Najfajniejszy jest jednak proponowany przez nią, niekonwencjonalny sposób przyswajania wiedzy, np. poprzez skojarzenia z memami – a wiadomo, że te zapadają w pamięci szybko i na długo. Do wyboru jest też całkiem spore spectrum zagadnień, ale to Wy możecie wybrać, które z nich są dla Was najważniejsze, a później właśnie w tej konkretnej kolejności się ich uczyć. W aplikacji odtworzycie dźwięk, więc automatycznie dowiecie się, jak prawidłowo wymawiać konkretne słowo. Cały proces nauki odbywa się na podstawie skojarzeń, co w ogólnym rozrachunku znacznie go przyspiesza i czyni o wiele atrakcyjniejszym.
Aplikacja do pobrania w: Google Play, AppStore, sklep Microsoft.
HelloTalk – najwięcej uczysz się w praktyce
Program idealny do realnej nauki języka. Oprócz suchej teorii, z tą aplikacją otrzymacie również praktyczną wiedzę, jak go używać. Kluczem do sukcesu jest… rozmowa. Poprzez HelloTalk nawiążecie kontakt z innymi użytkownikami i nauczycie się komunikowania w obcym dialekcie. Nie dość więc, że poznacie wybrany język, to kto wie – może nawiążecie ciekawą znajomość? Super sprawa. Kontakt poprzez rozmowę pozwala doskonalić język, poznawać zwroty potoczne oraz przydatne idiomy, a to wpływa na swobodniejszą komunikację.
Aplikacja do pobrania w: Google Play, AppStore.
Busuu – źródło inspiracji do nauki
Busuu to aplikacja, którą możecie mieć w wersji darmowej oraz płatnej. Opcja free zupełnie wystarczy, jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z językami – macie ich tutaj do wyboru aż 12. Możecie skorzystać z ćwiczeń standardowych, pozwalających poznać słownictwo czy określone zwroty – w mowie i piśmie. Możecie również komunikować się z innymi użytkownikami, np. poprzez sprawdzanie ich prac pisemnych – a to pozwoli z kolei zweryfikować również Waszą wiedzę. Spectrum (nawet w podstawowej wersji) jest szerokie i obejmuje: fiszki, dialogi oraz nagrania dźwiękowe. Efektywność nauki weryfikowana jest w systematycznych testach, co jeszcze bardziej motywuje do zdobywania kolejnych leveli w drodze do perfekcji.
Aplikacja do pobrania w: Google Play, AppStore.
W tytule są darmowe aplikacje – a jedyna darmowa to duolingo… za resztę trzeba płacić 👎