Chcesz wypaść dobrze na randce lub rozmowie o pracę? Rozwiązaniem mogą być inteligentne okulary z OpenAI GPT-4

W dzisiejszych czasach nie wystarczy już tylko odpowiednio dobrany strój i pewność siebie, aby zrobić dobre wrażenie podczas ważnych rozmów. Równie ważna, jeśli nie ważniejsza, jest werbalna prezencja, a więc to, jak mówimy, a przede wszystkim – co mówimy. Tutaj z pomocą przychodzą studenci Uniwersytetu Stanforda, którzy opracowali inteligentne okulary rizzGPT, ułatwiające rozmowy czy to na randce, czy podczas rozmowy o pracę.

Koniec z niezręcznymi randkami i rozmowami o pracę?

Według twórców rizzGPT to więcej niż tylko okulary. To „usługa charyzmy w czasie rzeczywistym” (real-time Charisma as a Service [CaaS]). Urządzenie bowiem słucha rozmowy prowadzonej przez użytkownika i podpowiada mu konkretne propozycje wypowiedzi, których może użyć. W ten sposób rizzGPT ma wyeliminować niezręczne sytuacje, na przykład na randkach lub rozmowach rekrutacyjnych z potencjalnymi pracodawcami.

Okulary zostały wykonane przy użyciu urządzenia przypominającego monokl od firmy Brilliant Labs. Urządzenie, które można zatrzasnąć na praktycznie dowolnych okularach, posiada moduł bluetooth, kamerę, mikrofon i wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, który może wyświetlać tekst generowany przez model językowy GPT-4 firmy OpenAI.

Jednym z zastosowań okularów jest pomoc podczas rozmów o pracę. Dzięki funkcji rozpoznawania mowy, urządzenie przekazuje słowa bezpośrednio do chatbota, który generuje odpowiedzi w ciągu kilku sekund.

Co prawda w trakcie twitterowej demonstracji urządzenie nie sprawdziło się najlepiej, ale już teraz widać w nim ogromny potencjał, a co niektórzy (w tym także ja) wyrywają sobie włosy z głowy myśląc o tym, w jak pokręconym kierunku zmierza rozwój sztucznej inteligencji.

Realne wsparcie czy oszustwo?

Oczywiście teoretycznie okulary rizzGPT to tylko narzędzie, a to do użytkownika ciągle należy decyzja o tym, co powie i jak się zachowa. Podejrzewam jednak, że w przypadku ewentualnego komercyjnego użytkowania tych okularów, znajdzie się sporo osób, które zaufają mu bezgranicznie.

Z drugiej strony sama technologia wydaje się zdolna, aby wykorzystywać ją na dziesiątki innych, być może pożyteczniejszych, sposobów. Na przykład jako tłumacz, który w czasie rzeczywistym wyświetla to, co mówią do nas osoby posługujące się innym językiem. Taka urządzenie jawi mi się jako użyteczny sposób na redukowanie barier komunikacyjnych.

A wy co sądzicie o okularach rizzGPT? Czy korzystanie z nich na randkach i rozmowach kwalifikacyjnych wydaje Wam się uczciwe, czy uznajecie je za oszustwo? Jak postąpilibyście w stosunku do osoby, która rozmawiałaby z Wami za pomocą takiego urządzenia? Piszcie w komentarzach.