz ranking i zobacz, które zestawy mogą spodobać się Twojemu dziecku.

Seria LEGO® Friends. Początek

Seria LEGO® Friends powstała w 2012 roku, a jej premiera okazała się ogromnym sukcesem, bo podwoiła założenia sprzedażowe. Koncepcyjnie klocki kierowane były do damskiej części małych odbiorców i dzięki temu rozszerzyły ich grono, które w głównej mierze składało się z chłopców. Stworzono ją także jako zastępstwo za wcześniejszą serię klocków Belville, również dedykowaną dla dziewczynek. Od 2012 wydano łącznie 423 zestawy LEGO® Friends.

Od klasycznych zestawów LEGO® Friends różni się kreacjami figurek oraz sceneriami, które powstają po złożeniu zestawu. Wszystkie lokacje umieszczone są w Heartlake City i należą do nich między innymi kawiarnia, szpital, kino czy hotel. Budynki wyróżniają się kolorowymi dekoracjami i wstawkami, a także dużą ilością akcesoriów.

Figurki przyjaciółek, które są głównymi bohaterkami serii, wyglądają inaczej, niż te z klasycznych zestawów. Są podobnej wielkości, ale ich kształty są bardziej szczegółowe i realistyczne. Mają wymyślne fryzury i kolorowe stroje. Główne bohaterki trzymają się razem i przeżywają wspaniałe, barwne przygody i na każdym kroku mogą na siebie liczyć. Często towarzyszą im pupile, a zbudowane miejsca zazwyczaj stroją rabaty z kwiatami. Każda bohaterka ma też swoje hobby i swój charakterystyczny wygląd.

Stephanie piecze doskonałe babeczki i bardzo lubi to, co robi. Właściwie w tej dziedzinie jest mistrzynią. Uwielbia też organizować i oczywiście uczestniczyć w różnego rodzaju przyjęciach. Ma blond włosy i niebieskie oczy.

Olivia ma brązowe włosy i oczy w tym samym kolorze. Swój wolny czas spędza zazwyczaj w domku na drzewie w towarzystwie ulubionej przyjaciółki Mii. Jest bardzo inteligentna i lubi się uczyć.

Mia to właścicielka konia o imieniu Bella i szczeniaka. Ta sympatyczna i kochająca dziewczyna każdą wolną chwilę przeznacza na opiekę nad zwierzętami. Wyróżniają ją czerwone włosy.

Emma ma czarne długie włosy, a jej stylizacje zawsze podyktowane są najnowszymi trendami. Lubi nie tylko eksperymentować z ubraniami, ale także z wystrojem swojego pokoju. Ćwiczy karate.

Andrea to artystyczna dusza. Ma talent aktorski, potrafi tańczyć i śpiewać. Ma energiczną osobowość i zawsze dąży do wyznaczonych celów. Andrea ma ciemną skórę i czarne, kręcone włosy.

Kolorowe życie w Heartlake City. Historie powstają z zestawów LEGO® Friend

Przyjaciółki mogą wyjeżdżać w góry na narty lub żeglować na morzu czy spędzić wspólnie czas w luksusowym, pięciogwiazdowym hotelu. Wieczorami mogą spotykać się ze znajomymi w cukierni, zajadając pyszne babeczki lub w pizzerii rozkoszować się włoskimi przysmakami. Przyjaciółki zawsze chętnie ruszają na pomoc zagrożonym zwierzętom. Czekają na nie podwodne i podniebne przygody.

Dzięki swojemu realizmowi i szczegółowości zestawy LEGO® Friends doskonale obrazują życie, dzięki czemu dają maluchom wiele możliwości tworzenia scenariuszy zabaw i historii. Pozwól dzieciom w nich uczestniczyć i spraw swojemu maluchowi wyjątkowy zestaw.

LEGO Friends dla dziewczynek

Dla kogo klocki LEGO® Friends

Zestawy LEGO® Friends są przeznaczone dla maluchów od całkiem wczesnego wieku.

  • Pierwsze zestawy można sprezentować dzieciom już od 4 roku życia. Takich zestawów dla najmłodszych dzieci jest w sumie dziewięć i charakteryzują się niewielką liczbą elementów i dość prostą fabułą. Należą do nich między innymi: Szkółka jeździecka i przyczepka, Leśny wodospad, klinika dla zwierząt czy plac zabaw.
  • Dla dzieci w wieku od 6 roku życia jest 67 modeli. Te zestawy wyróżniają się większą szczegółowością i większą możliwością pobudzania wyobraźni. Wśród nich można znaleźć Leśne centrum jeździeckie, Centrum handlowe w Heartlake City, Dom rodzinny Andrei czy Szpital w Heartlake.
  • Ostatnia kategoria kloców przeznaczona jest dla dzieci od 9 roku życia i znajduje się w niej 58 zestawów. Tutaj poziom zaawansowania rzeczywiście jest zauważalny, bo zestawy charakteryzują się bardzo dużą ilością elementów i wymagają większej precyzji podczas budowania konstrukcji. Do tego przedziału można zaliczyć: Wielki hotel w mieście Heartlake, Łódź imprezową czy Leśny mikrobus kempingowy i żaglówka.

Czego uczą klocki LEGO® Friends

O tym, że klocki LEGO® mają wiele edukacyjnych walorów, powiedziano już naprawdę dużo. Warto jednak zawsze pamiętać o tych najbardziej istotnych kwestiach oraz o tym, że z pewnością wynagrodzą one niespodziewane nadepnięcie na klocek w nocnych ciemnościach. Zestawy pomagają rozwijać wyobraźnię i tak jak wszystkie klocki, wzmacniają koordynację ręka-oko. I to w bardzo klimatycznych i przyjaznych okolicznościach.

A oprócz tego wspierają rozwój kreatywności. Każdy zestaw proponuje jakąś historię i służy instrukcją, według której można konstruować, jednak nie wyklucza realizowania swoich pomysłów i wymyślania nowych historii.

Klocki LEGO® Friends rozwijają przestrzenne myślenie poprzez planowanie budowli, ich otoczenia i wyposażenia. A obserwowanie dziecięcych zabaw, podczas których budowle ewoluują, przynosi opiekunom wiele satysfakcji. Dzięki historiom, które powstają z udziałem klocków LEGO® Friends, dzieci uczą się zachowania w różnych sytuacjach, co ma pozytywny wpływ na rozwój społeczny dziecka.

Ranking zestawów LEGO® Friends: