Razem, a jednak osobno? Apple ma na to patent

Pomimo znoszenia obostrzeń związanych z pandemią, wciąż obowiązują zalecenia dotyczące stosowania dystansu społecznego. Idealnie wpisuje się w to nowy patent Apple, który zakłada możliwość robienia grupowego selfie na odległość. Na czym miałoby to polegać? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Selfie grupowe na miarę naszych czasów

Firma Apple właśnie otrzymała patent na oprogramowanie, które ma pozwolić na zrobienie grupowego selfiaczka do mediów społecznościowych, nawet gdy jego uczestnicy są od siebie oddaleni.

W zgłoszeniu patentowym firma zaproponowała rozwiązanie, w którym jeden użytkownik będzie mógł zaprosić inne osoby do wzięcia udziału w selfie grupowym. Zaproszeni użytkownicy otrzymają powiadomienie i w odpowiedzi będą mogli przesłać wybrany obraz, który zostanie wykorzystany w takiej grupowej fotce. Poszczególne obrazy selfie będą mogły być zachowanymi w galerii zdjęciami, nagraniami wideo lub obrazami przesyłanymi strumieniowo na żywo.

grupowe selfie - apple

Oprogramowanie wszystkie zebrane obrazy ułoży razem w jednej ramce. Każdy z użytkowników będzie mógł zachować oryginalne selfie, a także wersję grupową oraz przerobić zdjęcie według swoich upodobań, na przykład ustawiając siebie w innej pozycji.

patent apple - grupowe selfie

Pomysł stworzony z potrzeby chwili?

Patent Apple wydaje się być stworzony idealnie pod otaczającą nas rzeczywistość, w której spotkania towarzyskie w szerszym gronie wciąż są mocno ograniczone. Jednak firma wpadła na ten pomysł znacznie wcześniej, wniosek patentowy został bowiem złożony jeszcze w 2018 roku. Choć jest to tylko patent i firma wcale nie musi wprowadzać go w życie, wydaje się, że nie będzie na to lepszego momentu niż teraz. Na szczegóły o tym czy i w jakiej formie będziemy mogli z tego pomysłu korzystać, musimy jednak jeszcze poczekać.

Źródło: macrumors