Jaki wideorejestrator wybrać? Sprawdź najciekawsze propozycje od Navitel

Nie posiadasz jeszcze wideorejestratora? Popełniasz błąd. Jest to niezwykle przydatne urządzenie zwłaszcza podczas niespodziewanych wydarzeń takie jak wypadki, czy kolizje. Nagranie z kamery samochodowej wielokrotnie pozwoliło kierującemu pojazdu uniknąć niesprawiedliwych osądów. W niektórych krajach ubezpieczalnie dają nawet zniżki dla posiadaczy takich urządzeń. Nie zastanawiaj się dłużej czy warto i sprawdź najciekawsze propozycje od Navitel.

Jaki jest najlepszy wideorejestrator?

„Po co mi wideorejestrator?” – takie pytanie często słyszę w rozmowach ze swoimi znajomymi i członkami rodziny. Wiele osób do teraz twierdzi, że jest to zbędny gadżet jak pieski z ruchomymi głowami, które umieszczało się pod koniec ubiegłego wieku na kokpitach w samochodzie. Dzisiaj kamera samochodowa jest formą prewencji, dokładniej może ona uchronić Cię przed konsekwencjami kolizji lub wypadku, który nie ty spowodowałeś.

Funkcjonariusze przybyli na miejsce nie zawsze są w stanie rzetelnie osądzić, kto jest sprawcą, a zdarzenie nie zawsze widzą świadkowie lub uciekają oni z miejsca zdarzenia. W takiej sytuacji świetnym punktem obrony jest nagranie z wideorejestratora, które w Polsce może posłużyć jako dowód w sprawie. Dzięki niewielkiej inwestycji pieniężnej możesz się zatem uratować od ponoszenia dużych kar finansowych lub nawet przed zabraniem prawa jazdy, a tego chyba nikt by nie chciał.

Najlepsze wideorejestratory

Trend posiadania wideorejestratorów ciągle rośnie i moją zdaniem jest to bardzo pozytywne zjawisko. Na polskim YouTube można znaleźć już wiele kompilacji ludzi, którzy popełniają wykroczenia drogowe, łamią przepisy lub utrudniają poruszanie się innym uczestnikom ruchu drogowego. Nikogo nie zachęcam do takiego linczu społecznego, jednak jeśli ktoś z tych sprawców znajdzie swoje nagranie w Internecie, to może przemyśli swoje poczynania kilkukrotnie, zanim postanowi kolejny raz zrobić coś niezgodnego z prawem.

Nie można jednak odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, jaki wideorejestrator wybrać, bowiem wszystko zależy od Twoich oczekiwań i założonego na ten cel budżetu. Jeśli często podróżujesz w nocy, przyda Ci się model z tzw. night vision. Natomiast jeśli parkujesz na niestrzeżonym parkingu pod blokiem, to na Twoim miejscu wybrałbym urządzenie z trybem parkingowym. W poniższym zestawieniu przygotowałem urządzenia na każdą kieszeń z różnymi udoskonaleniami.

Kiedy przyda się kamera samochodowa?

Aby zobrazować Ci, kiedy wideorejestrator może się sprawdzić w akcji i zachęcić Cię do jego zakupu, postanowiłem wypunktować przykładowe sytuacje. Z pewnością przynajmniej jedna z nich przytrafiła się na drodze Tobie lub komuś z twoich bliskich. Kiedy zatem może się przydać nagranie z urządzenia rejestrującego?

Dowód podczas kolizji lub wypadków

Kiedy nie ma świadków lub nie można jednogłośnie ustalić sprawcy, nagranie z kamery świetnie przyda się jako dowód w sprawie. Policja lub sąd mogą wziąć go pod uwagę w sytuacjach spornych, gdzie prawdopodobnie byłbyś współodpowiedzialny lub – co gorsza – uznany za winnego w tej feralnej sytuacji.

Przyłapanie kierowcy na gorącym uczynku

Czasem może zdarzyć się tak, że nadjeżdżający pojazd z naprzeciwka zjedzie na Twój pas jezdni i zderzycie się lusterkami. Zazwyczaj taki incydent kończy się bez happy endu, ponieważ nie można namierzyć drugiego samochodu. Mając nagranie z wideorejestratora nie będzie to większym problemem. Dodatkowo możesz także zgłosić na policję osobę, która złamała wiele przepisów ruchu w drogowego i na przykład zagroziła życiu przechodniom na pasach.

Tryb parkingowy

Śpij spokojnie z trybem parkingowym. Do tej pory chuligani czuli się bezkarni wobec zaparkowanego wieczorem na parkingu samochodu. Mogli oni do niego podejść, oblać farbą, porysować, przedziurawić opony lub co gorsze ukraść całe koła. Posiadając kamerę może wyposażoną w czujnik ruchu lub drgań jesteś w stanie namierzyć sprawców wandalizmu.

