Zawiedzeni matchem z Tindera? Facebook Dating może być Twoim nowym skrzydłowym, ale nie dziś

Dziś walentynki, a Ty wciąż nie masz kogoś do pary na wieczór? W dopasowaniu drugiej połówki nie pomogły ani tradycyjne metody szukania ze świecą, ani inteligentne algorytmy popularnych aplikacji randkowych? Facebook Dating ma szansę być idealną swatką i zastąpić Ci popcorn, lody, koc, wino, a nawet TV, ale niestety jeszcze nie dziś. Premiera aplikacji randkowej zaplanowana na ten wyjątkowy dzień została przesunięta.

Facebook Dating – co to jest?

Ogromna popularność Tindera, o której wspomina w swoim tekście Kasia, wprost zaprasza innych graczy social mediów do wykorzystania potencjału, jaki kryje się – dosłownie –  w potrzebach naszych serc. I choć można szczerze powątpiewać w altruistyczne pobudki twórców portali randkowych, to jedno jest pewne. Z chęcią podejmujemy tę grę – nie tylko miłosną, ale i z samą aplikacją, która nieraz swoim działaniem, a także oddziaływaniem na nas, przypomina zabawę w ruletkę.

W odpowiedzi więc na Tindera, któremu coraz bliżej do gry z mikropłatnościami, Facebook stworzył własną alternatywną i konkurencyjną nakładkę o nazwie Facebook Dating. Aplikacja była początkowo testowana przez blisko rok w Kolumbii, a następnie 5 września zeszłego roku dostęp do niej zyskało kolejne 19 krajów z obu Ameryk i Azji. Tuż przed walentynkami do tego szacownego grona miały dołączyć państwa Europy, w tym również Polska. Wstrzymaj się jednak z pudrowaniem noska i poprawianiem swojego profilu, bo na zaczepkę miłości jeszcze chwilkę poczekasz.   

Premiera serwisu w Europie przesunięta

Mimo że serwis randkowy Facebooka łączy w pary już pół globu, to mieszkańcy Unii Europejskiej będą musieli uzbroić się w trochę cierpliwości. Głównym powodem opóźnienia premiery aplikacji Facebook Dating na terenie Europy są względy bezpieczeństwa. Irlandzki organ regulacyjny zgłosił bowiem obawy w kwestii ochrony danych.

Zgodnie z przepisami unijnymi, firma przed wprowadzeniem usługi mającej wpływ na dane klientów, jest zobligowana do przeprowadzenia oceny skutków w zakresie ich przetwarzania (DPIA). Irlandka Komisja Ochrony Danych (DPC) poinformowała jednak, że nie otrzymała stosownych dokumentów w odpowiednim czasie.

Dziw bierze, że nie dopilnowano wcześniej, aby niezbędna dokumentacja była dostarczona w terminie. Rzecznik prasowy Facebooka tłumaczy że muszą poświęcić trochę więcej czasu, aby upewnić się, że produkt jest gotowy na rynek europejski.

facebook dating

Jak działa aplikacja randkowa Facebooka?

Facebook Dating pomoże Ci dobrać parę idealną nie tylko wśród znajomych, ale też pozostałych użytkowników serwisu. Głównym kluczem doboru partnerów są preferencje i zainteresowania podane przy zakładaniu profilu na portalu. Warunkiem niezbędnym do możliwości utworzenia konta w apce jest natomiast osiągnięcie pełnoletności. Wcześniej też musisz pobrać aktualizację samego Facebooka.

Odrobina ostrożności nie zaszkodzi także w miłości

Co jeszcze istotne, Facebook Dating zapewnia dyskretność i bezpieczeństwo. To znaczy, że nie będzie on sugerować Ci drugiej połówki spośród przyjaciół, chyba że uruchomisz funkcję sekretne zauroczenie (secret crush) i dodacie się nawzajem do swoich list. Dodatkowo Twoja aktywność na oddzielnym profilu randkowym nie będzie udostępniana na głównej tablicy Facebooka.

Oprócz tego otrzymasz też opcję blokowania wybranych użytkowników oraz otrzymywania od nich różnego rodzaju treści czy plików. Możliwe będzie również dzielenie się na żywo lokalizacją i datą swojej randki poprzez aplikację Messenger z kimś, komu ufasz.

facebook dating w polsce

Na jakiej podstawie Facebook dobiera pary

Innymi znaczącymi kryteriami łączącymi dwie osoby są dla Facebook Dating wszelkie aspekty wspólne występujące pomiędzy dwiema osobami, czyli takie jak na przykład uczestnictwo w tych samych wydarzeniach, przynależność do jednakowych grup dyskusyjnych czy podobne upodobania wyrażone w polubieniach. Dzięki temu proponowane przez aplikację pary mają być jak najlepiej dopasowane do Twojej osobowości i gustu.

Związek to nie powinien być hazard

Samo działanie aplikacji i akceptacji zaproponowanej pary nie opiera się za to na machaniu w prawo, jak w jakimś Mario, czy konieczności opłacania kolejnych funkcji, aby dowiedzieć się komu wpadliśmy w oko. Co można uznać za formę szantażu emocjonalnego i igraniu z psychiką użytkownika. Tutaj jeżeli zainteresuje Cię propozycja podana przez Facebook Dating, możesz od razu polajkować profil danej osoby, zostawić jej komentarz lub po prostu przekazać dalej nietrafiony typ.

A Ty skorzystasz z chęcią z aplikacji Facebook Dating? I co sądzisz o takim sposobie na szukanie sympatii? Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami w komentarzu.