SkyShowtime w 4K. Czy platforma oferuje filmy i seriale w rozdzielczości Ultra HD?

SkyShowtime to kolejna nowa platforma VOD, która spróbuje podbić polski rynek. Nie ma łatwo, bo konkurencja ma swoje treści w wysokiej jakości, w tym w rozdzielczości 4K z HDR oraz Dolby Vision i Dolby Atmos. Czy SkyShowtime w Polsce również oferuje treści w tej jakości, czy jednak nie? Sprawdź najważniejsze informacje o obrazie i dźwięku.

Czy treści w SkyShowtime są dostępne w 4K i HDR?

Niestety nie – wszystkie filmy i seriale SkyShowtime są dostępne na premierę w Polsce co najwyżej w rozdzielczości Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo lub w wybranych przypadkach Dolby Digital (5.1). Nawet najnowszych hitów typu Top Gun: Maverick nie obejrzysz w 4K i HDR. Siłą rzeczy możesz także pomarzyć o wsparciu standardów Dolby Vision i Dolby Atmos.

Jednak jakość obrazu nie jest zależna wyłącznie od rozdzielczości, bo liczy się również bitrate, więc to jedyne, czym SkyShowtime może nadrobić braki. Przynajmniej na razie, bo przyszłość rysuje się w jaśniejszych barwach. Czy platforma udostępni w kolejnych miesiącach pierwsze treści w 4K Ultra HD?

Serwis streamingowy SkyShowtime

Czy SkyShowtime zaoferuje w przyszłości filmy i seriale w 4K?

Najprawdopodobniej tak – to wydaje się tylko kwestią czasu. Konkurencja w postaci Netfliksa, Amazon Prime Video, HBO Max czy Disney Plus ma w swojej ofercie produkcje 4K (nie tylko filmy). SkyShowtime powinien zatem także kusić jakością obrazu i dźwięku, by mogło wyszarpać swój kawałek tortu w obliczu tak mocnych rywali.

Przedstawiciele firmy zdają sobie z tego sprawę, bo jak wynika z oficjalnych planów w jednej z europejskich wersji serwisu, trwają prace nad wydaniem zawartości w rozdzielczości 4K z zapewne obsługą formatów HDR czy Dolby Atmos. Na razie zapis ogranicza się do tylko Ultra HD, co ma nastąpić „wkrótce”, ale z parze z tym standardem powinny iść także pozostałe.

Nie jest jednak jasne, jak długo może potrwać przenoszenie na SkyShowtime treści w rozdzielczości Ultra HD. Jako że mamy dopiero początek roku, spodziewałbym się pierwszych, najmocniejszych tytułów w 4K i HDR jeszcze w (w pierwszej połowie?) 2023 roku. Póki co platforma będzie starać się walczyć o subskrybentów ofertą filmów i seriali oraz ceną.

O tym, co oferuje SkyShowtime w Polsce, dowiesz się z poniższych publikacji:

Sprawdź polecane telewizory

Zobacz też dostępne telewizory 4K w x-komie