Smart butelka HidrateSpark przypomni o konieczności picia wody. Od teraz kupimy ją w sklepie Apple

„Najmądrzejsza na świecie butelka na wodę, jaką kiedykolwiek stworzono” – tak niniejszy produkt opisuje jego producent, marka HidrateSpark. Niecodzienna propozycja, której głównym celem jest dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu, została ogłoszona w lutym 2022, ale dopiero teraz trafiła do sprzedaży i jest dostępna w oficjalnym sklepie Apple. Co ciekawe, mimo niedługiego stażu na rynku zbiera same pozytywne opinie. Czego dokładnie można się po niej spodziewać?

Inteligentna butelka, która dba o regularne picie wody

Zamieszanie wokół butelki HidrateSpark wywołała funkcja, która może okazać się strzałem w marketingową (i naturalnie zdrowotną) dziesiątkę. Chodzi o to, że produkt dostępny w sklepie Apple oferuje przypomnienia o konieczności napicia się wody. W praktyce jest to możliwe dzięki  inteligentnemu czujnikowi LED w kształcie krążka, który mieni się na różne kolory, mobilizując do nawodnienia organizmu. Dla większego efektu wzór i kolor podświetlenia można spersonalizować pod siebie. 

Jak to możliwe? Smart butelka HidrateSpark STEEL śledzi spożycie wody za pośrednictwem zaimplementowanego w sobie modułu Bluetooth i synchronizacji z aplikacją HidrateSpark. To właśnie aplikacja wyznacza indywidualne zapotrzebowanie na wodę. Robi to na podstawie informacji zebranych o organizmie, a także biorąc pod uwagę codzienną aktywność. Jest więc nieodłącznym elementem dla efektywnego wykorzystania HidrateSpark STEEL.

Butelka HidrateSpark STEEL Apple
fot. Apple

Najważniejsze zalety smart butelki HidrateSpark

Oprócz powyższego, butelka do regularnego picia wody Butelka HidrateSpark STEEL może pochwalić się całym szeregiem dodatkowych zalet, które najpewniej odpowiadają za jej pozytywne recenzje. 

Produkt wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest izolowana próżniowo, przez co  butelka utrzymuje niską temperaturę płynów przez niemal dobę. Zadbano też o jego konstrukcję ogólną, która wolna jest od szkodliwego BPA. 

Na szczególną uwagę zasługuje tu też specjalna pokrywa i szczelne zamykanie, które uniemożliwia przedostawanie zarazków do napojów i pozwala uniknąć nieopatrznego rozlania płynów. Dodatkowym plusem jest fakt, że produkt można spokojnie myć w zmywarce. 

Inne zalety? W razie rozładowania butelka posiada przewód do szybkiego ładowania, dlatego już w kilka chwil można cieszyć się jej funkcjonalnościami na nowo. Ponadto według badań organizacji Mayo Clinic „działa z dokładnością do 3% w porównaniu z ręcznym pomiarem ilości spożywanej wody”

fot. Apple

Kompatybilność z aplikacją Apple Health 

Po założeniu konta w aplikacji HidrateSpark, bez problemu zsynchronizuje się ona z aplikacją Zdrowie od Apple. Obie aplikacje będą wymieniały się informacjami na temat bieżącego stanu nawodnienia i przebytych w ciągu upływającego dnia aktywności. 

Przykładowo program od HidrateSpark prześle informacje o każdym łyku do aplikacji Zdrowie Apple, dzięki czemu możesz śledzić przyjmowanie wody np. na swoim nadgarstku, korzystając z Apple Watch. W ciągu kilku chwil, dzięki Apple Health dodasz też informacje o wodzie wypijanej poza butelką HidrateSpark – tak, aby uzupełnić codzienny raport dla butelki.

Cena i dostępność inteligentnej butelki HidrateSpark

Smart butelka, wspierająca nawadnianie organizmu, jest dostępna w oficjalnym sklepie Apple, w dwóch kolorach: czarnym i szarym. W zestawie, wraz z butelką HidrateSpark STEEL, otrzymujemy korek z szerokim ustnikiem oraz korek ze słomką. 

Na dzień pisania artykułu koszt butelki HidrateSpark to 369, 95 zł. 

apple smart butelka
fot. Apple