Zamiast podcastu posłuchaj… filmu na Netfliksie

Wiele osób lubi usypiać słuchając podcastów. Są także tacy, którzy do snu włączają sobie swoje ulubione seriale. Teraz możecie połączyć te dwie osobliwe metody usypiania, bowiem Netflix udostępnił użytkownikom Androida nową funkcję, która pozwala wyłączyć wideo i pozostawić aktywne tylko odtwarzanie audio.

Odsłuchaj film na Netfliksie

Jakiś czas temu chodziły głoski, że Netflix ma w planach wprowadzenia funkcji pozwalającej odtwarzać tylko audio. Choć dla niektórych ten pomysł wydawał się niewiarygodny, wygląda na to że funkcja ta jest już udostępniana pierwszym użytkownikom Androida. Dzięki niej można wyłączyć wideo i słuchać tylko dźwięku z seriali lub filmów.

Jak włączyć tryb tylko audio w serwisie Netflix?

Nową opcję można aktywować za pomocą przycisku Wyłącz wideo w górnej części odtwarzacza. To spowoduje wygaszenie ekranu, ale pozostawi elementy sterujące odtwarzaniem takie jak kontrola szybkości, czy pasek postępu. Podobnie można te funkcję skonfigurować za pomocą ogólnych ustawień na platformie. Trzeba tam kliknąć w opcję Tylko dźwięk i wybrać jedną z trzech opcji: Zawsze włączone , Słuchawki lub Głośniki zewnętrzne i Wyłączone.

Netflix funkcja audio
Źródło: androidpolice.com
Netflix funkcja tylko audio
Źródło: androidpolice.com

Po co taka funkcja?

Zastanawiacie się, do czego taka funkcja może być przydatna? Jestem w stanie sobie wyobrazić, że do oglądania niektórych stand-upów, chociaż w nich mimika także jest często bardzo ważna. Innym przykładem mogą być niektóre filmy dokumentalne np. historyczne lub biograficzne. Z pewnością włączenie takiej funkcji pozwala na zaoszczędzenie transferu danych. Jeśli więc jesteście w biegu, chcecie dokończyć odcinek ulubionego serialu, a bardzo się śpieszycie to dzięki tej opcji możecie założyć słuchawki i po prostu wysłuchać go do końca.

Można o tej funkcji pomyśleć także jako o narzędziu pomocnym w nauce języków obcych. Możecie po prostu włączyć film w obcym języku albo wybrać polski program, który dobrze znacie i odłuchiwać go z dubbingiem w obcym języku. W końcu każda metoda na naukę jest dobra.

Kiedy nowa funkcja będzie dostępna?

Może minąć trochę czasu, zanim tryb „tylko dźwięk” pojawi się na Waszym koncie. Prawdopodobnie nie jest tutaj wymagana aktualizacja aplikacji – funkcja jest włączana po stronie serwera Netflix. Trudno więc przewidzieć u kogo pojawi się w pierwszej kolejności.

Przeczytajcie też:

Źródło: androidpolice.com