PlayStation 5 i Xbox Scarlett kupimy już za 400 dolarów? Tak twierdzi analityk Michael Pachter

Każda nowa rewelacja o nadchodzącym konsolowym wyścigu zbrojeń niosła dotychczas obawy związane z tym, czy aby na pewno portfele graczy będą wystarczająco grube na upgrade do nowej generacji. Specjaliści co rusz straszyli nas perspektywą wysokich cen za PlayStation 5 i Xbox Scarlett. Ale nie Michael Pachter, analityk branżowy, według którego konsole od Sony i Microsoftu kosztować będą ok. 399 dolarów.

PlayStation 5 i Xbox Scarlett za 399 dolarów?

Wstępne specyfikacje dla obu konsol nadchodzącej generacji są już znane. Obie maszyny prezentują się bardziej niż imponująco. Gracze i specjaliści zastanawiają się jednak, czy taki technologiczny boost w stosunku do PS4 i Xbox One nie znajdzie odzwierciedlenia w cenie, windując ją do poziomu, dla wielu, zaporowego.

W rozmowie z portalem GamingBolt Michael Pachter stwierdził, że tak raczej nie będzie. Ani Microsoft, ani Sony zarabiać na sprzedaży konsol nie planują, co akurat zaskoczeniem nie jest, bo już za Xboka One i PlayStation 4 płaciliśmy znacznie mniej niż kosztowało ich wyprodukowanie. Zaskakuje natomiast orientacyjna cena, jaką wskazała Pachter – 399 dolarów (1500 zł z hakiem).

Xbox Scarlett vs. PlayStation 5

„Specyfikacje obu konsol sugerują cenę większą niż 500 dolarów” – powiedział Pachter, zapytany przez redaktorów GamingBolt o zdanie na temat cen za Xboksa Scarlett i PlayStation 5. „Moim zdaniem jednak Microsoft ogłosi cenę ok. 399 dolarów, a Sony pójdzie ich śladem”.

Jeśli przewidywania Pachtera się sprawdzą, można śmiało stwierdzić, że technologiczny front wojny konsolowej przestanie mieć jakiekolwiek znaczenie, a kluczowe potyczki rozegrają się na polu tytułów ekskluzywnych i usług abonamentowych.

Źródło: gamingbolt.com