Harmonogram premier gier na 2020 r. – ogłoszenia i konferencje

Dokładnie rok temu w czerwcu z zaciekawieniem oglądaliśmy konferencje, które odbywały się podczas E3, w 2020 plany twórców pokrzyżował najpierw wirus, a potem wydarzenia w USA, które przerodziły się w falę protestów. Harmonogram zmienia się z dnia na dzień, ale gdyby już nic miało się nie zmienić, to na poniższe prezentacje warto zwrócić uwagę.

Subiektywna lista najciekawszych prezentacji, premier, konferencji

  • IGN Summer of Gaming (10-25 czerwca)

To tak naprawdę cykl transmisji realizowanych przez popularny kanał IGN dostępny na YouTube. Sporo zapowiedzi, rozmów, wywiadów, ciekawostek oraz paneli dyskusyjnych. Warto codziennie poświęcić chwilkę, żeby zajrzeć na kanał i sprawdzić co dziś zostanie zaprezentowane oraz kto pojawi się jako gość. Na IGN na pewno zobaczymy niepublikowane wcześniej materiały z Wasteland 3 czy Mafii Definitive Edition.

  • PS5 – The Future of Gaming (11 czerwca)

Zapowiadany na 4 czerwca pokaz od Sony finalnie odbędzie się 11 czerwca o godzinie 22 czasu polskiego. Co zobaczymy? Powinniśmy poznać kilka tytułów, które zmierzają na PlayStation 5. Pokaz ma trwać około godziny, więc miejmy nadzieję, że zobaczymy chociaż jeden tytuł, który stanie się kultową serią dostępną na nowej generacji konsol.

  • PC Gaming Show (13 czerwca)

To wydarzenie zwykle odbywało się podczas trwania E3 i w tym roku również będziemy mogli je zobaczyć w sieci. Nie ukrywajmy, PC Gaming Show nigdy nie było głównym punktem programu. Event powstaje we współpracy z marką Intel oraz Epic.

  • Guerilla Collective (13-15 czerwca)

Wydarzenie zapowiadające się bardzo ciekawie dla wszystkich miłośników gier Indie. Na konferencji oprócz wywiadów powinniśmy zobaczyć również sporo zapowiedzi. Wśród gości sporo polskich akcentów (11bit studios, czy WalkAbout Games).

Summer Game Fest 2020
  • EA Play (19 czerwca)

Tak! Zobaczymy FIFĘ 21! Ciekawe czy dodano tryb bez kibiców na trybunach. Na poważnie jednak możliwe, że EA zaprezentuje remaster Crysisa i trylogii Mass Effect. Po ubiegłorocznym sukcesie Jedi Fallen Order możemy się spodziewać pewnie też zapowiedzi kolejnej gry w uniwersum Star Wars.

  • Night City Wire (25 czerwca)

Pokaz poświęcony tylko i wyłącznie Cyberpunkowi 2077. Prawdopodobnie ujrzymy nowy gameplay i kolejne szczegóły dotyczące zbliżającej się już wielkimi krokami premiery.

  • Ubisoft Forward (12 lipca)

Na pewno zobaczymy Watch Dogs 2 i Assasin’s Creed Vahalla. Pytanie co jeszcze? Rainbow Six Quarantine, Far Cry 6, a może Prince of Persia? Pokaz odbędzie się o godzinie 21 czasu polskiego.

  • Gamescom 2020 (27-30 sierpnia)

Zwieńczeniem tego dziwnego lata będzie Gamescom, poprowadzony przez Geoffa Keighley. Będzie to podsumowanie minionego półrocza, ale też nigdy na tej imprezie nie zabrakło ciekawych prezentacji premier, więc możliwe, że jakaś perełka pojawi się na sam koniec lata pełnego spotkań online.

 

Powyższa lista, to tylko wybrane pokazy. Jest ich znacznie więcej, a i kolejne zapewne dołączą do harmonogramu. Wszystkie wydarzenia będą dostępne live na YouTube, więc każdy będzie miał okazje zobaczyć prezentacje na żywo.