Podsumowanie premier 4. fazy MCU na 2020 i 2021 rok

Za nami rozplanowanie powrotu do szkoły i na studia. Ale czy pamiętaliście o tym, aby uwzględnić w swoich planach czas na rozrywkę? Nawet jeśli tak, to pora ten temat usystematyzować, aby wiedzieć co, gdzie i kiedy oglądać, bo w Uniwersum Marvela dzieje się dość sporo. A więc notatniki w dłoń i sprawdzajcie ze mną.

Harmonogram premier Marvela

Pewnie zdążyliście się przekonać nieraz, że pandemiczna sytuacja komplikuje wiele spraw, zaczynając od zwykłego wyjścia do sklepu, na kontaktach międzyludzkich kończąc. Duże wytwórnie też borykają się z covidowymi utrudnieniami i w ostatnim czasie wciąż przesuwają premiery głośnych tytułów. Ale spokojnie, co się odwlecze to Loki potem wywlecze😉.

Filmy i seriale wywodzące się z Uniwersum Marvela pasują idealnie jako jeden ze składników przepisu na udany, rozrywkowy wieczór. I można po raz kolejny oglądać Iron Mana z Black Sabbath w tle i kosmiczne przygody Strażników Galaktyki, ale warto wpisać w kalendarz na następne miesiące premiery, które wprowadzą trochę świeżości do świata superbohaterów.

Jak zabrać się za 4. fazę MCU, by nie pogubić się nowościach tych przeznaczonych zarówno do kina,  jak i na platformę VOD Disney+? Poniżej filmy i seriale, o których wiemy, należące do 4. fazy MCU:

WandaVision

Ta serialowa produkcja ma się pojawić jeszcze w tym roku na platformie Disney+. Głównymi bohaterami będą Wanda Maximoff aka Scarlet Witch oraz Vision. Zwiastun ujawnia oryginalny styl produkcji, jednak wciąż nie wiadomo, jak doszło do tego (po wydarzeniach z Infinity War), że widzimy bohaterów razem.

Czarna Wdowa

O zmianie daty premiery tego filmu pisałam wcześniej tutaj i na ten moment nic się nie zmieniło. Wpisujemy zatem do kalendarza 7 maja 2021 i czekamy, aż produkcja znajdzie się w naszych kinach.

The Falcon and the Winter Soldier

Ten serial miał się pojawić jako pierwszy z serii na Disney+. Jednak w związku z wydarzeniami pandemicznymi, które wdarły się na plan serialu, produkcja się wydłużyła i nie zobaczymy jej w tym roku. Czekajmy więc cierpliwie na wieści.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Kim jest Shang-Chi? To amerykańsko-chiński mistrz sztuk walki. Pierwszy raz więc w MCU spotkamy się z pełnoprawnym Kung-Fu. Ale nastąpi to dopiero 9 lipca 2021 roku.

Shang Chi

What If…?

Ta serialowa animacja to wielka niewiadoma. Bo co, jeśli wszystko co widzieliśmy do tej pory, tylko nam się zdawało? Tutaj nic nie będzie takie samo, bo serial przedstawia alternatywne wydarzenia z Uniwersum Marvela. Niech Was więc nie zdziwi zombie Kapitan Ameryka czy Steve Rogers jako Iron Man. Nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery. Wiemy tylko, że będzie w przyszłym roku.

Loki

Kolejny serial, który ma się pojawić na Disney+, jednak wciąż owiany jest sporą tajemnicą. Z przecieków wiemy tylko, że boski Loki będzie borykał się z kryzysem tożsamości i demonami przeszłości. Asgardzkie ptaszki ćwierkały też, że Loki być może będzie zmieniał swój wygląd. Ale czy to nas dziwi? Premiera serialu w 2021 roku.

Eternals

Nowi bohaterowie należący do tajemniczej rasy i niesamowite wydarzenia, które dzieją się po End Game. Do tego gwiazdorska obsada. Póki co wiemy tylko tyle i musimy cierpliwie czekać do 5 listopada 2021 roku.

Eternals

To nie koniec

Zaplanowanych filmów i seriali związanych z Uniwersum Marvela jest jeszcze sporo, ale wstępne ustalenia wychodzą już na 2022 rok. Sprawdźmy najpierw, jak potoczą się losy tych najbliższych tytułów, bo nie wiadomo, co może się jeszcze wydarzyć podczas produkcji kolejnych. Obiecuję informować na bieżąco.

Źródło: marvel.com