Już nie trzeba będzie patrzeć na swoją facjatę podczas spotkań na Teams

Podobno ważne spotkania warto przećwiczyć przed lustrem. Jednak jeśli tego nie zrobimy, prawdopodobnie po prostu nie będziemy świadomi, że w stresie nasza mimika pozostawia wiele do życzenia. Inaczej sprawa wygląda w przypadku spotkań online na Teams. Tam przy włączonej kamerce byliśmy niejako zmuszeni, by na siebie patrzeć. W końcu ma się to zmienić.

Zmiany w rozmowach aplikacji Teams

Microsoft Teams ma wprowadzić nową funkcję, która może pomóc użytkownikom zmniejszyć rozpraszanie uwagi podczas spotkań. Mianowicie ma pojawić się opcja ukrycia własnej miniaturki wideo ze sceny spotkania, jednocześnie zachowując jego dostępność dla innych uczestników.

Obecnie nie ma możliwości ukrycia własnego wideo na scenie i jest ono wyświetlane w prawym dolnym rogu ekranu podczas spotkania. Planowana zmiana może pozwolić że użytkownicy Microsoft Teams nie będą już skonfrontowani z widokiem własnej twarzy, która u wielu osób powoduje dekoncentracje.

Ta funkcja jest na razie „w fazie rozwoju”, ale oficjalny komunikat Microsoftu podaje przewidywaną datę wydania jeszcze w styczniu 2022 r. Będzie ona dostępna dla wszystkich użytkowników Microsoft Teams na całym świecie w wersji przeglądarkowej i stacjonarnej .

Aktualizacja jest jedną z najnowszych funkcji ogłoszonych przez firmę Microsoft, ponieważ ma ona pomóc użytkownikom aplikacji Teams zwiększyć produktywność i wydajność. To spowodowane jest tym, że era pracy hybrydowej nie wykazuje oznak słabnięcia, wręcz przeciwnie – mówi się, że ten system pracy w wielu dziedzinach zostanie wprowadzony już na stałe.

microsoft teams

Ostatnie dane zebrane przez firmę programistyczną StarLeaf wykazały, że prawie wszystkie (97%) firmy twierdzą, że narzędzia takie jak  Zoom,  Webex  i Teams są teraz niezbędne dla ich działalności. W badaniach tych ponad połowa (57%) z 2000 respondentów mieszkających w Wielkiej Brytanii twierdzi, że ich firma nie byłaby w stanie działać dłużej niż godzinę bez dostępu do ich narzędzi komunikacyjnych, a 27% przyznało, że mieliby trudności z funkcjonowaniem nawet przez 30 minut.

To nie jedyne zmiany, jakie Microsoft planuje wprowadzić w swojej aplikacji. Oprócz tego Teams ma wkrótce umożliwić użytkownikom wyciszanie powiadomień, gdy są na spotkaniu, wideokonferencji lub po prostu nie chcą, aby im przeszkadzano.