Ten rok nie przestaje zaskakiwać. Meghan i Harry podpisali kontrakt ze Spotify i będą nagrywać podcasty

Spotify podpisało umowę z Archewell Audio, czyli nowopowstałą firmą zajmującą się produkcją dźwięku. Jej właścicielami są książę Harry oraz Meghan Markle. Co to oznacza? Ano to, że oficjalnie dołączyli oni do grona podcasterów. Sprawdźcie o czym będą w nich opowiadać.

Harry i Meghan zostają podcasterami

Książę i księżna Sussex rozpoczynają nadawanie podcastów, a Spotify uzyskało wyłączne prawa do transmisji strumieniowej – ta informacja właśnie obiegła świat. Jeszcze w tym miesiącu Archewell Audio, we współpracy ze studiem Spotify, wyda specjalny program świąteczny, którego gospodarzem jest książęca para. Odcinek ten ma podtrzymywać słuchaczy na duchu i zawierać „historie nadziei i współczucia od inspirujących gości z okazji nowego roku”.

Para powiedziała, że ​​wyzwania roku 2020 sprawiły, że szczególnie ważne było przypominanie sobie, abyśmy poświęcili chwilę i naprawdę posłuchali. Markle dodaje, że ich podcasty będą „celebrować życzliwość i współczucie”.

W zwiastunie wprowadzającym książę przedstawia się: „Cześć wszystkim, jestem Harry”. Pierwsza kompletna seria podcastów będzie dostępna w przyszłym roku.

Sukces Spotify

Spotify zostało uruchomione w Szwecji w 2008 roku i mówi się, że jest to najpopularniejsza na świecie usługa subskrypcji strumieniowego przesyłania dźwięku. Platforma ma 144 miliona subskrybentów Premium i 320 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

Po podpisaniu umowy z Archewell Audio, akcje Spotify natychmiast podskoczyły 2 procent. Wyłącznego partnerstwo z Archewell Audio to ogromny sukces dla Spotify, który przez ostatnie dwa lata mocno inwestował w podcasting. 

spotify - logo

Jednym z dużych zjawisk podczas pandemii w tym roku, był wzrost ilości podcastów, a Spotify czerpie z tego pełnymi garściami. Oprócz przesyłania strumieniowego muzyki Spotify ma teraz bibliotekę z ponad 2 milionami podcastów w różnych językach, które obejmują szeroki zakres tematów: od komiksów i polityki po sport.

Powstało także wiele audycji, które Spotify ma na wyłączność, a dodanie podcastów Harry’ego i Meghan może przyciągnąć nową grupę subskrybentów. Wcześniej między innymi Barack Obama i Michelle Obama podpisali wieloletnią umowę na produkcję podcastów wyłącznie dla Spotify.

Firma nie powiedziała, ile warta była umowa z książęcą parą, jednak można spodziewać się iście królewskiej stawki.

Źródło: Spotify