Zarejestrowanie nietypowej sytuacji na drodze

Z pewnością przydarzyła Ci się jakaś nietypowa sytuacja na drodze, z którą chciałbyś się podzielić ze znajomym. Mógł być to kontrolowany poślizg, wybiegnięcie zwierzęcia na jezdnie lub wtargnięcie na pasy. Z kamerą przy pomocy jednego kliknięcia możesz trwale zapisać nagranie na swojej karcie pamięci.

Rejestrowanie przebytej trasy

Kupując wideorejestrator ze wbudowanym modułem GPS będzie on precyzyjnie śledzić pokonaną przez Ciebie trasę. Jeśli nie pamiętasz dokładnie, gdzie podczas wyjazdu na wakacje robiłeś postój, możesz to sprawdzić w dedykowanym programie. Będzie on także rejestrować z dużą dokładnością Twoje prędkości, a na ich podstawie możesz wyliczyć optymalną prędkość w stosunku do spalania.

Jaki wideorejestrator wybrać?

Polecane wideorejestratory Navitel

Navitel to dobrze znany na całym świecie producent elektroniki samochodowej. W swojej ofercie posiada nie tylko wideorejestratory, ale także nawigacje, tablety i wiele innych akcesoriów samochodowych. Marka rozpoczęła swoją historię w 2006 roku, jednak do Polski oficjalnie przywędrowała dopiero w styczniu 2015.

W Europie środkowo-wschodniej, do której wlicza się także Polska Navitel od początku swojego istnienia sprzedał ponad 1,5 miliona urządzeń, a z miesiąca na miesiąc te wyniki idą w górę nawet o kilkanaście procent. Zaufanie klientów dobrze świadczy o samym producencie, bo to w końcu oni są najlepszymi recenzentami.

Navitel AR250

Navitel AR250 to najtańszy wideorejestrator z oferty tego producenta. Nie oznacza to jednak, że jest tandetny, bowiem rozdzielczość nagrywania wynosi 1080p, co w tej kategorii cenowej często się nie zdarza. Ponadto dzięki zaawansowanemu sensorowi GC2063 jakość obrazu będzie dobra nawet przy słabym oświetleniu. Model został wyposażony także we wbudowany 2-calowy wyświetlacz, na którym od razu sprawdzisz zarejestrowany materiał.


Navitel R3

Poszukujesz kamery, którą będziesz mógł przymocować do szyby na przyssawkę, a w razie potrzeby przełożyć ją do innego samochodu? Navitel R3 świetnie sprawdzi się jako mobilny kompan. Poza nagrywaniem w 1080p i kącie widzenia 140 stopni posiada ona także wbudowany moduł GPS, który może w czasie rzeczywistym pokazywać Twoją prędkość. Precyzyjny tryb parkingowy wychwyci każde drganie samochodu, nawet jeśli w środku nie ma właściciela, a urządzenie jest wyłączone.


Navitel R600

Wideorejestrator Navitel R600 cechuje się niezwykle szerokim kątem widzenia (170 stopni), dzięki któremu nie tylko zarejestrujesz swój pas jezdni, ale także pobocza. Wbudowany czujnik grawitacyjny wykryje każde przeciążenie takie jak kolizja czy gwałtowne hamowanie. Nawet jeśli podczas zamieszania zapomnisz zapisać nagrania, urządzenie zrobi to za Ciebie. Tryb parkingowy jest tu jeszcze bardziej rozbudowany niż u wyżej opisywanego brata, posiada on także wykrywanie ruchu przed kamerą, więc wybudzi się ona nawet jeśli czujnik nie wykryje drgań.

Navitel MR250

Nie chcesz montować na szybie dodatkowego urządzenia, żeby nie ograniczać sobie widoczności lub nie ingerować w wygląd samochodu? Skorzystaj z rozwiązania, jakie oferuje model MR250. Jest to 5-calowe lusterko wsteczne, które na ogół nie różni się niczym od innych. Jednak posiada ono wideorejestrator zintegrowany z obudową. Dodatkowo nie posiadasz na wyposażeniu samochodu kamery cofania, producent takową dodaje i możesz ją zamontować na tyle swojego samochodu. Podgląd obrazu otrzymasz bezpośrednio w przejrzystym wyświetlaczu wbudowanym w lusterku.


Navitel R1050

Navitel R1050 to jedna z najbardziej zaawansowanych kamer samochodowych tego producenta. Przede wszystkim posiada ona elegancki, unikatowy wygląd, dzięki któremu świetnie wkomponuje się we wnętrze samochodu. Łatwą instalację na szybie umożliwia uchwyt magnetyczny, dzięki któremu urządzenie także można obracać o 360 stopni. Dzięki wbudowanemu GPS-owi w wideorejestratorze została zaimplementowana baza ostrzeżeń, dzięki którym dowiesz się o fotoradarze, który zlokalizowany jest na trasie Twojego przejazdu. Dzięki wbudowanemu Wi-Fi możesz połączyć kamerę ze swoim smartfonem i bez konieczności wyciągania karty zapisać lub udostępnić nagrane filmy.